Mamy 22 domy na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn, w cenach od 3 000 000 zł do 3 450 000 zł, przy średniej cenie 3 150 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Krotoszyn według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Krotoszyn obejmują 9 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 120 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 1 596 zł. To o 73,3% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
120 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 596 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-31,4%
mediana
Od 2010 roku
+140%
mediana
Wobec mediany gminy
-59,9%
Krotoszyn: 299 500 zł
Wobec mediany krajowej
-73,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Krotoszyn obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 120 000 zł, czyli 1 596 zł/m², w obserwowanym przedziale od 22 091 zł do 392 200 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 24 000 zł do 180 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 40 000 zł a 120 000 zł, a 10,1% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 49 do 63 m², a 10,3% przekracza 83 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 59,9% niższa od mediany gminy (Krotoszyn: 299 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 250 000 zł (2 810 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Krotoszyn rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
210 000 zł |
+75% |
2 640 zł/m² |
| 2025 |
9 |
120 000 zł |
-31,4% |
1 596 zł/m² |
| 2024 |
7 |
175 000 zł |
+25% |
3 219 zł/m² |
| 2023 |
3 |
140 000 zł |
+125,8% |
2 857 zł/m² |
| 2022 |
4 |
62 000 zł |
+584,3% |
1 250 zł/m² |
| 2021 |
1 |
9 061 zł |
-90,7% |
183 zł/m² |
| 2020 |
4 |
97 500 zł |
-1,5% |
1 536 zł/m² |
| 2019 |
6 |
99 000 zł |
-17,5% |
1 618 zł/m² |
| 2018 |
3 |
120 000 zł |
— |
2 449 zł/m² |
| 2016 |
4 |
70 000 zł |
+0% |
1 795 zł/m² |
| 2015 |
3 |
70 000 zł |
-36,4% |
1 664 zł/m² |
| 2014 |
3 |
110 000 zł |
+185,2% |
1 463 zł/m² |
| 2013 |
9 |
38 565 zł |
+4,2% |
618 zł/m² |
| 2012 |
3 |
37 000 zł |
-30,4% |
971 zł/m² |
| 2011 |
7 |
53 132 zł |
+6,3% |
878 zł/m² |
| 2010 |
11 |
50 000 zł |
— |
730 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Krotoszyn (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
120 000 zł |
| Cena za m² |
1 596 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
73,9 m² |
| Typowy przedział |
22 091 – 392 200 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn
Rozkład obliczony na podstawie 79 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 000 zł |
10,1% |
| 24 000 – 40 000 zł |
16,5% |
| 40 000 – 120 000 zł |
43% |
| 120 000 – 180 000 zł |
20,3% |
| Powyżej 180 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn
Rozkład ceny za m² na podstawie 78 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 400 zł/m² |
10,3% |
| 400 – 770 zł/m² |
17,9% |
| 770 – 2 000 zł/m² |
43,6% |
| 2 000 – 3 100 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 3 100 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
9% |
| 36 – 49 m² |
17,9% |
| 49 – 63 m² |
44,9% |
| 63 – 83 m² |
17,9% |
| Powyżej 83 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Krotoszyn (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,3% |
50 000 zł |
— |
| 2 izby |
15,6% |
38 500 zł |
1 248 zł/m² |
| 3 izby |
40,3% |
70 000 zł |
1 676 zł/m² |
| 4 izby |
36,4% |
115 000 zł |
1 797 zł/m² |
| 5 izb |
2,6% |
80 920 zł |
912 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,9% |
160 000 zł |
1 748 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Osusz |
236 |
— |
69 zł/m² |
| Chwaliszew |
169 |
— |
9,3 zł/m² |
| Biadki |
169 |
46 217 zł |
37 zł/m² |
| Kobierno |
146 |
70 000 zł |
52 zł/m² |
| Lutogniew |
140 |
— |
16 zł/m² |
| Smoszew |
140 |
— |
60 zł/m² |
| Tomnice |
122 |
— |
31 zł/m² |
| Gorzupia |
111 |
— |
13 zł/m² |
| Orpiszew |
96 |
— |
8,4 zł/m² |
| Jasne Pole |
92 |
— |
38 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
125 |
62 zł/m² |
81 432 zł |
1 385 m² |
| Grunty rolne |
581 |
24 zł/m² |
76 000 zł |
2 405 m² |
| Grunty leśne |
5 |
6,6 zł/m² |
65 485 zł |
6 996 m² |
| Wszystkie działki |
714 |
33 zł/m² |
77 974 zł |
2 031 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
130 |
12 |
0 |
93 |
25 |
| 2026 (do 17.08) |
49 |
4 |
0 |
37 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
2 461 |
141 |
0 |
752 |
1 568 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 70 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 31,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn kosztują średnio około 3 150 000 zł, czyli około 9 450 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn?
Aktualna oferta to około 22 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn?
Ceny wahają się od około 3 000 000 zł do 3 450 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 333 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Krotoszyn?
Średnio wychodzi około 9 450 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Krotoszyn?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom.