Porównaj 141 domów na sprzedaż na terenie Otynia — średnia cena to 1 430 429 zł, a ceny sięgają od 620 000 zł do 3 000 000 zł.
Ceny nieruchomości Otynia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Otynia obejmują 5 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 230 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 2 613 zł. To o 48,9% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
230 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 613 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+130%
mediana
Od 2019 roku
+76,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-22,9%
Otyń: 298 500 zł
Wobec mediany krajowej
-48,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Otynia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 230 000 zł, czyli 2 613 zł/m², w obserwowanym przedziale od 68 600 zł do 298 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 320 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 46,3% transakcji zawarto między 100 000 zł a 270 000 zł, a 12,2% przekroczyło 320 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 45 do 73 m², a 10% przekracza 88 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 22,9% niższa od mediany gminy (Otyń: 298 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Otynia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
230 000 zł |
+130% |
2 613 zł/m² |
| 2024 |
5 |
100 000 zł |
-80,8% |
2 778 zł/m² |
| 2023 |
2 |
519 500 zł |
+166,4% |
7 270 zł/m² |
| 2022 |
8 |
195 000 zł |
+30% |
3 148 zł/m² |
| 2021 |
7 |
150 000 zł |
-52,4% |
3 597 zł/m² |
| 2020 |
4 |
315 000 zł |
+142,3% |
3 602 zł/m² |
| 2019 |
9 |
130 000 zł |
— |
2 403 zł/m² |
| 2017 |
1 |
28 000 zł |
— |
729 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Otyń: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
230 000 zł |
| Cena za m² |
2 613 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
67,7 m² |
| Typowy przedział |
68 600 – 298 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Otynia
Rozkład obliczony na podstawie 41 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
9,8% |
| 60 000 – 100 000 zł |
14,6% |
| 100 000 – 270 000 zł |
46,3% |
| 270 000 – 320 000 zł |
17,1% |
| Powyżej 320 000 zł |
12,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Otynia
Rozkład ceny za m² na podstawie 40 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 500 zł/m² |
12,5% |
| 1 500 – 2 200 zł/m² |
15% |
| 2 200 – 3 800 zł/m² |
42,5% |
| 3 800 – 4 900 zł/m² |
22,5% |
| Powyżej 4 900 zł/m² |
7,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Otynia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10% |
| 33 – 45 m² |
17,5% |
| 45 – 73 m² |
42,5% |
| 73 – 88 m² |
20% |
| Powyżej 88 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Otyń: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
22% |
90 000 zł |
3 051 zł/m² |
| 3 izby |
34,1% |
152 500 zł |
2 866 zł/m² |
| 4 izby |
43,9% |
289 000 zł |
3 592 zł/m² |
Ceny działek na terenie Otynia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
58 |
79 zł/m² |
100 000 zł |
1 128 m² |
| Grunty rolne |
61 |
46 zł/m² |
70 000 zł |
1 348 m² |
| Wszystkie działki |
120 |
65 zł/m² |
90 000 zł |
1 171 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Otynia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
32 |
5 |
0 |
12 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
0 |
0 |
2 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
327 |
44 |
0 |
193 |
90 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Otynia średnia bez wartości skrajnych wynosi 210 333 zł, przy medianie 230 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 2 613 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Otynia
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Otynia?
Licz się ze średnią kwotą 1 430 429 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Otynia, czyli około 6 605 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Otynia?
Obecnie dostępnych ofert: 141.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Otynia?
Oferty zaczynają się od 620 000 zł i sięgają 3 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Otynia?
Średnio mają około 217 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Otynia?
Wynosi ona około 6 605 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Otynia?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 8-pokojowy dom.