Odkryj 53 nieruchomości na sprzedaż na terenie Niechlowa. Ceny wahają się od 300 000 zł do 794 000 zł, a średnia cena to 547 000 zł.
Ceny nieruchomości Niechlowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 12 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Niechlowa, przy medianie ceny 142 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 119,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 2 675 zł.
Mediana ceny sprzedaży
142 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 675 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+14%
mediana
Od 2021 roku
+119,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-10,4%
Górowski: 159 000 zł
Wobec mediany krajowej
-68,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Niechlowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 142 500 zł, czyli 2 675 zł/m², w obserwowanym przedziale od 81 585 zł do 187 950 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 200 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 41,3% transakcji zawarto między 97 000 zł a 160 000 zł, a 12,7% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 44,4% sprzedanych lokali ma od 47 do 59 m², a 11,1% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,4% niższa od mediany powiatu (Górowski: 159 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 68,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 183 000 zł i 2 918 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 147 500 zł (2 848 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Niechlowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
183 000 zł |
+28,4% |
2 918 zł/m² |
| 2025 |
12 |
142 500 zł |
+14% |
2 675 zł/m² |
| 2024 |
15 |
125 000 zł |
-2,3% |
2 352 zł/m² |
| 2023 |
15 |
128 000 zł |
+42,2% |
2 288 zł/m² |
| 2022 |
9 |
90 000 zł |
+38,5% |
1 874 zł/m² |
| 2021 |
5 |
65 000 zł |
— |
1 290 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Niechlów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
142 500 zł |
| Cena za m² |
2 675 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55 m² |
| Typowy przedział |
81 585 – 187 950 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Niechlowa
Rozkład obliczony na podstawie 63 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
6,3% |
| 50 000 – 97 000 zł |
22,2% |
| 97 000 – 160 000 zł |
41,3% |
| 160 000 – 200 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 200 000 zł |
12,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Niechlowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 63 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
9,5% |
| 1 100 – 1 900 zł/m² |
22,2% |
| 1 900 – 2 900 zł/m² |
41,3% |
| 2 900 – 4 000 zł/m² |
15,9% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Niechlowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
9,5% |
| 37 – 47 m² |
15,9% |
| 47 – 59 m² |
44,4% |
| 59 – 74 m² |
19% |
| Powyżej 74 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Niechlów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
4,8% |
50 000 zł |
1 272 zł/m² |
| 3 izby |
58,1% |
121 500 zł |
2 549 zł/m² |
| 4 izby |
30,6% |
160 000 zł |
2 555 zł/m² |
| 5 izb |
6,5% |
169 000 zł |
2 141 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Niechlowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Niechlów |
25 |
149 000 zł |
58 zł/m² |
| Siciny |
23 |
— |
4,1 zł/m² |
| Wronów |
19 |
— |
3,6 zł/m² |
| Łękanów |
16 |
160 000 zł |
4,4 zł/m² |
| Naratów |
15 |
107 500 zł |
5,1 zł/m² |
| Żuchlów |
13 |
— |
4,1 zł/m² |
| Bełcz Wielki |
11 |
— |
3,5 zł/m² |
| Wroniniec |
11 |
— |
4,0 zł/m² |
| Bartodzieje |
8 |
— |
1,9 zł/m² |
| Karów |
7 |
149 250 zł |
— |
Ceny działek na terenie Niechlowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
13 |
35 zł/m² |
72 000 zł |
2 500 m² |
| Grunty rolne |
78 |
3,6 zł/m² |
60 000 zł |
18 328 m² |
| Wszystkie działki |
99 |
3,9 zł/m² |
60 000 zł |
16 600 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Niechlowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
63 |
16 |
0 |
31 |
16 |
| 2026 (do 17.08) |
27 |
8 |
0 |
9 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
314 |
83 |
0 |
126 |
105 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Niechlowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 121 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 14%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Niechlowa w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Niechlowa?
Nieruchomości na terenie Niechlowa kosztują średnio około 547 000 zł, czyli około 6 671 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 53 nieruchomości: 2 mieszkania i 2 domy oraz 49 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Niechlowa?
Ceny wahają się od około 300 000 zł do 794 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 82 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 115 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 671 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 122 zł/m², a dla domów rośnie do 6 904 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Niechlowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowy dom.