Domy i mieszkania na sprzedaż Sława

Odkryj 62 nieruchomości na sprzedaż na terenie Sławy. Ceny wahają się od 150 000 zł do 1 299 000 zł, a średnia cena to 588 645 zł.

Średnia cena 588 645 zł cena sprzedaży
Przedział cen 150 000–1 299 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 100 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 889 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

62 łącznie
87% domy
  • Mieszkania 12,9%
    8 nieruchomości
  • Domy 87,1%
    54 nieruchomości

Ile pokoi

62 łącznie
39% 4 pokoje
  • 1 pokój 3,2%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 11,3%
    7 nieruchomości
  • 3 pokoje 27,4%
    17 nieruchomości
  • 4 pokoje 38,7%
    24 nieruchomości
  • 5+ pokoi 19,4%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

62 łącznie
  • 150 000–335 000 zł 21,0%
    13 nieruchomości
  • 350 000–475 000 zł 19,4%
    12 nieruchomości
  • 475 000–665 000 zł 22,6%
    14 nieruchomości
  • 680 000–795 000 zł 17,7%
    11 nieruchomości
  • 795 000–1 300 000 zł 19,4%
    12 nieruchomości

Przedziały powierzchni

62 łącznie
  • 20–70 m² 24,2%
    15 nieruchomości
  • 70–90 m² 16,1%
    10 nieruchomości
  • 90–120 m² 30,6%
    19 nieruchomości
  • 120–130 m² 11,3%
    7 nieruchomości
  • 130–230 m² 17,7%
    11 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 66 m² 105 m²
Cena za metr kwadratowy 7 085 zł/m² 5 777 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Sławy liczy 62 nieruchomości, w tym 54 domy i 8 mieszkań, a domy stanowią 87%. Średnia powierzchnia domów wynosi około 105 m², przy cenie 5 777 zł/m², wobec 66 m² i 7 085 zł/m² w przypadku mieszkań.

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 2-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Sławy sprzedawano w 2025 roku za medianę 350 000 zł. Typowa nieruchomość: 50,2 m², 3 izby. Ceny straciły 18,1% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 350 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 912 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 25 2025
Ceny w ciągu roku -18,1% mediana
Od 2010 roku +253,5% mediana
Wobec mediany powiatu +40% Wschowski: 250 000 zł
Wobec mediany krajowej -22,2% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Sławy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 350 000 zł, czyli 5 912 zł/m², w obserwowanym przedziale od 116 000 zł do 541 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 70 000 zł do 500 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 140 000 zł a 320 000 zł, a 10,5% przekroczyło 500 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 44 do 65 m², a 10,6% przekracza 77 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Wschowski: 250 000 zł) o 40%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 22,2% niższa.

Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Sława — mediana 254 118 zł (4 858 zł/m², 217 transakcji od 2010 roku), dalej Sława (obszar wiejski) z medianą 125 000 zł (2 387 zł/m²).

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 52 sprzedaże mieszkań, z medianą 294 802 zł i 5 554 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 294 802 zł (5 554 zł/m²) przy 58 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sławy rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 52 294 802 zł -15,8% 5 554 zł/m²
2025 25 350 000 zł -18,1% 5 912 zł/m²
2024 30 427 398 zł +37,6% 7 500 zł/m²
2023 40 310 510 zł +54,1% 7 500 zł/m²
2022 30 201 500 zł +55% 3 207 zł/m²
2021 17 130 000 zł -19,5% 2 154 zł/m²
2020 26 161 500 zł +46,8% 2 834 zł/m²
2019 11 110 000 zł -15,4% 2 290 zł/m²
2018 9 130 000 zł +31,3% 2 433 zł/m²
2017 6 99 000 zł -11,6% 1 607 zł/m²
2016 3 112 000 zł +40% 2 070 zł/m²
2015 6 80 000 zł -40,7% 2 047 zł/m²
2014 11 135 000 zł -18,2% 2 191 zł/m²
2013 8 165 000 zł +62,6% 2 267 zł/m²
2012 4 101 500 zł — 2 219 zł/m²
2010 8 99 000 zł — 2 033 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Sława: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 25
Mediana ceny 350 000 zł
Cena za m² 5 912 zł/m²
Mediana powierzchni 50,2 m²
Typowy przedział 116 000 –
541 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sławy

