Kup nieruchomość na terenie Sławy: 58 nieruchomości w cenach od 180 000 zł do 1 190 000 zł, przy średniej cenie 519 450 zł.
Mediana ceny sprzedaży
390 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 367 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
19
2025
Ceny w ciągu roku
-17,5%
mediana
Od 2013 roku
+77,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+11,4%
Sława: 350 000 zł
Wobec mediany krajowej
-13,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sławy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 390 000 zł, czyli 6 367 zł/m², w obserwowanym przedziale od 172 000 zł do 569 920 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 100 000 zł do 530 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 41,5% transakcji zawarto między 170 000 zł a 350 000 zł, a 10,6% przekroczyło 530 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,1% sprzedanych lokali ma od 44 do 68 m², a 10,2% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Sława: 350 000 zł) o 11,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 13,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 46 sprzedaży mieszkań, z medianą 301 966 zł i 5 716 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 313 424 zł (5 784 zł/m²) przy 49 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sławy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
46 |
301 966 zł |
-22,6% |
5 716 zł/m² |
| 2025 |
19 |
390 000 zł |
-17,5% |
6 367 zł/m² |
| 2024 |
23 |
472 765 zł |
+46% |
9 000 zł/m² |
| 2023 |
32 |
323 790 zł |
+40,8% |
8 527 zł/m² |
| 2022 |
23 |
230 000 zł |
+55,4% |
4 097 zł/m² |
| 2021 |
12 |
148 000 zł |
-9,8% |
2 228 zł/m² |
| 2020 |
21 |
164 000 zł |
+36,7% |
3 483 zł/m² |
| 2019 |
7 |
120 000 zł |
-11,1% |
2 963 zł/m² |
| 2018 |
4 |
135 000 zł |
-5,9% |
2 794 zł/m² |
| 2017 |
4 |
143 500 zł |
-4,3% |
1 853 zł/m² |
| 2016 |
1 |
150 000 zł |
+150% |
2 479 zł/m² |
| 2015 |
5 |
60 000 zł |
-55,6% |
1 970 zł/m² |
| 2014 |
7 |
135 000 zł |
-38,6% |
2 392 zł/m² |
| 2013 |
5 |
220 000 zł |
+116,7% |
2 280 zł/m² |
| 2012 |
4 |
101 500 zł |
— |
2 219 zł/m² |
| 2010 |
4 |
91 000 zł |
— |
2 456 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sława: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
19 |
| Mediana ceny |
390 000 zł |
| Cena za m² |
6 367 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
172 000 – 569 920 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sławy
Rozkład obliczony na podstawie 217 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 100 000 zł |
9,7% |
| 100 000 – 170 000 zł |
19,8% |
| 170 000 – 350 000 zł |
41,5% |
| 350 000 – 530 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 530 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sławy
Rozkład ceny za m² na podstawie 215 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 100 zł/m² |
10,2% |
| 2 100 – 2 900 zł/m² |
17,7% |
| 2 900 – 7 000 zł/m² |
43,7% |
| 7 000 – 10 000 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
11,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sławy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
7,9% |
| 33 – 44 m² |
19,5% |
| 44 – 68 m² |
45,1% |
| 68 – 77 m² |
17,2% |
| Powyżej 77 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sława: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,8% |
122 346 zł |
3 146 zł/m² |
| 2 izby |
37,3% |
289 604 zł |
7 537 zł/m² |
| 3 izby |
34,4% |
215 000 zł |
4 821 zł/m² |
| 4 izby |
21,2% |
220 000 zł |
3 453 zł/m² |
| 5 izb |
4,2% |
200 000 zł |
3 400 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sławy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Sława |
376 |
160 000 zł |
65 zł/m² |
| Jeziorna |
5 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Sławy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
154 |
66 zł/m² |
70 000 zł |
1 026 m² |
| Grunty rolne |
21 |
47 zł/m² |
57 652 zł |
1 150 m² |
| Wszystkie działki |
180 |
64 zł/m² |
67 200 zł |
1 041 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sławy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
59 |
20 |
0 |
28 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
58 |
46 |
0 |
6 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
714 |
247 |
0 |
294 |
173 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Sławy: 48,2 m², 3 izby, za 390 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Sławy: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Sławy?
Nieruchomości na terenie Sławy kosztują średnio około 519 450 zł, czyli około 6 908 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 58: 14 domów i 6 mieszkań oraz 38 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Sławy?
Znajdziesz tu oferty od 180 000 zł do 1 190 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 75 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 86 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Sławy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 53 m² | 407 167 zł |
| 4 pokoje | 107 m² | 652 667 zł |
| 6 pokoi | 110 m² | 740 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Sławy?
Wynosi ona około 6 908 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 927 zł/m², a dla domów spada do 6 653 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Sławy?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.