Mamy 315 domów na sprzedaż na terenie Jerzmanowej, w cenach od 399 000 zł do 1 800 000 zł, przy średniej cenie 1 108 895 zł.
Ceny nieruchomości Jerzmanowej według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 10 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Jerzmanowej, przy medianie ceny 420 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 156,9%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 365 zł.
Mediana ceny sprzedaży
420 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 365 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
-20,6%
mediana
Od 2021 roku
+156,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+47,4%
Głogowski: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-6,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jerzmanowej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 420 000 zł, czyli 5 365 zł/m², w obserwowanym przedziale od 76 000 zł do 647 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 630 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 220 000 zł a 510 000 zł, a 10,3% przekroczyło 630 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 58 do 130 m², a 25,9% przekracza 133 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Głogowski: 285 000 zł) o 47,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 6,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 230 000 zł i 4 406 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 240 000 zł (4 044 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jerzmanowej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
230 000 zł |
-45,2% |
4 406 zł/m² |
| 2025 |
10 |
420 000 zł |
-20,6% |
5 365 zł/m² |
| 2024 |
7 |
529 000 zł |
+6,2% |
5 392 zł/m² |
| 2023 |
19 |
498 186 zł |
+11% |
3 752 zł/m² |
| 2022 |
11 |
449 000 zł |
+174,6% |
3 449 zł/m² |
| 2021 |
6 |
163 500 zł |
— |
2 858 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jerzmanowa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
420 000 zł |
| Cena za m² |
5 365 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
68 m² |
| Typowy przedział |
76 000 – 647 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jerzmanowej
Rozkład obliczony na podstawie 58 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
8,6% |
| 100 000 – 220 000 zł |
19% |
| 220 000 – 510 000 zł |
44,8% |
| 510 000 – 630 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 630 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jerzmanowej
Rozkład ceny za m² na podstawie 58 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 000 zł/m² |
10,3% |
| 2 000 – 3 000 zł/m² |
19% |
| 3 000 – 5 000 zł/m² |
43,1% |
| 5 000 – 7 800 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jerzmanowej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 51 m² |
10,3% |
| 51 – 58 m² |
19% |
| 58 – 130 m² |
44,8% |
| 130 – 133 m² |
0% |
| Powyżej 133 m² |
25,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jerzmanowa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
485 000 zł |
4 837 zł/m² |
| 2 izby |
4,2% |
87 500 zł |
3 017 zł/m² |
| 3 izby |
29,2% |
130 000 zł |
2 854 zł/m² |
| 4 izby |
39,6% |
409 000 zł |
5 377 zł/m² |
| 5 izb |
14,6% |
520 000 zł |
4 800 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
10,4% |
459 000 zł |
4 020 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jerzmanowej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jerzmanowa |
95 |
190 000 zł |
61 zł/m² |
| Jaczów |
80 |
— |
31 zł/m² |
| Kurowice-Modła |
52 |
— |
44 zł/m² |
| Gaiki-Potoczek |
42 |
— |
38 zł/m² |
| Bądzów |
30 |
— |
40 zł/m² |
| Smardzów |
23 |
— |
60 zł/m² |
| Kurów Mały |
15 |
— |
30 zł/m² |
| Łagoszów Mały |
10 |
— |
32 zł/m² |
Ceny działek na terenie Jerzmanowej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
194 |
59 zł/m² |
100 000 zł |
1 670 m² |
| Grunty rolne |
68 |
5,4 zł/m² |
61 625 zł |
7 912 m² |
| Wszystkie działki |
268 |
40 zł/m² |
93 750 zł |
2 361 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jerzmanowej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
100 |
10 |
0 |
66 |
24 |
| 2026 (do 17.08) |
59 |
5 |
0 |
39 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
567 |
59 |
0 |
394 |
114 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Jerzmanowej średnia bez wartości skrajnych wynosi 399 562 zł, przy medianie 420 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 365 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Jerzmanowej — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Jerzmanowej?
Na zakup nieruchomości na terenie Jerzmanowej trzeba przeznaczyć średnio 1 108 895 zł, czyli około 5 430 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Jerzmanowej?
Aktualna oferta to około 315 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Jerzmanowej?
Znajdziesz tu oferty od 399 000 zł do 1 800 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Jerzmanowej?
Średnia powierzchnia to około 204 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Jerzmanowej?
Średnio wychodzi około 5 430 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Jerzmanowej?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.