Domy i mieszkania na sprzedaż Radwanice

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Radwanic: 45 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 190 000 zł do 1 127 000 zł, średnio 543 769 zł.

32 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Radwanic

Średnia cena 543 769 zł cena sprzedaży
Przedział cen 190 000–1 127 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 148 m² na nieruchomość
Cena za m² 3 684 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

13 łącznie
69% domy
  • Mieszkania 30,8%
    4 nieruchomości
  • Domy 69,2%
    9 nieruchomości

Ile pokoi

13 łącznie
54% 5+ pokoi
  • 2 pokoje 15,4%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 30,8%
    4 nieruchomości
  • 5+ pokoi 53,8%
    7 nieruchomości

Przedziały cenowe

13 łącznie
  • 190 000–230 000 zł 30,8%
    4 nieruchomości
  • 295 000–300 000 zł 15,4%
    2 nieruchomości
  • 390 000–415 000 zł 15,4%
    2 nieruchomości
  • 695 000–1 095 000 zł 30,8%
    4 nieruchomości
  • 1 125 000–1 130 000 zł 7,7%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

13 łącznie
  • 60–90 m² 30,8%
    4 nieruchomości
  • 120–130 m² 15,4%
    2 nieruchomości
  • 130–140 m² 30,8%
    4 nieruchomości
  • 250–260 m² 7,7%
    1 nieruchomość
  • 300–310 m² 15,4%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 73 m² 181 m²
Cena za metr kwadratowy 2 870 zł/m² 3 830 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Radwanic to 45 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 181 m² (3 830 zł/m²), a mieszkania około 73 m² (2 870 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 6- i 7-pokojowe.

Z 26 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 290 000 zł rynek Radwanic najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2014–2025 mediana wzrosła o 132%.

Mediana ceny sprzedaży 290 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 173 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 26 2025
Ceny w ciągu roku +1% mediana
Od 2014 roku +132% mediana
Wobec mediany powiatu +11,5% Polkowicki: 260 000 zł
Wobec mediany krajowej -35,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Radwanic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 290 000 zł, czyli 5 173 zł/m², w obserwowanym przedziale od 92 850 zł do 368 125 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 48 000 zł do 320 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 70 000 zł a 220 000 zł, a 12% przekroczyło 320 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 48 do 60 m², a 9,4% przekracza 71 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Polkowicki: 260 000 zł) o 11,5%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,6% niższa.

W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (5 975 zł/m²) przy 16 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radwanic rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 368 000 zł +26,9% 6 871 zł/m²
2025 26 290 000 zł +1% 5 173 zł/m²
2024 23 287 000 zł +79,4% 4 821 zł/m²
2023 5 160 000 zł +100% 2 491 zł/m²
2022 6 80 000 zł -15,8% 2 134 zł/m²
2021 10 95 000 zł +40,7% 1 914 zł/m²
2020 2 67 500 zł -38,6% 1 862 zł/m²
2019 8 110 000 zł +39,2% 1 813 zł/m²
2018 5 79 000 zł -34,2% 1 202 zł/m²
2017 9 120 000 zł +100% 1 754 zł/m²
2016 7 60 000 zł -25% 1 502 zł/m²
2015 3 80 000 zł -36% 1 700 zł/m²
2014 9 125 000 zł +56,2% 2 104 zł/m²
2013 3 80 000 zł — 1 696 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Radwanice: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 26
Mediana ceny 290 000 zł
Cena za m² 5 173 zł/m²
Mediana powierzchni 53,6 m²
Typowy przedział 92 850 –
368 125 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radwanic

Rozkład obliczony na podstawie 117 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 48 000 zł 10,3%
48 000 – 70 000 zł 17,1%
70 000 – 220 000 zł 44,4%
220 000 – 320 000 zł 16,2%
Powyżej 320 000 zł 12%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radwanic

Rozkład ceny za m² na podstawie 117 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 920 zł/m² 11,1%
920 – 1 700 zł/m² 18,8%
1 700 – 4 200 zł/m² 41,9%
4 200 – 5 800 zł/m² 17,9%
Powyżej 5 800 zł/m² 10,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radwanic

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 31 m² 11,1%
31 – 48 m² 17,9%
48 – 60 m² 43,6%
60 – 71 m² 17,9%
Powyżej 71 m² 9,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Radwanice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 22,2% 59 500 zł 2 055 zł/m²
3 izby 46,2% 159 750 zł 3 720 zł/m²
4 izby 28,2% 135 000 zł 2 303 zł/m²
5 izb 3,4% 213 500 zł 2 439 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radwanic

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Radwanice 514 108 200 zł 51 zł/m²
Jakubów 143 — 35 zł/m²
Sieroszowice 107 — 17 zł/m²
Łagoszów Wielki 95 — 23 zł/m²
Buczyna 76 26 000 zł 12 zł/m²
Przesieczna 55 — 20 zł/m²
Kłębanowice 50 — 13 zł/m²
Lipin 39 — 20 zł/m²
Drożyna 31 — 3,2 zł/m²
Drożów 27 — 10 zł/m²

Ceny działek na terenie Radwanic: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 655 44 zł/m² 51 750 zł 1 137 m²
Grunty rolne 262 2,6 zł/m² 34 500 zł 9 750 m²
Grunty leśne 6 4,0 zł/m² 23 750 zł 9 150 m²
Wszystkie działki 971 31 zł/m² 50 000 zł 1 399 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radwanic

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 184 29 0 124 31
2026 (do 17.08) 13 1 0 9 3
Razem 2010–2026 1 677 130 0 1 185 362

W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Radwanic średnia bez wartości skrajnych wynosi 249 427 zł, przy medianie 290 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 5 173 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Radwanic?

Nieruchomości na terenie Radwanic kosztują średnio około 543 769 zł, czyli około 3 684 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Radwanic?

Obecnie dostępnych ofert: 45: 9 domów i 4 mieszkania oraz 32 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Radwanic?

Ceny wahają się od około 190 000 zł do 1 127 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Radwanic?

Zazwyczaj oferują około 148 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 181 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Radwanic?

Średnia cena to 3 684 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 870 zł/m², a dla domów rośnie do 3 830 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Radwanic?

Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.