Znajdź swoją nieruchomość na terenie Kotli: 242 domy na sprzedaż w cenach od 279 000 zł do 1 560 000 zł, średnio 796 800 zł.
Ceny nieruchomości Kotli według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Kotli, przy medianie ceny 119 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2022 roku ceny wzrosły o 25,3%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 2 929 zł.
Mediana ceny sprzedaży
119 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 929 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-40,5%
mediana
Od 2022 roku
+25,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-58,2%
Głogowski: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-73,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kotli obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 119 000 zł, czyli 2 929 zł/m², w obserwowanym przedziale od 81 250 zł do 268 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 54 000 zł do 200 000 zł (około 73% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 55,8 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 58,2% niższa od mediany powiatu (Głogowski: 285 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 73,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 112 000 zł (2 217 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kotli rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
103 500 zł |
-13% |
2 217 zł/m² |
| 2025 |
6 |
119 000 zł |
-40,5% |
2 929 zł/m² |
| 2024 |
3 |
200 000 zł |
+73,9% |
3 025 zł/m² |
| 2023 |
5 |
115 000 zł |
+21,1% |
2 595 zł/m² |
| 2022 |
6 |
95 000 zł |
+111,1% |
1 920 zł/m² |
| 2021 |
2 |
45 000 zł |
— |
694 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kotla: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
119 000 zł |
| Cena za m² |
2 929 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,8 m² |
| Typowy przedział |
81 250 – 268 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kotli
Rozkład obliczony na podstawie 26 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 54 000 zł |
11,5% |
| 54 000 – 80 000 zł |
11,5% |
| 80 000 – 140 000 zł |
46,2% |
| 140 000 – 200 000 zł |
15,4% |
| Powyżej 200 000 zł |
15,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kotli
Rozkład ceny za m² na podstawie 26 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 840 zł/m² |
11,5% |
| 840 – 1 500 zł/m² |
19,2% |
| 1 500 – 2 800 zł/m² |
38,5% |
| 2 800 – 3 200 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 3 200 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kotli
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
11,5% |
| 39 – 44 m² |
11,5% |
| 44 – 66 m² |
38,5% |
| 66 – 75 m² |
26,9% |
| Powyżej 75 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kotla: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
23,1% |
92 500 zł |
2 635 zł/m² |
| 3 izby |
46,2% |
95 000 zł |
1 794 zł/m² |
| 4 izby |
23,1% |
137 500 zł |
2 069 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
310 000 zł |
3 908 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,8% |
200 000 zł |
2 024 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kotli
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Krzekotówek |
102 |
— |
383 zł/m² |
| Kotla |
91 |
138 000 zł |
33 zł/m² |
| Sobczyce |
39 |
— |
35 zł/m² |
| Grochowice |
22 |
— |
3,8 zł/m² |
| Chociemyśl |
18 |
— |
4,6 zł/m² |
| Kozie Doły |
18 |
— |
31 zł/m² |
| Kulów |
17 |
— |
49 zł/m² |
| Głogówko |
17 |
— |
67 zł/m² |
| Moszowice |
14 |
— |
42 zł/m² |
| Zabiele |
11 |
— |
5,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kotli: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
156 |
56 zł/m² |
87 413 zł |
1 116 m² |
| Grunty rolne |
111 |
9,7 zł/m² |
73 800 zł |
2 900 m² |
| Wszystkie działki |
281 |
47 zł/m² |
75 500 zł |
1 431 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kotli
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
78 |
6 |
0 |
57 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
36 |
4 |
0 |
22 |
10 |
| Razem 2010–2026 |
417 |
26 |
0 |
302 |
89 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 119 000 zł (2 929 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kotli: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kotli?
Na zakup nieruchomości na terenie Kotli trzeba przeznaczyć średnio 796 800 zł, czyli około 4 201 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 242 nieruchomości: 18 domów i 2 mieszkania oraz 222 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 279 000 zł do 1 560 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kotli?
Średnio mają około 190 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 203 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kotli:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 133 m² | 547 500 zł |
| 5 pokoi | 208 m² | 986 000 zł |
| 6 pokoi | 252 m² | 955 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kotli?
Średnio wychodzi około 4 201 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 227 zł/m², a dla domów spada do 4 200 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Kotli?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.