Domy i mieszkania na sprzedaż Ścinawa (obszar wiejski)

Kup nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ścinawa: 130 domów w cenach od 229 000 zł do 769 000 zł, przy średniej cenie 448 700 zł.

120 nieruchomości na sprzedaż w okolicach obszaru wiejskiego gminy Ścinawa

Średnia cena 448 700 zł cena sprzedaży
Przedział cen 229 000–769 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 162 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 770 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

10 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    10 nieruchomości

Ile pokoi

10 łącznie
60% 5+ pokoi
  • 1 pokój 10,0%
    1 nieruchomość
  • 3 pokoje 30,0%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 60,0%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

10 łącznie
  • 225 000–335 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 370 000–375 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości
  • 480 000–485 000 zł 40,0%
    4 nieruchomości
  • 495 000–770 000 zł 20,0%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

10 łącznie
  • 60–70 m² 20,0%
    2 nieruchomości
  • 70–160 m² 20,0%
    2 nieruchomości
  • 180–190 m² 40,0%
    4 nieruchomości
  • 250–270 m² 20,0%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Ścinawa obejmuje 130 nieruchomości. Domy mają średnią powierzchnię 162 m² i cenę 2 770 zł/m².

Domy 5-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 6-pokojowe.

Ile naprawdę są warte nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ścinawa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2019 roku: 40 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 23 150 zł a 83 250 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.

Mediana ceny sprzedaży 40 000 zł 2019
Mediana ceny za m² 774 zł/m² 2019
Zarejestrowane sprzedaże 10 2019
Wobec mediany gminy -66,7% Ścinawa: 120 000 zł
Wobec mediany krajowej -84,3% Polska: 254 231 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Ścinawa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 40 000 zł, czyli 774 zł/m², w obserwowanym przedziale od 23 150 zł do 83 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 28 000 zł do 100 000 zł (około 74% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 40 000 zł a 80 000 zł, a 14% przekroczyło 100 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 60 m², a 10,5% przekracza 78 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 66,7% niższa od mediany gminy (Ścinawa: 120 000 zł), a od mediany krajowej (254 231 zł) jest o 84,3% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ścinawa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 100 000 zł -27% 2 778 zł/m²
2025 1 137 000 zł +76,8% 3 580 zł/m²
2024 2 77 500 zł -18,4% 2 510 zł/m²
2023 4 95 000 zł — 1 607 zł/m²
2021 3 87 000 zł +20% 1 316 zł/m²
2020 4 72 500 zł +81,2% 1 083 zł/m²
2019 10 40 000 zł +0% 774 zł/m²
2018 3 40 000 zł +33,3% 1 485 zł/m²
2017 3 30 000 zł -52% 1 168 zł/m²
2016 2 62 500 zł +56,2% 1 175 zł/m²
2015 1 40 000 zł +100% 605 zł/m²
2014 3 20 000 zł -60% 546 zł/m²
2013 2 50 000 zł -23,1% 1 062 zł/m²
2012 2 65 000 zł — 1 176 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Ścinawa (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2019)
Sprzedaże 10
Mediana ceny 40 000 zł
Cena za m² 774 zł/m²
Mediana powierzchni 60,6 m²
Typowy przedział 23 150 –
83 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ścinawa

Rozkład obliczony na podstawie 43 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 28 000 zł 11,6%
28 000 – 40 000 zł 9,3%
40 000 – 80 000 zł 44,2%
80 000 – 100 000 zł 20,9%
Powyżej 100 000 zł 14%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Ścinawa

Rozkład ceny za m² na podstawie 38 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 500 zł/m² 13,2%
500 – 820 zł/m² 15,8%
820 – 1 700 zł/m² 44,7%
1 700 – 2 300 zł/m² 15,8%
Powyżej 2 300 zł/m² 10,5%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ścinawa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 21,1%
37 – 38 m² 2,6%
38 – 60 m² 47,4%
60 – 78 m² 18,4%
Powyżej 78 m² 10,5%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Ścinawa (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 7,3% 30 000 zł 1 267 zł/m²
3 izby 61% 50 000 zł 1 508 zł/m²
4 izby 26,8% 60 000 zł 1 064 zł/m²
5 izb 2,4% 75 000 zł 774 zł/m²
6 izb i więcej 2,4% 165 000 zł 1 535 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Ścinawa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Tymowa 111 47 500 zł 3,0 zł/m²
Lasowice 57 — 9,3 zł/m²
Zaborów 51 — 2,3 zł/m²
Parszowice 47 — 2,3 zł/m²
Ręszów 45 — 1,2 zł/m²
Dłużyce 43 27 500 zł 2,7 zł/m²
Przychowa 40 — 1,1 zł/m²
Buszkowice 36 — 2,7 zł/m²
Dąbrowa Środkowa 34 — 4,6 zł/m²
Dębiec 32 — 4,0 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Ścinawa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 69 22 zł/m² 38 000 zł 1 806 m²
Grunty rolne 388 2,1 zł/m² 32 000 zł 18 000 m²
Wszystkie działki 485 2,5 zł/m² 32 000 zł 12 800 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ścinawa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 81 2 0 64 15
2026 (do 17.08) 32 3 0 18 11
Razem 2010–2026 1 019 50 0 743 226

Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Ścinawa zamyka się między 23 150 zł a 83 250 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 11,6% nieruchomości sprzedano poniżej 28 000 zł, a 14% powyżej 100 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ścinawa?

Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ścinawa trzeba przeznaczyć średnio 448 700 zł, czyli około 2 770 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na obszarze wiejskim gminy Ścinawa?

Aktualna oferta to około 130 nieruchomości.

Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Ścinawa?

Znajdziesz tu oferty od 229 000 zł do 769 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 162 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Ścinawa?

Średnio wychodzi około 2 770 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Ścinawa?

Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.