Mamy 43 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Miejskiej Górki.
Mediana ceny sprzedaży
225 000 zł
2023
Mediana ceny za m²
4 137 zł/m²
2023
Zarejestrowane sprzedaże
6
2023
Wobec mediany gminy
tyle samo
Miejska Górka: 225 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40,6%
Polska: 379 000 zł
Statystyki dla Miejskiej Górki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 225 000 zł, czyli 4 137 zł/m², w obserwowanym przedziale od 66 825 zł do 310 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 51 000 zł do 250 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 35,5% transakcji zawarto między 120 000 zł a 200 000 zł, a 12,9% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,4% sprzedanych lokali ma od 48 do 69 m², a 12,9% przekracza 88 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Miejska Górka: 225 000 zł), a od mediany krajowej (379 000 zł) jest o 40,6% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Miejskiej Górki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
3 |
130 000 zł |
+4% |
3 788 zł/m² |
| 2024 |
3 |
125 000 zł |
-44,4% |
2 500 zł/m² |
| 2023 |
6 |
225 000 zł |
+5,4% |
4 137 zł/m² |
| 2022 |
4 |
213 500 zł |
+9,5% |
4 004 zł/m² |
| 2021 |
2 |
195 000 zł |
+400% |
2 463 zł/m² |
| 2020 |
1 |
39 000 zł |
-67,2% |
1 226 zł/m² |
| 2019 |
3 |
119 000 zł |
-16,5% |
2 684 zł/m² |
| 2018 |
4 |
142 500 zł |
+3,3% |
2 281 zł/m² |
| 2017 |
2 |
138 000 zł |
— |
2 274 zł/m² |
| 2014 |
3 |
51 200 zł |
— |
896 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miejska Górka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2023) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
225 000 zł |
| Cena za m² |
4 137 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,9 m² |
| Typowy przedział |
66 825 – 310 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Miejskiej Górki
Rozkład obliczony na podstawie 31 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 51 000 zł |
9,7% |
| 51 000 – 120 000 zł |
19,4% |
| 120 000 – 200 000 zł |
35,5% |
| 200 000 – 250 000 zł |
22,6% |
| Powyżej 250 000 zł |
12,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Miejskiej Górki
Rozkład ceny za m² na podstawie 31 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
9,7% |
| 1 200 – 2 000 zł/m² |
19,4% |
| 2 000 – 3 700 zł/m² |
41,9% |
| 3 700 – 5 100 zł/m² |
19,4% |
| Powyżej 5 100 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Miejskiej Górki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
12,9% |
| 32 – 48 m² |
12,9% |
| 48 – 69 m² |
48,4% |
| 69 – 88 m² |
12,9% |
| Powyżej 88 m² |
12,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miejska Górka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
19,4% |
103 650 zł |
2 872 zł/m² |
| 3 izby |
29% |
125 000 zł |
3 413 zł/m² |
| 4 izby |
51,6% |
173 000 zł |
2 445 zł/m² |
Ceny działek na terenie Miejskiej Górki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
6 |
48 zł/m² |
30 702 zł |
642 m² |
| Grunty rolne |
85 |
53 zł/m² |
46 010 zł |
959 m² |
| Wszystkie działki |
91 |
52 zł/m² |
45 000 zł |
900 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Miejskiej Górki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
15 |
3 |
0 |
8 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
6 |
0 |
0 |
2 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
267 |
35 |
0 |
115 |
117 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 225 000 zł (4 137 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (51,6% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w okolicach Miejskiej Górki: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w okolicach Miejskiej Górki?
Licz się ze średnią kwotą 684 070 zł, aby kupić nieruchomość w okolicach Miejskiej Górki, czyli około 3 132 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta w okolicach Miejskiej Górki?
W tej chwili do wyboru są 43 nieruchomości: 28 domów i 15 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w okolicach Miejskiej Górki?
Oferty zaczynają się od 169 000 zł i sięgają 1 700 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach Miejskiej Górki?
Zazwyczaj oferują około 218 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 304 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Miejskiej Górki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 294 000 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 327 125 zł |
| 4 pokoje | 84 m² | 342 600 zł |
| 5 pokoi | 179 m² | 703 333 zł |
| 6 pokoi | 283 m² | 1 092 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w okolicach Miejskiej Górki?
Średnio wychodzi około 3 132 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 106 zł/m², a dla domów spada do 2 931 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach Miejskiej Górki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.