Znajdź 109 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rudnej, w cenach między 129 000 zł a 870 000 zł, przy średniej cenie 446 500 zł.
Ceny nieruchomości Rudnej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Rudnej obejmują 27 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 200 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 684 zł. To o 55,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
200 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 684 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
27
2025
Ceny w ciągu roku
+27,4%
mediana
Od 2010 roku
+25%
mediana
Wobec mediany powiatu
-36,8%
Lubiński: 316 360 zł
Wobec mediany krajowej
-55,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Rudnej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 200 000 zł, czyli 3 684 zł/m², w obserwowanym przedziale od 86 500 zł do 360 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 220 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42% transakcji zawarto między 80 000 zł a 160 000 zł, a 10,7% przekroczyło 220 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 44 do 67 m², a 10% przekracza 83 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 36,8% niższa od mediany powiatu (Lubiński: 316 360 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 180 000 zł i 4 256 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 160 000 zł (3 684 zł/m²) przy 15 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rudnej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
180 000 zł |
-10% |
4 256 zł/m² |
| 2025 |
27 |
200 000 zł |
+27,4% |
3 684 zł/m² |
| 2024 |
12 |
157 000 zł |
+0% |
3 139 zł/m² |
| 2023 |
18 |
157 000 zł |
+18% |
2 597 zł/m² |
| 2022 |
11 |
133 000 zł |
+22% |
2 533 zł/m² |
| 2021 |
8 |
109 000 zł |
+55,7% |
2 068 zł/m² |
| 2020 |
21 |
70 000 zł |
-39,1% |
2 019 zł/m² |
| 2019 |
24 |
115 000 zł |
-9,1% |
1 908 zł/m² |
| 2018 |
16 |
126 500 zł |
+12,5% |
2 199 zł/m² |
| 2017 |
19 |
112 428 zł |
-3,9% |
2 209 zł/m² |
| 2016 |
20 |
117 000 zł |
+69,6% |
2 308 zł/m² |
| 2015 |
16 |
69 000 zł |
-45,6% |
1 378 zł/m² |
| 2014 |
14 |
126 950 zł |
+1,6% |
2 141 zł/m² |
| 2013 |
11 |
125 000 zł |
+52,4% |
1 918 zł/m² |
| 2012 |
20 |
82 000 zł |
-23,7% |
1 949 zł/m² |
| 2011 |
8 |
107 500 zł |
-32,8% |
2 764 zł/m² |
| 2010 |
9 |
160 000 zł |
— |
2 341 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rudna: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
27 |
| Mediana ceny |
200 000 zł |
| Cena za m² |
3 684 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
58,5 m² |
| Typowy przedział |
86 500 – 360 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rudnej
Rozkład obliczony na podstawie 262 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 000 zł |
9,2% |
| 40 000 – 80 000 zł |
18,3% |
| 80 000 – 160 000 zł |
42% |
| 160 000 – 220 000 zł |
19,8% |
| Powyżej 220 000 zł |
10,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rudnej
Rozkład ceny za m² na podstawie 240 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 860 zł/m² |
10% |
| 860 – 1 700 zł/m² |
18,3% |
| 1 700 – 2 900 zł/m² |
42,1% |
| 2 900 – 4 000 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rudnej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
7,9% |
| 33 – 44 m² |
19,6% |
| 44 – 67 m² |
43,8% |
| 67 – 83 m² |
18,8% |
| Powyżej 83 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rudna: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,4% |
110 000 zł |
2 979 zł/m² |
| 2 izby |
24,1% |
90 000 zł |
2 448 zł/m² |
| 3 izby |
43% |
120 000 zł |
2 242 zł/m² |
| 4 izby |
24,1% |
153 000 zł |
2 464 zł/m² |
| 5 izb |
8,3% |
165 000 zł |
2 373 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rudnej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Rudna |
151 |
130 000 zł |
15 zł/m² |
| Koźlice |
149 |
— |
58 zł/m² |
| Chobienia |
117 |
140 000 zł |
20 zł/m² |
| Toszowice |
77 |
— |
27 zł/m² |
| Juszowice |
73 |
— |
33 zł/m² |
| Mleczno |
52 |
— |
32 zł/m² |
| Naroczyce |
45 |
45 000 zł |
2,9 zł/m² |
| Gwizdanów |
44 |
100 000 zł |
15 zł/m² |
| Olszany |
39 |
— |
2,2 zł/m² |
| Wysokie |
34 |
— |
24 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rudnej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
258 |
36 zł/m² |
55 000 zł |
1 252 m² |
| Grunty rolne |
409 |
6,7 zł/m² |
43 000 zł |
3 312 m² |
| Wszystkie działki |
730 |
20 zł/m² |
48 178 zł |
2 158 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rudnej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
137 |
39 |
0 |
65 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
50 |
10 |
0 |
27 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
1 766 |
319 |
0 |
1 097 |
350 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 200 000 zł (3 684 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (43% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Rudnej: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Rudnej?
Na zakup nieruchomości na terenie Rudnej trzeba przeznaczyć średnio 446 500 zł, czyli około 2 571 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Rudnej?
Obecnie dostępnych ofert: 109: 10 domów i 4 mieszkania oraz 95 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 129 000 zł i sięgają 870 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 174 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 214 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Rudnej?
Wynosi ona około 2 571 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 319 zł/m², a dla domów spada do 2 471 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rudnej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.