Odkryj 26 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Żerków.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Żerków według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Żerków? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 174 000 zł — to mediana wyliczona z 5 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2016 roku zmiana wynosi +141,7%.
Mediana ceny sprzedaży
174 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 514 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+24,3%
mediana
Od 2016 roku
+141,7%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Żerków: 174 000 zł
Wobec mediany krajowej
-61,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Żerków obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 174 000 zł, czyli 3 514 zł/m², w obserwowanym przedziale od 116 000 zł do 190 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 180 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 68 000 zł a 130 000 zł, a 11,4% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,4% sprzedanych lokali ma od 48 do 62 m², a 11,4% przekracza 78 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Żerków: 174 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 61,3% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Żerków rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
174 000 zł |
+24,3% |
3 514 zł/m² |
| 2024 |
12 |
140 000 zł |
-6,7% |
2 735 zł/m² |
| 2023 |
5 |
150 000 zł |
+42,9% |
2 504 zł/m² |
| 2022 |
8 |
105 000 zł |
-19,2% |
2 485 zł/m² |
| 2021 |
7 |
130 000 zł |
+104,7% |
1 444 zł/m² |
| 2020 |
3 |
63 500 zł |
-47,1% |
1 191 zł/m² |
| 2019 |
5 |
120 000 zł |
+26,3% |
1 476 zł/m² |
| 2018 |
9 |
95 000 zł |
+126,2% |
1 467 zł/m² |
| 2017 |
7 |
42 000 zł |
-41,7% |
705 zł/m² |
| 2016 |
8 |
72 000 zł |
-55,8% |
1 611 zł/m² |
| 2015 |
1 |
163 000 zł |
— |
1 766 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Żerków (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
174 000 zł |
| Cena za m² |
3 514 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,1 m² |
| Typowy przedział |
116 000 – 190 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Żerków
Rozkład obliczony na podstawie 70 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
7,1% |
| 35 000 – 68 000 zł |
20% |
| 68 000 – 130 000 zł |
40% |
| 130 000 – 180 000 zł |
21,4% |
| Powyżej 180 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Żerków
Rozkład ceny za m² na podstawie 70 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 720 zł/m² |
11,4% |
| 720 – 1 200 zł/m² |
14,3% |
| 1 200 – 2 600 zł/m² |
45,7% |
| 2 600 – 3 400 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Żerków
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
17,1% |
| 40 – 48 m² |
14,3% |
| 48 – 62 m² |
41,4% |
| 62 – 78 m² |
15,7% |
| Powyżej 78 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Żerków (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,4% |
40 000 zł |
813 zł/m² |
| 2 izby |
18,6% |
75 000 zł |
1 783 zł/m² |
| 3 izby |
58,6% |
100 000 zł |
2 100 zł/m² |
| 4 izby |
15,7% |
150 000 zł |
2 142 zł/m² |
| 5 izb |
5,7% |
112 750 zł |
1 146 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Żerków
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Chrzan |
126 |
55 000 zł |
13 zł/m² |
| Antonin - Przybysław |
33 |
75 000 zł |
3,8 zł/m² |
| Pogorzelica-Szczonów |
18 |
42 000 zł |
4,7 zł/m² |
| Śmiełów |
12 |
— |
4,4 zł/m² |
| Lgów |
11 |
— |
5,8 zł/m² |
| Komorze |
9 |
106 000 zł |
— |
| Bieździadów |
7 |
— |
85 zł/m² |
| Żółków |
6 |
— |
— |
| Raszewy |
4 |
— |
— |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Żerków: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
24 |
31 zł/m² |
38 000 zł |
1 190 m² |
| Grunty rolne |
568 |
6,7 zł/m² |
50 000 zł |
5 000 m² |
| Wszystkie działki |
597 |
7,0 zł/m² |
48 000 zł |
4 900 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Żerków
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
86 |
5 |
0 |
60 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
38 |
0 |
0 |
24 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
1 031 |
81 |
0 |
673 |
277 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla obszaru wiejskiego gminy Żerków średnia bez wartości skrajnych wynosi 178 500 zł, przy medianie 174 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 3 514 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Żerków — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Żerków?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Żerków kosztują średnio około 282 667 zł, czyli około 1 536 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Żerków?
Obecnie dostępnych ofert: 26.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Żerków?
Średnia powierzchnia to około 184 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Żerków?
Średnio wychodzi około 1 536 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Żerków?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom.