Znajdź 23 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Góra, w cenach między 109 000 zł a 1 350 000 zł, przy średniej cenie 483 511 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Góra według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na obszarze wiejskim gminy Góra wyniosła 115 000 zł w 2025 roku, na podstawie 17 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 17,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 2 245 zł.
Mediana ceny sprzedaży
115 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 245 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
-17,9%
mediana
Od 2021 roku
+58,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-28,1%
Góra: 160 000 zł
Wobec mediany krajowej
-74,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Góra obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 115 000 zł, czyli 2 245 zł/m², w obserwowanym przedziale od 40 400 zł do 280 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 43 000 zł do 240 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,6% transakcji zawarto między 72 000 zł a 160 000 zł, a 9,8% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,9% sprzedanych lokali ma od 45 do 64 m², a 9,8% przekracza 95 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,1% niższa od mediany gminy (Góra: 160 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 74,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 187 500 zł i 3 388 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 166 000 zł (2 776 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Góra rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
187 500 zł |
+63% |
3 388 zł/m² |
| 2025 |
17 |
115 000 zł |
-17,9% |
2 245 zł/m² |
| 2024 |
9 |
140 000 zł |
+5,7% |
2 364 zł/m² |
| 2023 |
12 |
132 500 zł |
+89,3% |
2 215 zł/m² |
| 2022 |
11 |
70 000 zł |
-3,4% |
1 939 zł/m² |
| 2021 |
6 |
72 500 zł |
— |
1 554 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Góra (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
115 000 zł |
| Cena za m² |
2 245 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,6 m² |
| Typowy przedział |
40 400 – 280 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Góra
Rozkład obliczony na podstawie 61 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 43 000 zł |
9,8% |
| 43 000 – 72 000 zł |
18% |
| 72 000 – 160 000 zł |
42,6% |
| 160 000 – 240 000 zł |
19,7% |
| Powyżej 240 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Góra
Rozkład ceny za m² na podstawie 61 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
9,8% |
| 1 000 – 1 500 zł/m² |
18% |
| 1 500 – 2 700 zł/m² |
44,3% |
| 2 700 – 3 800 zł/m² |
18% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Góra
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
6,6% |
| 26 – 45 m² |
19,7% |
| 45 – 64 m² |
45,9% |
| 64 – 95 m² |
18% |
| Powyżej 95 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Góra (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
30 000 zł |
1 657 zł/m² |
| 2 izby |
16,4% |
56 500 zł |
2 199 zł/m² |
| 3 izby |
44,3% |
102 000 zł |
2 139 zł/m² |
| 4 izby |
26,2% |
142 500 zł |
2 427 zł/m² |
| 5 izb |
8,2% |
180 000 zł |
2 212 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,3% |
312 000 zł |
2 293 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Góra
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stara Góra |
36 |
— |
56 zł/m² |
| Czernina |
29 |
124 500 zł |
26 zł/m² |
| Chróścina |
28 |
— |
5,8 zł/m² |
| Witoszyce |
27 |
255 000 zł |
5,0 zł/m² |
| Ślubów |
21 |
138 750 zł |
5,7 zł/m² |
| Kłoda Górowska |
18 |
77 000 zł |
18 zł/m² |
| Radosław |
17 |
— |
3,1 zł/m² |
| Ligota |
16 |
— |
4,0 zł/m² |
| Czernina Dolna |
16 |
— |
3,3 zł/m² |
| Osetno |
15 |
— |
17 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Góra: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
97 |
31 zł/m² |
68 000 zł |
1 982 m² |
| Grunty rolne |
153 |
4,6 zł/m² |
75 000 zł |
16 163 m² |
| Wszystkie działki |
258 |
6,0 zł/m² |
70 000 zł |
8 682 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Góra
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
125 |
19 |
0 |
62 |
44 |
| 2026 (do 17.08) |
54 |
6 |
0 |
32 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
517 |
66 |
0 |
304 |
147 |
W porównaniu z medianą gminy (Góra: 160 000 zł) ceny obszaru wiejskiego gminy Góra są o 28,1% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -74,4%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +58,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Góra w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Góra?
Licz się ze średnią kwotą 483 511 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Góra, czyli około 4 508 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 23: 16 domów i 7 mieszkań.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Góra?
Ceny wahają się od około 109 000 zł do 1 350 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 107 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 135 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Góra:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 171 625 zł |
| 3 pokoje | 102 m² | 677 667 zł |
| 5 pokoi | 167 m² | 703 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Góra?
Średnia cena to 4 508 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 977 zł/m², a dla domów rośnie do 4 585 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Góra?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.