Domy i mieszkania na sprzedaż Góra

Kup nieruchomość na terenie Góry: 19 nieruchomości w cenach od 117 750 zł do 940 000 zł, przy średniej cenie 419 075 zł.

9 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Góry

Średnia cena 419 075 zł cena sprzedaży
Przedział cen 117 750–940 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 108 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 866 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

19 łącznie
32% domy
  • Mieszkania 21,1%
    4 nieruchomości
  • Domy 31,6%
    6 nieruchomości
  • Inne typy nieruchomości 47,4%
    9 nieruchomości

Ile pokoi

10 łącznie
40% 5+ pokoi
  • 2 pokoje 20,0%
    2 nieruchomości
  • 3 pokoje 20,0%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 20,0%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 40,0%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

10 łącznie
  • 115 000–195 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 195 000–200 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 285 000–290 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 380 000–650 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 940 000–945 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

10 łącznie
  • 30–50 m² 20,0%
    2 nieruchomości
  • 50–60 m² 20,0%
    2 nieruchomości
  • 80–110 m² 30,0%
    3 nieruchomości
  • 200–210 m² 30,0%
    3 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 46 m² 150 m²
Cena za metr kwadratowy 4 803 zł/m² 3 674 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Góry sięga 19 nieruchomości, w podziale na 6 domów i 4 mieszkania oraz 9 innych nieruchomości; domy dominują z udziałem 60%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 150 m² i 3 674 zł/m², a mieszkania wokół 46 m² i 4 803 zł/m².

Domy 4-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 5- i 7-pokojowe.

Rynek nieruchomości Góry zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 180 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 205 973 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 1,8% rok do roku.

Mediana ceny sprzedaży 180 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 692 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 55 2025
Ceny w ciągu roku +10,8% mediana
Od 2021 roku +52,5% mediana
Wobec mediany gminy +12,5% Góra: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej -60% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Góry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 3 692 zł/m², w obserwowanym przedziale od 42 000 zł do 399 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 300 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,9% transakcji zawarto między 110 000 zł a 210 000 zł, a 10,7% przekroczyło 300 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,9% sprzedanych lokali ma od 43 do 63 m², a 10,3% przekracza 78 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Góra: 160 000 zł) o 12,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 193 500 zł i 4 021 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 195 000 zł (4 028 zł/m²) przy 43 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Góry rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 24 193 500 zł +7,5% 4 021 zł/m²
2025 55 180 000 zł +10,8% 3 692 zł/m²
2024 56 162 500 zł +8,3% 3 238 zł/m²
2023 35 150 000 zł +15,4% 2 636 zł/m²
2022 38 130 000 zł +10,2% 2 555 zł/m²
2021 35 118 000 zł — 2 180 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Góra: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 55
Mediana ceny 180 000 zł
Cena za m² 3 692 zł/m²
Mediana powierzchni 47,8 m²
Typowy przedział 42 000 –
399 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Góry

Rozkład obliczony na podstawie 243 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 10,3%
50 000 – 110 000 zł 14,4%
110 000 – 210 000 zł 46,9%
210 000 – 300 000 zł 17,7%
Powyżej 300 000 zł 10,7%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Góry

Rozkład ceny za m² na podstawie 243 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 9,9%
1 100 – 2 400 zł/m² 18,9%
2 400 – 3 800 zł/m² 43,2%
3 800 – 5 000 zł/m² 17,3%
Powyżej 5 000 zł/m² 10,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Góry

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,3%
35 – 43 m² 17,7%
43 – 63 m² 46,9%
63 – 78 m² 14,8%
Powyżej 78 m² 10,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Góra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,4% 46 000 zł 2 045 zł/m²
2 izby 10,5% 70 000 zł 2 248 zł/m²
3 izby 43,9% 135 000 zł 2 936 zł/m²
4 izby 37,2% 220 000 zł 3 549 zł/m²
5 izb 6,3% 247 000 zł 3 142 zł/m²
6 izb i więcej 1,7% 485 000 zł 5 684 zł/m²

Ceny działek na terenie Góry: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 46 112 zł/m² 101 500 zł 948 m²
Grunty rolne 25 6,8 zł/m² 50 000 zł 5 142 m²
Wszystkie działki 72 76 zł/m² 85 000 zł 1 192 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Góry

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 116 57 0 14 45
2026 (do 17.08) 69 25 0 12 32
Razem 2010–2026 633 269 0 116 248

W porównaniu z medianą gminy (Góra: 160 000 zł) ceny Góry są o 12,5% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -60%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +52,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Góry?

Nieruchomości na terenie Góry kosztują średnio około 419 075 zł, czyli około 3 866 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Góry?

Aktualna oferta to około 19 nieruchomości: 6 domów i 4 mieszkania oraz 9 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Oferty zaczynają się od 117 750 zł i sięgają 940 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 108 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 150 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 46 m².

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Góry?

Wynosi ona około 3 866 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 803 zł/m², a dla domów spada do 3 674 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Góry?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.