Domy i mieszkania na sprzedaż Sława (obszar wiejski)

Zobacz 46 domów na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Sława: ceny od 150 000 zł do 1 299 000 zł, średnio 597 870 zł.

Średnia cena 597 870 zł cena sprzedaży
Przedział cen 150 000–1 299 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 106 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 632 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

46 łącznie
96% domy
  • Mieszkania 4,3%
    2 nieruchomości
  • Domy 95,7%
    44 nieruchomości

Ile pokoi

46 łącznie
39% 4 pokoje
  • 2 pokoje 13,0%
    6 nieruchomości
  • 3 pokoje 30,4%
    14 nieruchomości
  • 4 pokoje 39,1%
    18 nieruchomości
  • 5+ pokoi 17,4%
    8 nieruchomości

Przedziały cenowe

46 łącznie
  • 150 000–335 000 zł 21,7%
    10 nieruchomości
  • 350 000–470 000 zł 19,6%
    9 nieruchomości
  • 470 000–665 000 zł 19,6%
    9 nieruchomości
  • 680 000–925 000 zł 21,7%
    10 nieruchomości
  • 980 000–1 300 000 zł 17,4%
    8 nieruchomości

Przedziały powierzchni

46 łącznie
  • 20–80 m² 30,4%
    14 nieruchomości
  • 80–100 m² 10,9%
    5 nieruchomości
  • 100–120 m² 26,1%
    12 nieruchomości
  • 120–140 m² 17,4%
    8 nieruchomości
  • 150–230 m² 15,2%
    7 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 115 m² 106 m²
Cena za metr kwadratowy 5 983 zł/m² 5 615 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Sława liczy 46 nieruchomości, w tym 44 domy i 2 mieszkania: 96% oferty stanowią domy. Domy mają około 106 m² przy średniej cenie 5 615 zł/m², podczas gdy mieszkania oferują więcej przestrzeni (około 115 m²) przy cenie za metr kwadratowy wyższej — około 5 983 zł/m².

Pod względem typu największą część oferty stanowią domy 4-pokojowe, a dalej opcje 3- i 2-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Sława? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 227 500 zł — to mediana wyliczona z 6 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2018 roku zmiana wynosi +75%.

Mediana ceny sprzedaży 227 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 3 980 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 6 2025
Ceny w ciągu roku +62,5% mediana
Od 2018 roku +75% mediana
Wobec mediany gminy -35% Sława: 350 000 zł
Wobec mediany krajowej -49,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Sława obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 227 500 zł, czyli 3 980 zł/m², w obserwowanym przedziale od 87 500 zł do 269 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 44 000 zł do 260 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 78 000 zł a 180 000 zł, a 11,6% przekroczyło 260 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 47 do 65 m², a 10,1% przekracza 78 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 35% niższa od mediany gminy (Sława: 350 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 49,4% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 170 500 zł i 3 301 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 180 000 zł (3 233 zł/m²) przy 9 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Sława rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 6 170 500 zł -25,1% 3 301 zł/m²
2025 6 227 500 zł +62,5% 3 980 zł/m²
2024 7 140 000 zł +3,3% 2 965 zł/m²
2023 8 135 500 zł -3,2% 2 859 zł/m²
2022 7 140 000 zł +40% 2 063 zł/m²
2021 5 100 000 zł -25,9% 1 992 zł/m²
2020 5 135 000 zł +134,8% 2 387 zł/m²
2019 4 57 500 zł -55,8% 1 328 zł/m²
2018 5 130 000 zł +116,7% 1 707 zł/m²
2017 2 60 000 zł -14,3% 1 445 zł/m²
2016 2 70 000 zł -30% 1 574 zł/m²
2015 1 100 000 zł +14,3% 2 125 zł/m²
2014 4 87 500 zł -16,7% 1 610 zł/m²
2013 3 105 000 zł — 2 140 zł/m²
2010 4 119 700 zł — 1 491 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Sława (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 6
Mediana ceny 227 500 zł
Cena za m² 3 980 zł/m²
Mediana powierzchni 56,7 m²
Typowy przedział 87 500 –
269 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sława

Rozkład obliczony na podstawie 69 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 44 000 zł 10,1%
44 000 – 78 000 zł 17,4%
78 000 – 180 000 zł 43,5%
180 000 – 260 000 zł 17,4%
Powyżej 260 000 zł 11,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Sława

Rozkład ceny za m² na podstawie 69 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 100 zł/m² 11,6%
1 100 – 1 700 zł/m² 18,8%
1 700 – 2 900 zł/m² 39,1%
2 900 – 4 400 zł/m² 20,3%
Powyżej 4 400 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sława

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 37 m² 7,2%
37 – 47 m² 20,3%
47 – 65 m² 44,9%
65 – 78 m² 17,4%
Powyżej 78 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Sława (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 13% 50 000 zł 1 637 zł/m²
3 izby 68,1% 124 000 zł 2 559 zł/m²
4 izby 14,5% 216 500 zł 3 604 zł/m²
5 izb 2,9% 175 000 zł 2 023 zł/m²
6 izb i więcej 1,4% 180 000 zł 1 667 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Sława

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Radzyń 231 — 49 zł/m²
Lubogoszcz 201 — 66 zł/m²
Kuźnica Głogowska 180 — 44 zł/m²
Stare Strącze 127 112 000 zł 3,9 zł/m²
Tarnów Jezierny 119 — 88 zł/m²
Krzepielów 98 — 3,3 zł/m²
Lipinki 81 162 500 zł 3,7 zł/m²
Łupice 70 75 000 zł 2,9 zł/m²
Krążkowo 49 95 000 zł 2,8 zł/m²
Przybyszów 49 66 500 zł 3,0 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Sława: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 634 48 zł/m² 49 000 zł 1 000 m²
Grunty rolne 516 2,9 zł/m² 33 000 zł 9 300 m²
Grunty leśne 37 23 zł/m² 20 000 zł 685 m²
Wszystkie działki 1 190 13 zł/m² 42 000 zł 2 334 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sława

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 206 7 0 141 58
2026 (do 17.08) 72 7 0 44 21
Razem 2010–2026 2 475 76 0 1 841 558

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 227 500 zł (3 980 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (68,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Sława?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sława kosztują średnio około 597 870 zł, czyli około 5 632 zł/m².

Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Sława?

Aktualna oferta to około 46 nieruchomości: 44 domy i 2 mieszkania.

Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Sława?

Oferty zaczynają się od 150 000 zł i sięgają 1 299 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sława?

Zazwyczaj oferują około 106 m². Najwięcej przestrzeni oferują mieszkania — około 115 m² — podczas gdy domy mają zwykle około 106 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Sława:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje68 m²685 500 zł
3 pokoje79 m²411 071 zł
4 pokoje118 m²683 889 zł
5 pokoi134 m²645 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 5 632 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 983 zł/m², a dla domów spada do 5 615 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Sława?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.