Rozkład obliczony na podstawie 286 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 70 000 zł 9,1%
70 000 – 140 000 zł 19,6%
140 000 – 320 000 zł 44,1%
320 000 – 500 000 zł 16,8%
Powyżej 500 000 zł 10,5%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sławy

Rozkład ceny za m² na podstawie 284 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 600 zł/m² 10,6%
1 600 – 2 400 zł/m² 16,2%
2 400 – 5 900 zł/m² 45,4%
5 900 – 9 500 zł/m² 17,3%
Powyżej 9 500 zł/m² 10,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sławy

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 33 m² 7,4%
33 – 44 m² 19,4%
44 – 65 m² 43,7%
65 – 77 m² 19%
Powyżej 77 m² 10,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sława: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,1% 122 346 zł 3 146 zł/m²
2 izby 31,3% 276 038 zł 6 933 zł/m²
3 izby 42,7% 179 527 zł 3 928 zł/m²
4 izby 19,6% 220 000 zł 3 481 zł/m²
5 izb 3,9% 190 000 zł 3 150 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 180 000 zł 1 667 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sławy

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Sława 376 160 000 zł 65 zł/m²
Radzyń 231 — 49 zł/m²
Lubogoszcz 201 — 66 zł/m²
Kuźnica Głogowska 180 — 44 zł/m²
Stare Strącze 127 112 000 zł 3,9 zł/m²
Tarnów Jezierny 119 — 88 zł/m²
Krzepielów 98 — 3,3 zł/m²
Lipinki 81 162 500 zł 3,7 zł/m²
Łupice 70 75 000 zł 2,9 zł/m²
Przybyszów 49 66 500 zł 3,0 zł/m²

Mediana ceny według miejscowości na terenie Sławy

Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana ceny Cena za m²
Sława 217 254 118 zł 4 858 zł/m²
Sława (obszar wiejski) 69 125 000 zł 2 387 zł/m²

Ceny działek na terenie Sławy: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 788 53 zł/m² 52 300 zł 1 002 m²
Grunty rolne 537 3,0 zł/m² 35 000 zł 8 747 m²
Grunty leśne 39 24 zł/m² 20 000 zł 752 m²
Wszystkie działki 1 370 22 zł/m² 47 985 zł 1 755 m²

Ceny gruntu według miejscowości na terenie Sławy

Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
Miejscowość Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki
Sława 180 64 zł/m² 67 200 zł
Sława (obszar wiejski) 1 190 13 zł/m² 42 000 zł

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sławy

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 265 27 0 169 69
2026 (do 17.08) 130 53 0 50 27
Razem 2010–2026 3 189 323 0 2 135 731

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Sławy to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 179 527 zł. W ciągu roku mediana straciła 18,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Sławy?

Nieruchomości na terenie Sławy kosztują średnio około 588 645 zł, czyli około 5 889 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Sławy?

Obecnie dostępnych ofert: 62: 54 domy i 8 mieszkań.

Jaki jest przedział cen na terenie Sławy?

Oferty zaczynają się od 150 000 zł i sięgają 1 299 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Sławy?

Średnia powierzchnia to około 100 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 105 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sławy:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje62 m²632 571 zł
3 pokoje74 m²418 706 zł
4 pokoje115 m²676 083 zł
5 pokoi134 m²645 000 zł
6 pokoi115 m²751 800 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Sławy?

Średnio wychodzi około 5 889 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 085 zł/m², a dla domów spada do 5 777 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Sławy?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.