Domy i mieszkania na sprzedaż Pępowo

Znajdź 44 nieruchomości na sprzedaż na terenie Pępowa, w cenach między 149 000 zł a 950 000 zł, przy średniej cenie 741 333 zł.

38 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Pępowa

Średnia cena 741 333 zł cena sprzedaży
Przedział cen 149 000–950 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 126 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 876 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

6 łącznie
67% domy
  • Mieszkania 33,3%
    2 nieruchomości
  • Domy 66,7%
    4 nieruchomości

Ile pokoi

6 łącznie
67% 5+ pokoi
  • 1 pokój 16,7%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 16,7%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 66,7%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

6 łącznie
  • 145 000–655 000 zł 33,3%
    2 nieruchomości
  • 795 000–800 000 zł 16,7%
    1 nieruchomość
  • 950 000–955 000 zł 50,0%
    3 nieruchomości

Przedziały powierzchni

6 łącznie
  • 20–100 m² 33,3%
    2 nieruchomości
  • 140–150 m² 50,0%
    3 nieruchomości
  • 200–210 m² 16,7%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 61 m² 159 m²
Cena za metr kwadratowy 6 549 zł/m² 5 746 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży Pępowa obejmuje 44 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 159 m² i cenę 5 746 zł/m²; mieszkania natomiast około 61 m² i 6 549 zł/m².

Domy 6-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 5-pokojowe.

W 2024 roku 5 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Pępowa, przy medianie ceny 330 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 317,7%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 312 zł.

Mediana ceny sprzedaży 330 000 zł 2024
Mediana ceny za m² 4 312 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 5 2024
Ceny w ciągu roku +214,3% mediana
Od 2010 roku +317,7% mediana
Wobec mediany powiatu +8,7% Gostyński: 303 500 zł
Wobec mediany krajowej -20,5% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla Pępowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 4 312 zł/m², w obserwowanym przedziale od 171 800 zł do 330 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 210 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 68 000 zł a 130 000 zł, a 10,5% przekroczyło 210 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,2% sprzedanych lokali ma od 40 do 68 m², a 10,5% przekracza 85 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Gostyński: 303 500 zł) o 8,7%, a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 20,5% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Pępowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 147 000 zł -31,6% 2 220 zł/m²
2025 4 215 000 zł -34,8% 3 960 zł/m²
2024 5 330 000 zł +214,3% 4 312 zł/m²
2023 10 105 000 zł -55,9% 1 397 zł/m²
2022 1 238 000 zł +116,4% 4 438 zł/m²
2021 3 110 000 zł -1,8% 2 057 zł/m²
2020 5 112 000 zł +103,6% 2 066 zł/m²
2019 8 55 000 zł -38,9% 1 852 zł/m²
2018 14 90 000 zł -30,8% 1 909 zł/m²
2017 7 130 000 zł +52,9% 1 866 zł/m²
2016 5 85 000 zł +23,2% 1 936 zł/m²
2015 3 69 000 zł +5,7% 1 441 zł/m²
2014 4 65 250 zł +4,4% 1 631 zł/m²
2013 6 62 500 zł -26,5% 1 310 zł/m²
2012 3 85 000 zł -6% 1 500 zł/m²
2011 9 90 396 zł +14,4% 1 684 zł/m²
2010 5 79 000 zł — 1 483 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Pępowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 330 000 zł
Cena za m² 4 312 zł/m²
Mediana powierzchni 73,1 m²
Typowy przedział 171 800 –
330 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Pępowa

Rozkład obliczony na podstawie 95 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 8,4%
50 000 – 68 000 zł 18,9%
68 000 – 130 000 zł 42,1%
130 000 – 210 000 zł 20%
Powyżej 210 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Pępowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 95 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 970 zł/m² 10,5%
970 – 1 400 zł/m² 16,8%
1 400 – 2 100 zł/m² 42,1%
2 100 – 3 200 zł/m² 20%
Powyżej 3 200 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Pępowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 29 m² 9,5%
29 – 40 m² 18,9%
40 – 68 m² 43,2%
68 – 85 m² 17,9%
Powyżej 85 m² 10,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Pępowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,1% 61 500 zł 1 791 zł/m²
2 izby 27,7% 53 000 zł 1 839 zł/m²
3 izby 35,1% 95 000 zł 2 356 zł/m²
4 izby 28,7% 120 000 zł 1 868 zł/m²
5 izb 6,4% 137 500 zł 1 609 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Pępowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Pępowo 268 91 198 zł 42 zł/m²
Skoraszewice 67 110 000 zł 9,7 zł/m²
Wilkonice 52 68 000 zł 7,5 zł/m²
Czeluścin 33 — 12 zł/m²
Siedlec 32 — 14 zł/m²
Krzyżanki 24 — 7,5 zł/m²
Pasierby 14 — 8,4 zł/m²
Ludwinowo 10 — 5,0 zł/m²
Krzekotowice 10 — 12 zł/m²
Babkowice 8 — 40 zł/m²

Ceny działek na terenie Pępowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 58 61 zł/m² 70 000 zł 1 246 m²
Grunty rolne 221 9,5 zł/m² 80 000 zł 9 922 m²
Wszystkie działki 282 12 zł/m² 80 000 zł 5 436 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Pępowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 57 4 0 33 20
2026 (do 17.08) 29 3 0 14 12
Razem 2010–2026 793 113 0 330 350

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Pępowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 95 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 214,3%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Pępowa?

Na zakup nieruchomości na terenie Pępowa trzeba przeznaczyć średnio 741 333 zł, czyli około 5 876 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Pępowa?

Obecnie dostępnych ofert: 44: 4 domy i 2 mieszkania oraz 38 innych nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Pępowa?

Znajdziesz tu oferty od 149 000 zł do 950 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Pępowa?

Średnia powierzchnia to około 126 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 159 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Pępowa?

Średnio wychodzi około 5 876 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 549 zł/m², a dla domów spada do 5 746 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Pępowa?

Największym zainteresowaniem cieszy się 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 1-pokojowe mieszkanie.