Mamy 33 domy na sprzedaż na terenie Otynia, w cenach od 180 000 zł do 3 100 000 zł, przy średniej cenie 1 075 424 zł.
Ceny nieruchomości Otynia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Otynia wyniosła 298 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Nowosolski) mediana to 280 000 zł. Zmiana roczna: +198,5%.
Mediana ceny sprzedaży
298 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 186 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
+198,5%
mediana
Od 2019 roku
+129,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+6,6%
Nowosolski: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Otynia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 298 500 zł, czyli 3 186 zł/m², w obserwowanym przedziale od 83 650 zł do 559 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 86 000 zł do 430 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 130 000 zł a 290 000 zł, a 10,2% przekroczyło 430 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 52 do 90 m², a 12,1% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Nowosolski: 280 000 zł) o 6,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Otynia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
12 |
298 500 zł |
+198,5% |
3 186 zł/m² |
| 2024 |
7 |
100 000 zł |
-76,7% |
2 778 zł/m² |
| 2023 |
5 |
429 025 zł |
+120% |
4 367 zł/m² |
| 2022 |
8 |
195 000 zł |
-15,2% |
3 148 zł/m² |
| 2021 |
11 |
230 000 zł |
-24,6% |
3 562 zł/m² |
| 2020 |
6 |
305 000 zł |
+134,6% |
3 478 zł/m² |
| 2019 |
9 |
130 000 zł |
— |
2 403 zł/m² |
| 2017 |
1 |
28 000 zł |
— |
729 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Otyń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
298 500 zł |
| Cena za m² |
3 186 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
91,3 m² |
| Typowy przedział |
83 650 – 559 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Otynia
Rozkład obliczony na podstawie 59 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 86 000 zł |
10,2% |
| 86 000 – 130 000 zł |
15,3% |
| 130 000 – 290 000 zł |
45,8% |
| 290 000 – 430 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 430 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Otynia
Rozkład ceny za m² na podstawie 58 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 400 zł/m² |
10,3% |
| 1 400 – 2 300 zł/m² |
19% |
| 2 300 – 3 800 zł/m² |
41,4% |
| 3 800 – 4 900 zł/m² |
20,7% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
8,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Otynia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
10,3% |
| 38 – 52 m² |
17,2% |
| 52 – 90 m² |
44,8% |
| 90 – 110 m² |
15,5% |
| Powyżej 110 m² |
12,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Otyń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
15,3% |
90 000 zł |
3 051 zł/m² |
| 3 izby |
28,8% |
155 000 zł |
2 843 zł/m² |
| 4 izby |
39% |
248 000 zł |
3 387 zł/m² |
| 5 izb |
15,3% |
410 000 zł |
3 864 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
140 000 zł |
1 034 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Otynia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 1 |
210 |
162 500 zł |
60 zł/m² |
| Ługi |
139 |
— |
19 zł/m² |
| Modrzyca |
115 |
230 000 zł |
75 zł/m² |
| Niedoradz |
107 |
230 000 zł |
39 zł/m² |
| Bobrowniki |
93 |
— |
17 zł/m² |
| Zakęcie |
74 |
— |
36 zł/m² |
| Konradowo |
62 |
— |
44 zł/m² |
| Czasław |
12 |
— |
15 zł/m² |
Ceny działek na terenie Otynia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
311 |
50 zł/m² |
67 000 zł |
1 303 m² |
| Grunty rolne |
276 |
23 zł/m² |
60 038 zł |
2 772 m² |
| Wszystkie działki |
589 |
37 zł/m² |
64 000 zł |
1 811 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Otynia
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Otyń |
120 |
65 zł/m² |
90 000 zł |
| Otyń (obszar wiejski) |
469 |
29 zł/m² |
60 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Otynia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
141 |
12 |
0 |
96 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
0 |
0 |
8 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
1 137 |
64 |
0 |
807 |
266 |
W porównaniu z medianą powiatu (Nowosolski: 280 000 zł) ceny Otynia są o 6,6% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -33,7%. Od 2019 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +129,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Otynia w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Otynia?
Nieruchomości na terenie Otynia kosztują średnio około 1 075 424 zł, czyli około 5 828 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 33 nieruchomości: 32 domy i 1 mieszkanie.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Otynia?
Ceny wahają się od około 180 000 zł do 3 100 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Otynia?
Zazwyczaj oferują około 185 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 188 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Otynia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 122 m² | 537 600 zł |
| 5 pokoi | 204 m² | 697 571 zł |
| 6 pokoi | 213 m² | 1 529 333 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Otynia?
Średnia cena to 5 828 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 662 zł/m², a dla domów rośnie do 5 866 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Otynia?
Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.