Mamy 25 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Jarocin, w cenach od 160 000 zł do 4 700 000 zł, przy średniej cenie 726 362 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Jarocin według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Jarocin zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 329 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 345 796 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 66,7% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
329 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 536 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
50
2025
Ceny w ciągu roku
+11,8%
mediana
Od 2017 roku
+163,2%
mediana
Wobec mediany gminy
-0,7%
Jarocin: 331 252 zł
Wobec mediany krajowej
-26,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Jarocin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 329 000 zł, czyli 4 536 zł/m², w obserwowanym przedziale od 104 500 zł do 631 550 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 420 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 160 000 zł a 280 000 zł, a 10,2% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 57 do 77 m², a 13,8% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 0,7% niższa od mediany gminy (Jarocin: 331 252 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 324 500 zł i 4 227 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 329 000 zł (4 449 zł/m²) przy 37 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Jarocin rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
324 500 zł |
-1,4% |
4 227 zł/m² |
| 2025 |
50 |
329 000 zł |
+11,8% |
4 536 zł/m² |
| 2024 |
30 |
294 303 zł |
+28,2% |
3 994 zł/m² |
| 2023 |
25 |
229 520 zł |
+29,3% |
3 492 zł/m² |
| 2022 |
14 |
177 501 zł |
-11,2% |
2 949 zł/m² |
| 2021 |
32 |
200 000 zł |
+1,3% |
3 145 zł/m² |
| 2020 |
44 |
197 500 zł |
+31,7% |
3 040 zł/m² |
| 2019 |
29 |
150 000 zł |
-5,7% |
2 995 zł/m² |
| 2018 |
20 |
159 000 zł |
+27,2% |
2 708 zł/m² |
| 2017 |
20 |
125 000 zł |
-10,3% |
2 361 zł/m² |
| 2016 |
2 |
139 400 zł |
— |
2 055 zł/m² |
| 2013 |
1 |
300 000 zł |
— |
852 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jarocin (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
50 |
| Mediana ceny |
329 000 zł |
| Cena za m² |
4 536 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
70,2 m² |
| Typowy przedział |
104 500 – 631 550 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Jarocin
Rozkład obliczony na podstawie 275 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 70 000 zł |
9,1% |
| 70 000 – 160 000 zł |
19,6% |
| 160 000 – 280 000 zł |
44% |
| 280 000 – 420 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 420 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Jarocin
Rozkład ceny za m² na podstawie 275 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,2% |
| 1 400 – 2 500 zł/m² |
17,5% |
| 2 500 – 3 800 zł/m² |
41,1% |
| 3 800 – 4 900 zł/m² |
20% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
11,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Jarocin
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
10,5% |
| 41 – 57 m² |
18,2% |
| 57 – 77 m² |
43,6% |
| 77 – 100 m² |
13,8% |
| Powyżej 100 m² |
13,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jarocin (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
70 000 zł |
2 536 zł/m² |
| 2 izby |
10,6% |
70 000 zł |
2 285 zł/m² |
| 3 izby |
41,6% |
189 000 zł |
3 145 zł/m² |
| 4 izby |
32,1% |
266 500 zł |
3 562 zł/m² |
| 5 izb |
10,9% |
297 700 zł |
4 626 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,9% |
280 800 zł |
3 397 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Jarocin
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Witaszyce |
269 |
82 500 zł |
46 zł/m² |
| Golina |
173 |
143 000 zł |
28 zł/m² |
| Wilkowyja |
150 |
— |
30 zł/m² |
| Mieszków |
109 |
155 000 zł |
23 zł/m² |
| Radlin |
71 |
250 000 zł |
9,2 zł/m² |
| Zakrzew |
60 |
— |
17 zł/m² |
| Cielcza |
60 |
— |
15 zł/m² |
| Tarce |
59 |
150 000 zł |
22 zł/m² |
| Osiek - Cząszczew |
56 |
— |
5,0 zł/m² |
| Roszków |
31 |
320 000 zł |
172 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Jarocin: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
143 |
45 zł/m² |
42 850 zł |
1 042 m² |
| Grunty rolne |
1 206 |
22 zł/m² |
58 250 zł |
2 348 m² |
| Wszystkie działki |
1 358 |
24 zł/m² |
55 144 zł |
2 063 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Jarocin
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
227 |
51 |
0 |
112 |
64 |
| 2026 (do 17.08) |
83 |
8 |
0 |
45 |
30 |
| Razem 2010–2026 |
2 484 |
291 |
0 |
1 517 |
676 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 329 000 zł (4 536 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (41,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Jarocin
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Jarocin?
Licz się ze średnią kwotą 726 362 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Jarocin, czyli około 5 347 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Jarocin?
W tej chwili do wyboru są 25 nieruchomości: 13 domów i 12 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Jarocin?
Znajdziesz tu oferty od 160 000 zł do 4 700 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Jarocin?
Zazwyczaj oferują około 136 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 200 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Jarocin:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 260 750 zł |
| 3 pokoje | 134 m² | 443 156 zł |
| 4 pokoje | 146 m² | 713 699 zł |
| 5 pokoi | 173 m² | 1 899 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 5 347 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 477 zł/m², a dla domów spada do 5 307 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Jarocin?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.