Kup nieruchomość na terenie Siedliska: 28 nieruchomości w cenach od 330 000 zł do 499 000 zł, przy średniej cenie 386 333 zł.
Ceny nieruchomości Siedliska według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Siedliska zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 230 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 152 000 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 150% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
230 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 443 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+80,4%
mediana
Od 2013 roku
+751,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
-17,9%
Nowosolski: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Siedliska obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 230 000 zł, czyli 3 443 zł/m², w obserwowanym przedziale od 70 000 zł do 279 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 26 000 zł do 240 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,1% transakcji zawarto między 50 000 zł a 140 000 zł, a 10,2% przekroczyło 240 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 47,5% sprzedanych lokali ma od 50 do 67 m², a 5,1% przekracza 99 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 17,9% niższa od mediany powiatu (Nowosolski: 280 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,9% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Siedliska rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
5 |
230 000 zł |
+80,4% |
3 443 zł/m² |
| 2024 |
2 |
127 500 zł |
-52,2% |
3 395 zł/m² |
| 2023 |
3 |
267 000 zł |
+167% |
3 743 zł/m² |
| 2022 |
3 |
100 000 zł |
+12,4% |
1 995 zł/m² |
| 2021 |
5 |
89 000 zł |
-45,2% |
1 006 zł/m² |
| 2020 |
6 |
162 500 zł |
+150% |
2 800 zł/m² |
| 2019 |
5 |
65 000 zł |
-15,6% |
1 245 zł/m² |
| 2018 |
7 |
77 000 zł |
— |
1 901 zł/m² |
| 2016 |
1 |
50 000 zł |
-60,6% |
1 225 zł/m² |
| 2015 |
3 |
127 000 zł |
+154% |
1 961 zł/m² |
| 2014 |
3 |
50 000 zł |
+85,2% |
1 369 zł/m² |
| 2013 |
7 |
27 000 zł |
-74,3% |
1 435 zł/m² |
| 2012 |
4 |
105 000 zł |
+162,5% |
1 056 zł/m² |
| 2011 |
3 |
40 000 zł |
-30,4% |
568 zł/m² |
| 2010 |
2 |
57 500 zł |
— |
1 249 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Siedlisko: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
230 000 zł |
| Cena za m² |
3 443 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
55,5 m² |
| Typowy przedział |
70 000 – 279 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Siedliska
Rozkład obliczony na podstawie 59 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 000 zł |
11,9% |
| 26 000 – 50 000 zł |
13,6% |
| 50 000 – 140 000 zł |
44,1% |
| 140 000 – 240 000 zł |
20,3% |
| Powyżej 240 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Siedliska
Rozkład ceny za m² na podstawie 59 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 560 zł/m² |
10,2% |
| 560 – 1 200 zł/m² |
20,3% |
| 1 200 – 2 100 zł/m² |
40,7% |
| 2 100 – 3 500 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Siedliska
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,2% |
| 29 – 50 m² |
16,9% |
| 50 – 67 m² |
47,5% |
| 67 – 99 m² |
20,3% |
| Powyżej 99 m² |
5,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Siedlisko: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,8% |
27 000 zł |
1 870 zł/m² |
| 2 izby |
13,6% |
45 000 zł |
1 412 zł/m² |
| 3 izby |
44,1% |
78 000 zł |
1 728 zł/m² |
| 4 izby |
16,9% |
142 500 zł |
2 348 zł/m² |
| 5 izb |
3,4% |
95 500 zł |
1 199 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
15,3% |
200 000 zł |
2 022 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Siedliska
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Siedlisko |
276 |
120 000 zł |
9,8 zł/m² |
| Bielawy |
107 |
58 000 zł |
2,8 zł/m² |
| Różanówka |
31 |
100 000 zł |
1,5 zł/m² |
| Borowiec |
30 |
39 000 zł |
1,2 zł/m² |
| Piękne Kąty |
21 |
25 930 zł |
2,7 zł/m² |
| Zwierzyniec |
4 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Siedliska: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
66 |
26 zł/m² |
30 000 zł |
1 159 m² |
| Grunty rolne |
98 |
3,5 zł/m² |
40 000 zł |
8 236 m² |
| Wszystkie działki |
288 |
3,2 zł/m² |
28 000 zł |
5 050 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Siedliska
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
59 |
5 |
0 |
40 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
5 |
0 |
0 |
4 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
741 |
72 |
0 |
498 |
171 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Siedliska zamyka się między 70 000 zł a 279 600 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 11,9% nieruchomości sprzedano poniżej 26 000 zł, a 10,2% powyżej 240 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Siedliska
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Siedliska?
Nieruchomości na terenie Siedliska kosztują średnio około 386 333 zł, czyli około 3 691 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Siedliska?
W tej chwili do wyboru są 28 nieruchomości: 2 domy i 1 mieszkanie oraz 25 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 330 000 zł do 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Siedliska?
Średnia powierzchnia to około 105 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 120 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 74 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 3 691 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 743 zł/m², a dla domów spada do 2 750 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Siedliska?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.