Domy i mieszkania na sprzedaż Górowski

Znajdź swoją nieruchomość w powiecie górowskim: 53 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 95 000 zł do 3 300 000 zł, średnio 506 939 zł.

Średnia cena 506 939 zł cena sprzedaży
Przedział cen 95 000–3 300 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 133 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 826 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

53 łącznie
72% domy
  • Mieszkania 28,3%
    15 nieruchomości
  • Domy 71,7%
    38 nieruchomości

Ile pokoi

53 łącznie
32% 3 pokoje
  • 1 pokój 1,9%
    1 nieruchomość
  • 2 pokoje 17,0%
    9 nieruchomości
  • 3 pokoje 32,1%
    17 nieruchomości
  • 4 pokoje 22,6%
    12 nieruchomości
  • 5+ pokoi 26,4%
    14 nieruchomości

Przedziały cenowe

53 łącznie
  • 95 000–270 000 zł 20,8%
    11 nieruchomości
  • 285 000–335 000 zł 34,0%
    18 nieruchomości
  • 350 000–370 000 zł 5,7%
    3 nieruchomości
  • 380 000–795 000 zł 20,8%
    11 nieruchomości
  • 895 000–3 305 000 zł 18,9%
    10 nieruchomości

Przedziały powierzchni

53 łącznie
  • 30–70 m² 22,6%
    12 nieruchomości
  • 70–100 m² 30,2%
    16 nieruchomości
  • 100–110 m² 9,4%
    5 nieruchomości
  • 110–210 m² 22,6%
    12 nieruchomości
  • 210–710 m² 15,1%
    8 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 67 m² 158 m²
Cena za metr kwadratowy 3 430 zł/m² 3 892 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż w powiecie górowskim to 53 nieruchomości: 38 domów i 15 mieszkań. Domy stanowią 72% oferty. Pod względem powierzchni domy mają średnio 158 m² (3 892 zł/m²), a mieszkania około 67 m² (3 430 zł/m²).

Domy 4-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 3- i 5-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość w powiecie górowskim? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 159 000 zł — to mediana wyliczona z 113 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +67,4%.

Mediana ceny sprzedaży 159 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 2 982 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 113 2025
Ceny w ciągu roku +1,9% mediana
Od 2021 roku +67,4% mediana
Wobec mediany województwa -62,9% dolnośląskie: 429 000 zł
Wobec mediany krajowej -64,7% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla powiatu górowskiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 159 000 zł, czyli 2 982 zł/m², w obserwowanym przedziale od 41 800 zł do 374 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 48 000 zł do 270 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 100 000 zł a 190 000 zł, a 10,4% przekroczyło 270 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 45 do 63 m², a 10,2% przekracza 81 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 62,9% niższa od mediany województwa (dolnośląskie: 429 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,7% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi gminami. Najdroższa lokalizacja to Góra — mediana 150 000 zł (2 902 zł/m², 304 transakcje od 2010 roku), dalej Wąsosz z medianą 135 000 zł (2 532 zł/m²). Na drugim biegunie Niechlów ma najbardziej przystępną medianę: 128 500 zł (2 352 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 49 sprzedaży mieszkań, z medianą 185 000 zł i 3 687 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 182 500 zł (3 529 zł/m²) przy 90 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości powiatu górowskiego rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 49 185 000 zł +16,4% 3 687 zł/m²
2025 113 159 000 zł +1,9% 2 982 zł/m²
2024 96 156 000 zł +15,6% 2 952 zł/m²
2023 72 135 000 zł +12,5% 2 491 zł/m²
2022 76 120 000 zł +26,3% 2 276 zł/m²
2021 64 95 000 zł — 1 965 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Górowski: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 113
Mediana ceny 159 000 zł
Cena za m² 2 982 zł/m²
Mediana powierzchni 53,9 m²
Typowy przedział 41 800 –
374 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości w powiecie górowskim

Rozkład obliczony na podstawie 470 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 48 000 zł 10%
48 000 – 100 000 zł 17,2%
100 000 – 190 000 zł 44%
190 000 – 270 000 zł 18,3%
Powyżej 270 000 zł 10,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań w powiecie górowskim

Rozkład ceny za m² na podstawie 470 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 000 zł/m² 9,6%
1 000 – 1 900 zł/m² 17%
1 900 – 3 500 zł/m² 44,7%
3 500 – 4 500 zł/m² 18,9%
Powyżej 4 500 zł/m² 9,8%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości w powiecie górowskim

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 9,8%
35 – 45 m² 17,2%
45 – 63 m² 45,5%
63 – 81 m² 17,2%
Powyżej 81 m² 10,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Górowski: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 0,4% 38 000 zł 1 851 zł/m²
2 izby 13,4% 71 500 zł 2 299 zł/m²
3 izby 45,4% 120 000 zł 2 595 zł/m²
4 izby 32,8% 185 000 zł 3 075 zł/m²
5 izb 6,5% 233 500 zł 2 786 zł/m²
6 izb i więcej 1,5% 390 000 zł 4 439 zł/m²

Mediana ceny według gmin w powiecie górowskim

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Góra 304 150 000 zł 2 902 zł/m²
Wąsosz 85 135 000 zł 2 532 zł/m²
Niechlów 63 128 500 zł 2 352 zł/m²

Ceny działek w powiecie górowskim: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 208 36 zł/m² 66 750 zł 1 488 m²
Grunty rolne 430 4,5 zł/m² 60 000 zł 13 250 m²
Wszystkie działki 673 6,0 zł/m² 60 000 zł 6 000 m²

Ceny gruntu według gmin w powiecie górowskim

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Gmina Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Góra 330 7,3 zł/m² 70 000 zł
Wąsosz 190 6,7 zł/m² 50 000 zł
Jemielno 55 4,6 zł/m² 40 000 zł
Niechlów 99 3,9 zł/m² 60 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości w powiecie górowskim

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 449 127 0 176 146
2026 (do 17.08) 229 52 0 95 82
Razem 2010–2026 2 169 565 0 869 735

Trajektorię cen powiatu górowskiego widać w dłuższej perspektywie: 95 000 zł mediany w 2021 roku, 159 000 zł w 2025 roku, czyli +67,4%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 17,7% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości w powiecie górowskim?

Licz się ze średnią kwotą 506 939 zł, aby kupić nieruchomość w powiecie górowskim, czyli około 3 826 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 53: 38 domów i 15 mieszkań.

Jaki jest przedział cen w powiecie górowskim?

Ceny wahają się od około 95 000 zł do 3 300 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w powiecie górowskim?

Średnio mają około 133 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 158 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku powiatu górowskiego:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje52 m²220 528 zł
3 pokoje100 m²493 824 zł
4 pokoje98 m²369 083 zł
5 pokoi164 m²666 143 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 3 826 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 430 zł/m², a dla domów rośnie do 3 892 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży powiatu górowskiego?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.