Odkryj 34 domy na sprzedaż na terenie Bojadeł. Ceny wahają się od 230 000 zł do 3 600 000 zł, a średnia cena to 1 325 200 zł.
Ceny nieruchomości Bojadeł według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Bojadeł sprzedawano w 2016 roku za medianę 100 000 zł. Typowa nieruchomość: 64,5 m², 4 izby.
Mediana ceny sprzedaży
100 000 zł
2016
Mediana ceny za m²
1 167 zł/m²
2016
Zarejestrowane sprzedaże
5
2016
Wobec mediany powiatu
-15,3%
Zielonogórski: 118 028 zł
Wobec mediany krajowej
-53,9%
Polska: 216 880 zł
Statystyki dla Bojadeł obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 100 000 zł, czyli 1 167 zł/m², w obserwowanym przedziale od 22 200 zł do 137 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 160 000 zł (około 76% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 64,5 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 15,3% niższa od mediany powiatu (Zielonogórski: 118 028 zł), a od mediany krajowej (216 880 zł) jest o 53,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bojadeł rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
172 500 zł |
+53,3% |
1 921 zł/m² |
| 2024 |
4 |
112 500 zł |
-40,8% |
2 199 zł/m² |
| 2023 |
2 |
190 000 zł |
+322,2% |
2 038 zł/m² |
| 2022 |
1 |
45 000 zł |
-70% |
700 zł/m² |
| 2021 |
3 |
150 000 zł |
+150% |
1 215 zł/m² |
| 2020 |
3 |
60 000 zł |
-44,2% |
772 zł/m² |
| 2019 |
2 |
107 500 zł |
+37,8% |
1 893 zł/m² |
| 2018 |
1 |
78 000 zł |
+4% |
884 zł/m² |
| 2017 |
1 |
75 000 zł |
-25% |
953 zł/m² |
| 2016 |
5 |
100 000 zł |
+124,7% |
1 167 zł/m² |
| 2015 |
2 |
44 500 zł |
— |
605 zł/m² |
| 2011 |
3 |
70 000 zł |
— |
1 011 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bojadła: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2016) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
100 000 zł |
| Cena za m² |
1 167 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
64,5 m² |
| Typowy przedział |
22 200 – 137 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bojadeł
Rozkład obliczony na podstawie 29 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
10,3% |
| 35 000 – 69 000 zł |
17,2% |
| 69 000 – 130 000 zł |
37,9% |
| 130 000 – 160 000 zł |
20,7% |
| Powyżej 160 000 zł |
13,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bojadeł
Rozkład ceny za m² na podstawie 29 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 670 zł/m² |
10,3% |
| 670 – 890 zł/m² |
17,2% |
| 890 – 1 800 zł/m² |
41,4% |
| 1 800 – 2 400 zł/m² |
20,7% |
| Powyżej 2 400 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bojadeł
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
13,8% |
| 37 – 56 m² |
13,8% |
| 56 – 85 m² |
41,4% |
| 85 – 98 m² |
20,7% |
| Powyżej 98 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bojadła: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
6,9% |
50 000 zł |
1 356 zł/m² |
| 3 izby |
31% |
65 000 zł |
1 386 zł/m² |
| 4 izby |
41,4% |
102 500 zł |
1 508 zł/m² |
| 5 izb |
13,8% |
89 000 zł |
1 194 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
6,9% |
150 000 zł |
1 135 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bojadeł
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Bojadła |
118 |
73 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Klenica |
110 |
92 500 zł |
3,0 zł/m² |
| Pyrnik Młynkowo |
35 |
72 500 zł |
2,5 zł/m² |
| Pólko Sosnówka |
22 |
— |
6,6 zł/m² |
| Bełcze |
21 |
— |
3,0 zł/m² |
| Kartno |
20 |
— |
2,8 zł/m² |
| Siadcza |
18 |
— |
2,8 zł/m² |
| Przewóz |
15 |
— |
1,8 zł/m² |
| Susłów |
11 |
— |
3,9 zł/m² |
Ceny działek na terenie Bojadeł: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
18 |
41 zł/m² |
40 000 zł |
1 679 m² |
| Grunty rolne |
233 |
2,8 zł/m² |
46 000 zł |
14 100 m² |
| Wszystkie działki |
252 |
2,9 zł/m² |
46 775 zł |
12 700 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bojadeł
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
50 |
2 |
0 |
38 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
1 |
0 |
9 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
636 |
32 |
0 |
428 |
176 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Bojadeł to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 102 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Bojadeł: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Bojadeł?
Licz się ze średnią kwotą 1 325 200 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Bojadeł, czyli około 3 040 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Bojadeł?
Aktualna oferta to około 34 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 230 000 zł i sięgają 3 600 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 436 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bojadeł:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 75 m² | 337 500 zł |
| 4 pokoje | 147 m² | 764 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Bojadeł?
Wynosi ona około 3 040 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Bojadeł?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowy dom.