Kup nieruchomość na terenie Rydzyny: 24 nieruchomości w cenach od 317 942 zł do 2 399 000 zł, przy średniej cenie 629 483 zł.
Ceny nieruchomości Rydzyny według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Rydzyny? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 555 500 zł — to mediana wyliczona z 6 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2012 roku zmiana wynosi +561,3%.
Mediana ceny sprzedaży
555 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 272 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+21,2%
mediana
Od 2012 roku
+561,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+30,1%
Rydzyna: 426 950 zł
Wobec mediany krajowej
+23,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rydzyny obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 555 500 zł, czyli 4 272 zł/m², w obserwowanym przedziale od 276 250 zł do 595 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 95 000 zł do 460 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 340 000 zł, a 9,9% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 46,1% sprzedanych lokali ma od 56 do 110 m², a 5,7% przekracza 140 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Rydzyna: 426 950 zł) o 30,1%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 23,4%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rydzyny rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
343 000 zł |
-38,3% |
7 823 zł/m² |
| 2025 |
6 |
555 500 zł |
+21,2% |
4 272 zł/m² |
| 2024 |
16 |
458 460 zł |
+63,2% |
4 186 zł/m² |
| 2023 |
16 |
281 000 zł |
-35,4% |
5 835 zł/m² |
| 2022 |
15 |
435 000 zł |
+51,4% |
3 216 zł/m² |
| 2021 |
20 |
287 250 zł |
-3,6% |
3 441 zł/m² |
| 2020 |
14 |
298 000 zł |
+81,7% |
3 160 zł/m² |
| 2019 |
6 |
164 000 zł |
-45,2% |
2 972 zł/m² |
| 2018 |
17 |
299 000 zł |
+10,3% |
2 744 zł/m² |
| 2017 |
9 |
271 000 zł |
+204,5% |
2 806 zł/m² |
| 2016 |
2 |
89 000 zł |
-22,6% |
2 661 zł/m² |
| 2015 |
5 |
115 000 zł |
+0% |
2 429 zł/m² |
| 2014 |
1 |
115 000 zł |
-4,2% |
2 890 zł/m² |
| 2013 |
3 |
120 000 zł |
+42,9% |
1 923 zł/m² |
| 2012 |
6 |
84 000 zł |
-13,8% |
2 112 zł/m² |
| 2011 |
2 |
97 500 zł |
— |
1 997 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rydzyna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
555 500 zł |
| Cena za m² |
4 272 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
139,2 m² |
| Typowy przedział |
276 250 – 595 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rydzyny
Rozkład obliczony na podstawie 141 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 95 000 zł |
9,2% |
| 95 000 – 200 000 zł |
17,7% |
| 200 000 – 340 000 zł |
45,4% |
| 340 000 – 460 000 zł |
17,7% |
| Powyżej 460 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rydzyny
Rozkład ceny za m² na podstawie 141 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
10,6% |
| 2 100 – 2 800 zł/m² |
15,6% |
| 2 800 – 4 000 zł/m² |
46,8% |
| 4 000 – 6 300 zł/m² |
17% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rydzyny
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
8,5% |
| 39 – 56 m² |
19,1% |
| 56 – 110 m² |
46,1% |
| 110 – 140 m² |
20,6% |
| Powyżej 140 m² |
5,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rydzyna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,2% |
75 000 zł |
2 598 zł/m² |
| 2 izby |
17% |
213 000 zł |
4 634 zł/m² |
| 3 izby |
18,5% |
180 000 zł |
3 754 zł/m² |
| 4 izby |
35,6% |
300 860 zł |
3 433 zł/m² |
| 5 izb |
19,3% |
438 250 zł |
3 345 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
7,4% |
269 000 zł |
3 678 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rydzyny: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
57 |
100 zł/m² |
113 836 zł |
1 087 m² |
| Grunty rolne |
67 |
100 zł/m² |
110 000 zł |
1 187 m² |
| Wszystkie działki |
158 |
100 zł/m² |
100 300 zł |
1 032 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rydzyny
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
33 |
9 |
0 |
12 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
10 |
3 |
0 |
4 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
539 |
153 |
0 |
224 |
162 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Rydzyny średnia bez wartości skrajnych wynosi 518 250 zł, przy medianie 555 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 4 272 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Rydzyny w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Rydzyny?
Na zakup nieruchomości na terenie Rydzyny trzeba przeznaczyć średnio 629 483 zł, czyli około 7 096 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 24 nieruchomości: 11 mieszkań i 3 domy oraz 10 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Rydzyny?
Ceny wahają się od około 317 942 zł do 2 399 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Rydzyny?
Średnia powierzchnia to około 89 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 235 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 096 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 128 zł/m², a dla domów spada do 6 309 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rydzyny?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.