Ceny nieruchomości Jemielna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Jemielna sprzedawano w 2025 roku za medianę 88 000 zł. Typowa nieruchomość: 53,2 m², 3 izby.
Mediana ceny sprzedaży
88 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 000 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Wobec mediany powiatu
-44,7%
Górowski: 159 000 zł
Wobec mediany krajowej
-80,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jemielna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 88 000 zł, czyli 2 000 zł/m², w obserwowanym przedziale od 46 000 zł do 212 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 47 000 zł do 210 000 zł (około 78% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 53,2 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 44,7% niższa od mediany powiatu (Górowski: 159 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 80,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 75 000 zł (2 236 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jemielna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
65 000 zł |
-26,1% |
2 876 zł/m² |
| 2025 |
7 |
88 000 zł |
-12% |
2 000 zł/m² |
| 2024 |
1 |
100 000 zł |
-23,1% |
1 477 zł/m² |
| 2023 |
3 |
130 000 zł |
+44,4% |
1 961 zł/m² |
| 2022 |
4 |
90 000 zł |
-32,1% |
1 574 zł/m² |
| 2021 |
2 |
132 500 zł |
— |
1 915 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jemielno: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
88 000 zł |
| Cena za m² |
2 000 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,2 m² |
| Typowy przedział |
46 000 – 212 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jemielna
Rozkład obliczony na podstawie 18 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 47 000 zł |
11,1% |
| 47 000 – 64 000 zł |
16,7% |
| 64 000 – 150 000 zł |
38,9% |
| 150 000 – 210 000 zł |
22,2% |
| Powyżej 210 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jemielna
Rozkład ceny za m² na podstawie 18 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 870 zł/m² |
11,1% |
| 870 – 1 400 zł/m² |
16,7% |
| 1 400 – 2 200 zł/m² |
38,9% |
| 2 200 – 3 200 zł/m² |
22,2% |
| Powyżej 3 200 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jemielna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
11,1% |
| 42 – 53 m² |
11,1% |
| 53 – 68 m² |
55,6% |
| 68 – 75 m² |
11,1% |
| Powyżej 75 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jemielno: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
22,2% |
60 500 zł |
1 687 zł/m² |
| 3 izby |
33,3% |
105 000 zł |
1 955 zł/m² |
| 4 izby |
38,9% |
130 000 zł |
2 020 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
380 000 zł |
2 105 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jemielna
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Psary |
19 |
— |
4,6 zł/m² |
| Osłowice |
16 |
— |
19 zł/m² |
| Luboszyce |
12 |
88 000 zł |
23 zł/m² |
| Irządze |
9 |
— |
3,3 zł/m² |
| Bieliszów |
9 |
— |
3,2 zł/m² |
| Jemielno |
8 |
— |
4,7 zł/m² |
| Daszów |
7 |
— |
4,2 zł/m² |
| Ciechanów |
6 |
— |
4,2 zł/m² |
| Lubów |
5 |
— |
— |
| Luboszyce Małe |
4 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Jemielna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
16 |
21 zł/m² |
30 000 zł |
1 676 m² |
| Grunty rolne |
35 |
4,1 zł/m² |
50 400 zł |
12 561 m² |
| Wszystkie działki |
55 |
4,6 zł/m² |
40 000 zł |
5 000 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jemielna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
33 |
7 |
0 |
13 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
19 |
1 |
0 |
8 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
156 |
18 |
0 |
75 |
63 |
W porównaniu z medianą powiatu (Górowski: 159 000 zł) ceny Jemielna są o 44,7% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -80,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Jemielna
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Jemielna?
Licz się ze średnią kwotą 95 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Jemielna, czyli około 1 418 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Jemielna?
Aktualna oferta to około 40 nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 67 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Jemielna?
Średnia cena to 1 418 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Jemielna?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie.