Mediana ceny sprzedaży
140 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 087 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-10,8%
mediana
Od 2018 roku
+34%
mediana
Wobec mediany powiatu
-58,8%
Rawicki: 340 000 zł
Wobec mediany krajowej
-68,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Miejskiej Górki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 140 000 zł, czyli 3 087 zł/m², w obserwowanym przedziale od 126 250 zł do 215 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 56 000 zł do 220 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 94 000 zł a 180 000 zł, a 12,5% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,9% sprzedanych lokali ma od 48 do 65 m², a 10,7% przekracza 84 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 58,8% niższa od mediany powiatu (Rawicki: 340 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 68,9% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Miejska Górka — mediana 155 000 zł (2 500 zł/m², 31 transakcji od 2010 roku), dalej Miejska Górka (obszar wiejski) z medianą 115 000 zł (2 068 zł/m²).
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Miejskiej Górki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
6 |
140 000 zł |
-10,8% |
3 087 zł/m² |
| 2024 |
5 |
157 000 zł |
-30,2% |
2 940 zł/m² |
| 2023 |
6 |
225 000 zł |
+25% |
4 137 zł/m² |
| 2022 |
7 |
180 000 zł |
+33,3% |
2 820 zł/m² |
| 2021 |
8 |
135 000 zł |
+30,4% |
2 091 zł/m² |
| 2020 |
4 |
103 500 zł |
+6,7% |
1 908 zł/m² |
| 2019 |
6 |
97 000 zł |
-7,2% |
1 644 zł/m² |
| 2018 |
6 |
104 500 zł |
-5% |
1 885 zł/m² |
| 2017 |
3 |
110 000 zł |
— |
2 236 zł/m² |
| 2015 |
2 |
102 500 zł |
+100,2% |
1 512 zł/m² |
| 2014 |
3 |
51 200 zł |
— |
896 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miejska Górka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
140 000 zł |
| Cena za m² |
3 087 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,5 m² |
| Typowy przedział |
126 250 – 215 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Miejskiej Górki
Rozkład obliczony na podstawie 56 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 56 000 zł |
10,7% |
| 56 000 – 94 000 zł |
17,9% |
| 94 000 – 180 000 zł |
42,9% |
| 180 000 – 220 000 zł |
16,1% |
| Powyżej 220 000 zł |
12,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Miejskiej Górki
Rozkład ceny za m² na podstawie 56 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 960 zł/m² |
10,7% |
| 960 – 1 700 zł/m² |
17,9% |
| 1 700 – 3 000 zł/m² |
41,1% |
| 3 000 – 4 300 zł/m² |
19,6% |
| Powyżej 4 300 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Miejskiej Górki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
12,5% |
| 32 – 48 m² |
16,1% |
| 48 – 65 m² |
42,9% |
| 65 – 84 m² |
17,9% |
| Powyżej 84 m² |
10,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miejska Górka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,8% |
117 000 zł |
4 104 zł/m² |
| 2 izby |
16,4% |
84 000 zł |
2 335 zł/m² |
| 3 izby |
40% |
117 500 zł |
2 672 zł/m² |
| 4 izby |
38,2% |
166 000 zł |
2 475 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
73 000 zł |
1 383 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,8% |
79 000 zł |
929 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Miejskiej Górki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Miejska Górka |
184 |
142 500 zł |
53 zł/m² |
| Sobiałkowo |
70 |
— |
9,1 zł/m² |
| Konary |
58 |
— |
11 zł/m² |
| Dąbrowa |
52 |
— |
16 zł/m² |
| Karolinki |
44 |
— |
12 zł/m² |
| Zakrzewo |
42 |
90 000 zł |
7,9 zł/m² |
| Dłoń |
38 |
133 500 zł |
8,7 zł/m² |
| Kołaczkowice |
28 |
— |
7,3 zł/m² |
| Gostkowo |
28 |
— |
6,2 zł/m² |
| Rozstępniewo |
22 |
— |
9,4 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Miejskiej Górki
Ceny działek na terenie Miejskiej Górki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
13 |
46 zł/m² |
22 386 zł |
714 m² |
| Grunty rolne |
424 |
11 zł/m² |
60 000 zł |
4 653 m² |
| Wszystkie działki |
441 |
11 zł/m² |
58 002 zł |
4 229 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Miejskiej Górki
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Miejskiej Górki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
69 |
6 |
0 |
43 |
20 |
| 2026 (do 17.08) |
25 |
0 |
0 |
18 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
812 |
64 |
0 |
492 |
256 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Miejskiej Górki zamyka się między 126 250 zł a 215 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,7% nieruchomości sprzedano poniżej 56 000 zł, a 12,5% powyżej 220 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Miejskiej Górki — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Miejskiej Górki?
Na zakup nieruchomości na terenie Miejskiej Górki trzeba przeznaczyć średnio 399 000 zł, czyli około 4 113 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 26 nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Miejskiej Górki?
Średnia powierzchnia to około 97 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 113 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Miejskiej Górki?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowy dom.