Mamy 40 domów na sprzedaż na terenie Sośni, w cenach od 259 000 zł do 4 390 000 zł, przy średniej cenie 1 779 667 zł.
Ceny nieruchomości Sośni według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Sośni sprzedawano w 2025 roku za medianę 171 000 zł. Typowa nieruchomość: 66,8 m², 3 izby. Ceny straciły 12,3% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
171 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 392 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
-12,3%
mediana
Od 2019 roku
+61,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-43,8%
Ostrowski: 304 000 zł
Wobec mediany krajowej
-62%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sośni obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 171 000 zł, czyli 2 392 zł/m², w obserwowanym przedziale od 64 000 zł do 276 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 250 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,2% transakcji zawarto między 70 000 zł a 150 000 zł, a 14,3% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 51,3% sprzedanych lokali ma od 51 do 72 m², a 10,3% przekracza 81 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 43,8% niższa od mediany powiatu (Ostrowski: 304 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sośni rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
171 000 zł |
-12,3% |
2 392 zł/m² |
| 2024 |
4 |
195 000 zł |
+39,3% |
3 179 zł/m² |
| 2023 |
3 |
140 000 zł |
-11,7% |
3 310 zł/m² |
| 2022 |
4 |
158 500 zł |
+47,4% |
2 146 zł/m² |
| 2021 |
8 |
107 500 zł |
-24% |
1 721 zł/m² |
| 2020 |
2 |
141 500 zł |
+33,5% |
1 558 zł/m² |
| 2019 |
5 |
106 000 zł |
+51,4% |
2 180 zł/m² |
| 2018 |
3 |
70 000 zł |
+133,3% |
1 048 zł/m² |
| 2017 |
2 |
30 000 zł |
-64,7% |
705 zł/m² |
| 2016 |
2 |
85 000 zł |
-15,8% |
2 096 zł/m² |
| 2015 |
1 |
101 000 zł |
+26,2% |
1 117 zł/m² |
| 2014 |
1 |
80 000 zł |
-20% |
1 891 zł/m² |
| 2013 |
1 |
100 000 zł |
+400% |
— |
| 2012 |
1 |
20 000 zł |
— |
— |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sośnie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
171 000 zł |
| Cena za m² |
2 392 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
66,8 m² |
| Typowy przedział |
64 000 – 276 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sośni
Rozkład obliczony na podstawie 42 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
7,1% |
| 30 000 – 70 000 zł |
19% |
| 70 000 – 150 000 zł |
45,2% |
| 150 000 – 250 000 zł |
14,3% |
| Powyżej 250 000 zł |
14,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sośni
Rozkład ceny za m² na podstawie 39 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 600 zł/m² |
10,3% |
| 600 – 1 400 zł/m² |
20,5% |
| 1 400 – 2 600 zł/m² |
41% |
| 2 600 – 3 600 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 3 600 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sośni
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
5,1% |
| 42 – 51 m² |
23,1% |
| 51 – 72 m² |
51,3% |
| 72 – 81 m² |
10,3% |
| Powyżej 81 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sośnie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,6% |
70 000 zł |
1 628 zł/m² |
| 3 izby |
56,4% |
92 500 zł |
1 954 zł/m² |
| 4 izby |
23,1% |
151 500 zł |
2 393 zł/m² |
| 5 izb |
17,9% |
120 000 zł |
1 908 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sośni
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Granowiec |
118 |
— |
9,6 zł/m² |
| Sośnie |
117 |
125 000 zł |
23 zł/m² |
| Cieszyn |
60 |
120 000 zł |
7,9 zł/m² |
| Bogdaj |
55 |
— |
2,8 zł/m² |
| Szklarka Śląska |
52 |
— |
2,3 zł/m² |
| Kałkowskie |
48 |
— |
15 zł/m² |
| Pawłów |
47 |
142 500 zł |
16 zł/m² |
| Konradów |
40 |
— |
2,1 zł/m² |
| Janisławice |
31 |
— |
2,4 zł/m² |
| Kocina |
30 |
— |
2,9 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sośni: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
17 |
33 zł/m² |
59 900 zł |
1 804 m² |
| Grunty rolne |
493 |
4,5 zł/m² |
35 000 zł |
5 641 m² |
| Grunty leśne |
7 |
6,2 zł/m² |
75 000 zł |
6 300 m² |
| Wszystkie działki |
524 |
5,0 zł/m² |
35 000 zł |
5 350 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sośni
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
78 |
8 |
0 |
53 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
31 |
0 |
0 |
21 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
914 |
57 |
0 |
630 |
227 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Sośni to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 92 500 zł. W ciągu roku mediana straciła 12,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sośni
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Sośni?
Na zakup nieruchomości na terenie Sośni trzeba przeznaczyć średnio 1 779 667 zł, czyli około 2 333 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Sośni?
Aktualna oferta to około 40 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Sośni?
Ceny wahają się od około 259 000 zł do 4 390 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Sośni?
Średnia powierzchnia to około 763 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 2 333 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Sośni?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom.