Zobacz 34 nieruchomości na sprzedaż na terenie Ścinawy: ceny od 124 975 zł do 1 190 000 zł, średnio 427 445 zł.
Ceny nieruchomości Ścinawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 33 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 210 000 zł rynek Ścinawy najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 48,4%.
Mediana ceny sprzedaży
210 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 209 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
33
2025
Ceny w ciągu roku
+23,5%
mediana
Od 2010 roku
+48,4%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Ścinawa: 210 000 zł
Wobec mediany krajowej
-53,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Ścinawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 210 000 zł, czyli 4 209 zł/m², w obserwowanym przedziale od 94 000 zł do 406 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 230 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 46% transakcji zawarto między 90 000 zł a 170 000 zł, a 9,8% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,4% sprzedanych lokali ma od 44 do 62 m², a 10% przekracza 70 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Ścinawa: 210 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 53,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 280 000 zł i 4 930 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 269 500 zł (4 919 zł/m²) przy 26 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Ścinawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
280 000 zł |
+33,3% |
4 930 zł/m² |
| 2025 |
33 |
210 000 zł |
+23,5% |
4 209 zł/m² |
| 2024 |
39 |
170 000 zł |
+47,2% |
3 597 zł/m² |
| 2023 |
34 |
115 500 zł |
-2,5% |
2 637 zł/m² |
| 2022 |
22 |
118 500 zł |
-25,9% |
2 943 zł/m² |
| 2021 |
35 |
160 000 zł |
-3% |
2 906 zł/m² |
| 2020 |
42 |
165 000 zł |
+22,2% |
2 832 zł/m² |
| 2019 |
25 |
135 000 zł |
+42,1% |
2 492 zł/m² |
| 2018 |
27 |
95 000 zł |
+10,2% |
2 269 zł/m² |
| 2017 |
33 |
86 240 zł |
-4,2% |
1 982 zł/m² |
| 2016 |
21 |
90 000 zł |
-18,2% |
1 977 zł/m² |
| 2015 |
23 |
110 000 zł |
+12,2% |
2 108 zł/m² |
| 2014 |
19 |
98 000 zł |
+9,4% |
2 200 zł/m² |
| 2013 |
29 |
89 540 zł |
-33,4% |
2 200 zł/m² |
| 2012 |
38 |
134 396 zł |
+44,5% |
2 441 zł/m² |
| 2011 |
16 |
93 000 zł |
-34,3% |
2 115 zł/m² |
| 2010 |
12 |
141 500 zł |
— |
2 558 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ścinawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
33 |
| Mediana ceny |
210 000 zł |
| Cena za m² |
4 209 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,8 m² |
| Typowy przedział |
94 000 – 406 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Ścinawy
Rozkład obliczony na podstawie 461 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,3% |
| 60 000 – 90 000 zł |
16,9% |
| 90 000 – 170 000 zł |
46% |
| 170 000 – 230 000 zł |
18% |
| Powyżej 230 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Ścinawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 460 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10,4% |
| 1 300 – 2 000 zł/m² |
17,2% |
| 2 000 – 3 100 zł/m² |
45% |
| 3 100 – 4 100 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 4 100 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Ścinawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
9,8% |
| 28 – 44 m² |
17,4% |
| 44 – 62 m² |
45,4% |
| 62 – 70 m² |
17,4% |
| Powyżej 70 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ścinawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,1% |
82 280 zł |
3 026 zł/m² |
| 2 izby |
16,7% |
88 440 zł |
3 264 zł/m² |
| 3 izby |
40,9% |
112 000 zł |
2 480 zł/m² |
| 4 izby |
36,3% |
153 000 zł |
2 662 zł/m² |
| 5 izb |
5,1% |
145 000 zł |
2 310 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Ścinawy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obręb 2. |
341 |
120 000 zł |
39 zł/m² |
| Obręb 1. |
147 |
100 000 zł |
33 zł/m² |
| Obręb 4. |
28 |
90 000 zł |
23 zł/m² |
| Obręb 3. |
18 |
169 900 zł |
24 zł/m² |
Ceny działek na terenie Ścinawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
104 |
34 zł/m² |
40 640 zł |
1 222 m² |
| Grunty rolne |
118 |
39 zł/m² |
53 735 zł |
1 337 m² |
| Wszystkie działki |
238 |
36 zł/m² |
50 000 zł |
1 256 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Ścinawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
89 |
42 |
0 |
28 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
37 |
15 |
0 |
14 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
1 297 |
638 |
0 |
382 |
277 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Ścinawy zamyka się między 94 000 zł a 406 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,3% nieruchomości sprzedano poniżej 60 000 zł, a 9,8% powyżej 230 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Ścinawy — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Ścinawy?
Nieruchomości na terenie Ścinawy kosztują średnio około 427 445 zł, czyli około 4 784 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Ścinawy?
Obecnie dostępnych ofert: 34: 25 mieszkań i 9 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 124 975 zł do 1 190 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Ścinawy?
Zazwyczaj oferują około 89 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 181 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Ścinawy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 268 198 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 422 667 zł |
| 4 pokoje | 87 m² | 443 750 zł |
| 5 pokoi | 133 m² | 749 700 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Ścinawy?
Wynosi ona około 4 784 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 695 zł/m², a dla domów spada do 3 994 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Ścinawy?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.