Mamy 148 nieruchomości na sprzedaż na terenie Nowego Miasteczka, w cenach od 135 000 zł do 650 000 zł, przy średniej cenie 308 250 zł.
Ceny nieruchomości Nowego Miasteczka według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 34 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 150 000 zł rynek Nowego Miasteczka najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 89,9%.
Mediana ceny sprzedaży
150 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 284 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
34
2025
Ceny w ciągu roku
+134,4%
mediana
Od 2010 roku
+89,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-46,4%
Nowosolski: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-66,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Nowego Miasteczka obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 150 000 zł, czyli 2 284 zł/m², w obserwowanym przedziale od 40 000 zł do 261 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 22 000 zł do 180 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 47 000 zł a 110 000 zł, a 10,4% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,7% sprzedanych lokali ma od 38 do 59 m², a 11,4% przekracza 71 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 46,4% niższa od mediany powiatu (Nowosolski: 280 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 66,7% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Nowe Miasteczko — mediana 80 000 zł (1 672 zł/m², 168 transakcji od 2010 roku), dalej Nowe Miasteczko (obszar wiejski) z medianą 50 000 zł (1 075 zł/m²).
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 165 000 zł (2 416 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Nowego Miasteczka rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
34 |
150 000 zł |
+134,4% |
2 284 zł/m² |
| 2024 |
18 |
64 000 zł |
-36,6% |
1 367 zł/m² |
| 2023 |
17 |
101 000 zł |
+34,7% |
2 365 zł/m² |
| 2022 |
16 |
75 000 zł |
+7,1% |
1 712 zł/m² |
| 2021 |
7 |
70 000 zł |
-12,5% |
1 259 zł/m² |
| 2020 |
13 |
80 000 zł |
+16,8% |
1 667 zł/m² |
| 2019 |
18 |
68 500 zł |
+24,5% |
1 234 zł/m² |
| 2018 |
18 |
55 000 zł |
-12% |
1 292 zł/m² |
| 2017 |
12 |
62 500 zł |
+17,9% |
1 572 zł/m² |
| 2016 |
9 |
53 000 zł |
+76,7% |
1 309 zł/m² |
| 2015 |
6 |
30 000 zł |
-27,4% |
998 zł/m² |
| 2014 |
9 |
41 300 zł |
-41% |
1 000 zł/m² |
| 2013 |
9 |
70 000 zł |
-12,5% |
1 160 zł/m² |
| 2012 |
18 |
80 000 zł |
+49,5% |
1 482 zł/m² |
| 2011 |
12 |
53 500 zł |
-32,3% |
1 111 zł/m² |
| 2010 |
6 |
79 000 zł |
— |
1 863 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Nowe Miasteczko: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
34 |
| Mediana ceny |
150 000 zł |
| Cena za m² |
2 284 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55 m² |
| Typowy przedział |
40 000 – 261 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Nowego Miasteczka
Rozkład obliczony na podstawie 222 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 22 000 zł |
9,9% |
| 22 000 – 47 000 zł |
18% |
| 47 000 – 110 000 zł |
43,2% |
| 110 000 – 180 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 180 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Nowego Miasteczka
Rozkład ceny za m² na podstawie 220 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 630 zł/m² |
9,5% |
| 630 – 1 100 zł/m² |
20,5% |
| 1 100 – 2 100 zł/m² |
40% |
| 2 100 – 3 200 zł/m² |
20,5% |
| Powyżej 3 200 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Nowego Miasteczka
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
9,1% |
| 29 – 38 m² |
17,7% |
| 38 – 59 m² |
42,7% |
| 59 – 71 m² |
19,1% |
| Powyżej 71 m² |
11,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Nowe Miasteczko: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,6% |
23 500 zł |
1 213 zł/m² |
| 2 izby |
34,2% |
50 000 zł |
1 651 zł/m² |
| 3 izby |
41,4% |
80 000 zł |
2 055 zł/m² |
| 4 izby |
18,5% |
100 000 zł |
1 902 zł/m² |
| 5 izb |
1,8% |
180 000 zł |
2 314 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
160 000 zł |
2 000 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Nowego Miasteczka
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 1 |
289 |
80 000 zł |
43 zł/m² |
| Borów Wielki |
96 |
55 000 zł |
2,6 zł/m² |
| Miłaków |
65 |
29 000 zł |
2,8 zł/m² |
| Gołaszyn |
45 |
50 000 zł |
3,4 zł/m² |
| Popęszyce |
39 |
84 700 zł |
2,7 zł/m² |
| Nieciecz |
33 |
— |
5,0 zł/m² |
| Rejów |
26 |
— |
2,6 zł/m² |
| Konin Szyba |
25 |
— |
3,1 zł/m² |
| Żuków |
21 |
35 000 zł |
2,2 zł/m² |
| Borów Polski |
17 |
— |
4,5 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Nowego Miasteczka
Ceny działek na terenie Nowego Miasteczka: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
74 |
44 zł/m² |
44 000 zł |
923 m² |
| Grunty rolne |
145 |
3,6 zł/m² |
35 000 zł |
7 200 m² |
| Wszystkie działki |
332 |
3,6 zł/m² |
33 000 zł |
5 000 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Nowego Miasteczka
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Nowego Miasteczka
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
76 |
34 |
0 |
23 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
0 |
0 |
3 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
988 |
238 |
0 |
532 |
218 |
Trajektorię cen Nowego Miasteczka widać w dłuższej perspektywie: 79 000 zł mediany w 2010 roku, 150 000 zł w 2025 roku, czyli +89,9%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 88,9% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Nowego Miasteczka: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Nowego Miasteczka?
Licz się ze średnią kwotą 308 250 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Nowego Miasteczka, czyli około 3 120 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 148: 9 mieszkań i 7 domów oraz 132 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Nowego Miasteczka?
Oferty zaczynają się od 135 000 zł i sięgają 650 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 99 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 133 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Nowego Miasteczka:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 80 m² | 290 000 zł |
| 4 pokoje | 93 m² | 263 400 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 3 120 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 360 zł/m², a dla domów spada do 2 950 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Nowego Miasteczka?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.