Znajdź 32 nieruchomości na sprzedaż na terenie Zaboru, w cenach między 155 000 zł a 2 200 000 zł, przy średniej cenie 836 750 zł.
Ceny nieruchomości Zaboru według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Zaboru zamknął 2024 rok medianą ceny sprzedaży 310 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 345 200 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 12,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
310 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
5 189 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
7
2024
Ceny w ciągu roku
-24,4%
mediana
Od 2019 roku
+181,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
+10,7%
Zielonogórski: 280 000 zł
Wobec mediany krajowej
-25,3%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Zaboru obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 310 000 zł, czyli 5 189 zł/m², w obserwowanym przedziale od 187 500 zł do 685 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 86 000 zł do 600 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,8% transakcji zawarto między 150 000 zł a 380 000 zł, a 11,5% przekroczyło 600 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 37,2% sprzedanych lokali ma od 42 do 72 m², a 8,1% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Zielonogórski: 280 000 zł) o 10,7%, a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 25,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 550 050 zł (6 822 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zaboru rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
505 000 zł |
-3,2% |
6 007 zł/m² |
| 2025 |
4 |
521 600 zł |
+68,3% |
6 845 zł/m² |
| 2024 |
7 |
310 000 zł |
-24,4% |
5 189 zł/m² |
| 2023 |
8 |
410 000 zł |
+82,2% |
5 474 zł/m² |
| 2022 |
13 |
225 000 zł |
+17,5% |
5 100 zł/m² |
| 2021 |
28 |
191 560 zł |
+89,7% |
4 775 zł/m² |
| 2020 |
2 |
101 000 zł |
-8,2% |
1 728 zł/m² |
| 2019 |
5 |
110 000 zł |
+4,8% |
1 986 zł/m² |
| 2018 |
3 |
105 000 zł |
+101,9% |
1 996 zł/m² |
| 2017 |
3 |
52 000 zł |
-53,8% |
1 195 zł/m² |
| 2016 |
4 |
112 500 zł |
+25% |
1 948 zł/m² |
| 2015 |
3 |
90 000 zł |
— |
1 360 zł/m² |
| 2013 |
3 |
150 000 zł |
— |
2 340 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zabór: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
310 000 zł |
| Cena za m² |
5 189 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
72,9 m² |
| Typowy przedział |
187 500 – 685 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zaboru
Rozkład obliczony na podstawie 87 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 86 000 zł |
10,3% |
| 86 000 – 150 000 zł |
14,9% |
| 150 000 – 380 000 zł |
44,8% |
| 380 000 – 600 000 zł |
18,4% |
| Powyżej 600 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zaboru
Rozkład ceny za m² na podstawie 86 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
12,8% |
| 1 800 – 2 800 zł/m² |
17,4% |
| 2 800 – 5 100 zł/m² |
39,5% |
| 5 100 – 6 800 zł/m² |
19,8% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zaboru
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
8,1% |
| 38 – 42 m² |
24,4% |
| 42 – 72 m² |
37,2% |
| 72 – 120 m² |
22,1% |
| Powyżej 120 m² |
8,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zabór: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
130 458 zł |
5 100 zł/m² |
| 2 izby |
39% |
197 755 zł |
20 753 zł/m² |
| 3 izby |
25,6% |
155 000 zł |
3 389 zł/m² |
| 4 izby |
11% |
150 000 zł |
2 681 zł/m² |
| 5 izb |
13,4% |
479 000 zł |
4 701 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
9,8% |
404 500 zł |
4 237 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Zaboru
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Droszków |
562 |
— |
16 zł/m² |
| Przytok |
343 |
206 000 zł |
28 zł/m² |
| Zabór |
244 |
137 000 zł |
20 zł/m² |
| Czarna |
77 |
— |
11 zł/m² |
| Łaz |
74 |
90 000 zł |
15 zł/m² |
| Milsko |
35 |
— |
3,3 zł/m² |
| Tarnawa |
23 |
— |
3,0 zł/m² |
| Dąbrowa |
18 |
— |
4,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zaboru: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
603 |
29 zł/m² |
80 000 zł |
3 100 m² |
| Grunty rolne |
487 |
14 zł/m² |
59 000 zł |
4 001 m² |
| Wszystkie działki |
1 114 |
19 zł/m² |
69 987 zł |
3 664 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zaboru
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
108 |
4 |
0 |
85 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
69 |
4 |
0 |
49 |
16 |
| Razem 2010–2026 |
1 862 |
87 |
0 |
1 467 |
308 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Zaboru: 72,9 m², 3 izby, za 310 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Zaboru: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Zaboru?
Nieruchomości na terenie Zaboru kosztują średnio około 836 750 zł, czyli około 3 032 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Zaboru?
Aktualna oferta to około 32 nieruchomości: 27 domów i 5 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 155 000 zł do 2 200 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Zaboru?
Średnia powierzchnia to około 276 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 314 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 73 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Zaboru:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 149 m² | 756 375 zł |
| 4 pokoje | 119 m² | 965 182 zł |
| 5 pokoi | 148 m² | 534 500 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zaboru?
Wynosi ona około 3 032 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 423 zł/m², a dla domów spada do 2 800 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Zaboru?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.