Kup nieruchomość na terenie Krotoszyna: 24 nieruchomości w cenach od 233 000 zł do 3 450 000 zł, przy średniej cenie 1 233 000 zł.
Ceny nieruchomości Krotoszyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Krotoszyna wyniosła 299 500 zł w 2025 roku, na podstawie 236 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 3,3%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 819 zł.
Mediana ceny sprzedaży
299 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 819 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
236
2025
Ceny w ciągu roku
+3,3%
mediana
Od 2010 roku
+240,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+3,5%
Krotoszyński: 289 300 zł
Wobec mediany krajowej
-33,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Krotoszyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 299 500 zł, czyli 6 819 zł/m², w obserwowanym przedziale od 148 000 zł do 528 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 75 000 zł do 340 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 130 000 zł a 240 000 zł, a 9,9% przekroczyło 340 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 41,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 61 m², a 9,7% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Krotoszyński: 289 300 zł) o 3,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Krotoszyn — mediana 186 766 zł (3 532 zł/m², 2 502 transakcje od 2010 roku), dalej Krotoszyn (obszar wiejski) z medianą 72 000 zł (1 542 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 69 sprzedaży mieszkań, z medianą 330 000 zł i 7 256 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 076 zł (7 442 zł/m²) przy 173 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Krotoszyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
69 |
330 000 zł |
+10,2% |
7 256 zł/m² |
| 2025 |
236 |
299 500 zł |
+3,3% |
6 819 zł/m² |
| 2024 |
190 |
289 811 zł |
+12,1% |
5 977 zł/m² |
| 2023 |
194 |
258 491 zł |
+20,7% |
5 211 zł/m² |
| 2022 |
160 |
214 082 zł |
+0,2% |
4 627 zł/m² |
| 2021 |
121 |
213 634 zł |
+5,9% |
3 900 zł/m² |
| 2020 |
174 |
201 800 zł |
+7,8% |
3 947 zł/m² |
| 2019 |
226 |
187 250 zł |
+1% |
3 765 zł/m² |
| 2018 |
152 |
185 450 zł |
+3,6% |
3 440 zł/m² |
| 2017 |
158 |
179 000 zł |
+27,9% |
3 324 zł/m² |
| 2016 |
173 |
140 000 zł |
+7,7% |
2 906 zł/m² |
| 2015 |
130 |
130 000 zł |
-0,4% |
2 373 zł/m² |
| 2014 |
133 |
130 500 zł |
+13,5% |
2 452 zł/m² |
| 2013 |
121 |
115 000 zł |
+4,5% |
2 316 zł/m² |
| 2012 |
113 |
110 000 zł |
-4,3% |
2 175 zł/m² |
| 2011 |
135 |
115 000 zł |
+30,7% |
2 300 zł/m² |
| 2010 |
96 |
88 000 zł |
— |
1 964 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Krotoszyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
236 |
| Mediana ceny |
299 500 zł |
| Cena za m² |
6 819 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,4 m² |
| Typowy przedział |
148 000 – 528 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Krotoszyna
Rozkład obliczony na podstawie 2 581 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 75 000 zł |
9,7% |
| 75 000 – 130 000 zł |
16,9% |
| 130 000 – 240 000 zł |
44,6% |
| 240 000 – 340 000 zł |
19% |
| Powyżej 340 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Krotoszyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 2 557 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
9,7% |
| 1 500 – 2 700 zł/m² |
18,3% |
| 2 700 – 4 500 zł/m² |
44,3% |
| 4 500 – 6 800 zł/m² |
18% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Krotoszyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,4% |
| 35 – 44 m² |
18,6% |
| 44 – 61 m² |
41,9% |
| 61 – 75 m² |
20,4% |
| Powyżej 75 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Krotoszyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,6% |
119 698 zł |
4 855 zł/m² |
| 2 izby |
21,6% |
165 975 zł |
4 306 zł/m² |
| 3 izby |
43,9% |
196 413 zł |
5 933 zł/m² |
| 4 izby |
22,5% |
180 000 zł |
3 251 zł/m² |
| 5 izb |
7% |
200 000 zł |
2 764 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,4% |
219 000 zł |
2 208 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Krotoszyna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Miasto Krotoszyn |
5 148 |
187 200 zł |
98 zł/m² |
| Osusz |
236 |
— |
69 zł/m² |
| Chwaliszew |
169 |
— |
9,3 zł/m² |
| Biadki |
169 |
46 217 zł |
37 zł/m² |
| Kobierno |
146 |
70 000 zł |
52 zł/m² |
| Lutogniew |
140 |
— |
16 zł/m² |
| Smoszew |
140 |
— |
60 zł/m² |
| Tomnice |
122 |
— |
31 zł/m² |
| Gorzupia |
111 |
— |
13 zł/m² |
| Orpiszew |
96 |
— |
8,4 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Krotoszyna
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Krotoszyn |
2 502 |
186 766 zł |
3 532 zł/m² |
| Krotoszyn (obszar wiejski) |
79 |
72 000 zł |
1 542 zł/m² |
Ceny działek na terenie Krotoszyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
393 |
87 zł/m² |
108 000 zł |
1 200 m² |
| Grunty rolne |
936 |
45 zł/m² |
90 999 zł |
1 806 m² |
| Grunty leśne |
5 |
6,6 zł/m² |
65 485 zł |
6 996 m² |
| Wszystkie działki |
1 346 |
60 zł/m² |
100 000 zł |
1 462 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Krotoszyna
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Krotoszyn |
632 |
98 zł/m² |
120 000 zł |
| Krotoszyn (obszar wiejski) |
714 |
33 zł/m² |
77 974 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Krotoszyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
547 |
278 |
0 |
156 |
113 |
| 2026 (do 17.08) |
190 |
73 |
0 |
62 |
55 |
| Razem 2010–2026 |
8 639 |
2 884 |
0 |
1 473 |
4 282 |
Trajektorię cen Krotoszyna widać w dłuższej perspektywie: 88 000 zł mediany w 2010 roku, 299 500 zł w 2025 roku, czyli +240,3%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 24,2% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Krotoszyna
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Krotoszyna?
Na zakup nieruchomości na terenie Krotoszyna trzeba przeznaczyć średnio 1 233 000 zł, czyli około 5 616 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 24 nieruchomości: 7 domów i 6 mieszkań oraz 11 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 233 000 zł do 3 450 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 220 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 356 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Krotoszyna?
Wynosi ona około 5 616 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 933 zł/m², a dla domów spada do 5 571 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Krotoszyna?
Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowe mieszkanie.