Mamy 178 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ponieca, w cenach od 280 000 zł do 370 000 zł, przy średniej cenie 310 000 zł.
Ceny nieruchomości Ponieca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Ponieca wyniosła 220 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Poniec) mediana to 160 000 zł. Zmiana roczna: +20,5%.
Mediana ceny sprzedaży
220 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 082 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
+20,5%
mediana
Od 2018 roku
+91,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+37,5%
Poniec: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-51,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ponieca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 220 000 zł, czyli 4 082 zł/m², w obserwowanym przedziale od 156 500 zł do 568 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 44 000 zł do 470 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 44,7% transakcji zawarto między 94 000 zł a 210 000 zł, a 10,6% przekroczyło 470 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 36,2% sprzedanych lokali ma od 49 do 76 m², a 10,6% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Poniec: 160 000 zł) o 37,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 51,1% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 489 500 zł i 4 631 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 480 000 zł (4 609 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ponieca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
489 500 zł |
+122,5% |
4 631 zł/m² |
| 2025 |
7 |
220 000 zł |
+20,5% |
4 082 zł/m² |
| 2024 |
7 |
182 500 zł |
— |
3 200 zł/m² |
| 2022 |
4 |
163 000 zł |
— |
2 873 zł/m² |
| 2020 |
1 |
69 000 zł |
-26,6% |
1 067 zł/m² |
| 2019 |
9 |
94 000 zł |
-18,3% |
1 791 zł/m² |
| 2018 |
5 |
115 000 zł |
+206,7% |
1 563 zł/m² |
| 2017 |
2 |
37 500 zł |
-12,8% |
739 zł/m² |
| 2016 |
1 |
43 000 zł |
— |
973 zł/m² |
| 2012 |
1 |
140 000 zł |
— |
2 224 zł/m² |
| 2010 |
4 |
44 500 zł |
— |
742 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Poniec: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
220 000 zł |
| Cena za m² |
4 082 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
63 m² |
| Typowy przedział |
156 500 – 568 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ponieca
Rozkład obliczony na podstawie 47 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 000 zł |
10,6% |
| 44 000 – 94 000 zł |
17% |
| 94 000 – 210 000 zł |
44,7% |
| 210 000 – 470 000 zł |
17% |
| Powyżej 470 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ponieca
Rozkład ceny za m² na podstawie 47 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 910 zł/m² |
10,6% |
| 910 – 1 600 zł/m² |
19,1% |
| 1 600 – 3 500 zł/m² |
46,8% |
| 3 500 – 4 600 zł/m² |
8,5% |
| Powyżej 4 600 zł/m² |
14,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ponieca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
4,3% |
| 39 – 49 m² |
27,7% |
| 49 – 76 m² |
36,2% |
| 76 – 100 m² |
21,3% |
| Powyżej 100 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Poniec: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
19,1% |
90 000 zł |
2 295 zł/m² |
| 3 izby |
29,8% |
94 750 zł |
2 031 zł/m² |
| 4 izby |
36,2% |
200 000 zł |
2 939 zł/m² |
| 5 izb |
12,8% |
474 500 zł |
3 651 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,1% |
120 000 zł |
1 047 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ponieca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
23 |
60 zł/m² |
40 000 zł |
822 m² |
| Grunty rolne |
57 |
37 zł/m² |
50 000 zł |
1 158 m² |
| Wszystkie działki |
84 |
43 zł/m² |
47 750 zł |
1 044 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ponieca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
35 |
8 |
0 |
14 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
7 |
0 |
8 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
471 |
59 |
0 |
165 |
247 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Ponieca to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 200 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 20,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Ponieca w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Ponieca?
Na zakup nieruchomości na terenie Ponieca trzeba przeznaczyć średnio 310 000 zł, czyli około 3 019 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 178.
Jaki jest przedział cen na terenie Ponieca?
Znajdziesz tu oferty od 280 000 zł do 370 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 103 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Ponieca?
Średnio wychodzi około 3 019 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Ponieca?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie.