Mamy 31 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kunic, w cenach od 220 000 zł do 2 498 000 zł, przy średniej cenie 1 104 452 zł.
Ceny nieruchomości Kunic według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Kunic wyniosła 242 500 zł w 2025 roku, na podstawie 8 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 4,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 054 zł.
Mediana ceny sprzedaży
242 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 054 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+4,8%
mediana
Od 2023 roku
-47,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-6,7%
Legnicki: 260 000 zł
Wobec mediany krajowej
-46,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kunic obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 242 500 zł, czyli 5 054 zł/m², w obserwowanym przedziale od 14 150 zł do 745 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 620 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 44,4% transakcji zawarto między 200 000 zł a 510 000 zł, a 11,1% przekroczyło 620 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 58 do 99 m², a 11,1% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 6,7% niższa od mediany powiatu (Legnicki: 260 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 46,1% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 205 000 zł (5 263 zł/m²) przy 7 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kunic rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
300 000 zł |
+23,7% |
7 072 zł/m² |
| 2025 |
8 |
242 500 zł |
+4,8% |
5 054 zł/m² |
| 2024 |
9 |
231 500 zł |
-49,7% |
3 955 zł/m² |
| 2023 |
9 |
460 000 zł |
+13% |
3 819 zł/m² |
| 2022 |
4 |
407 000 zł |
-20,2% |
4 956 zł/m² |
| 2021 |
3 |
510 000 zł |
— |
5 106 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kunice: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
242 500 zł |
| Cena za m² |
5 054 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
65,6 m² |
| Typowy przedział |
14 150 – 745 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kunic
Rozkład obliczony na podstawie 36 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
11,1% |
| 110 000 – 200 000 zł |
13,9% |
| 200 000 – 510 000 zł |
44,4% |
| 510 000 – 620 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 620 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kunic
Rozkład ceny za m² na podstawie 36 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
13,9% |
| 2 200 – 3 700 zł/m² |
16,7% |
| 3 700 – 5 800 zł/m² |
41,7% |
| 5 800 – 6 600 zł/m² |
16,7% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kunic
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 24 m² |
11,1% |
| 24 – 58 m² |
19,4% |
| 58 – 99 m² |
41,7% |
| 99 – 130 m² |
16,7% |
| Powyżej 130 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kunice: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,9% |
15 500 zł |
1 649 zł/m² |
| 2 izby |
13,8% |
122 500 zł |
4 702 zł/m² |
| 3 izby |
24,1% |
313 000 zł |
5 493 zł/m² |
| 4 izby |
24,1% |
300 000 zł |
4 193 zł/m² |
| 5 izb |
17,2% |
510 000 zł |
4 287 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
13,8% |
632 500 zł |
6 012 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kunic
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Spalona |
783 |
— |
44 zł/m² |
| Kunice |
363 |
200 000 zł |
49 zł/m² |
| Grzybiany |
308 |
530 000 zł |
59 zł/m² |
| Rosochata |
107 |
134 000 zł |
23 zł/m² |
| Pątnów Legnicki |
103 |
— |
36 zł/m² |
| Golanka Górna |
97 |
— |
35 zł/m² |
| Miłogostowice |
83 |
— |
31 zł/m² |
| Szczytniki N/Kaczawą |
62 |
— |
5,0 zł/m² |
| Piotrówek |
61 |
— |
2,9 zł/m² |
| Jaśkowice Legnickie |
40 |
— |
17 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kunic: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
644 |
49 zł/m² |
80 000 zł |
1 497 m² |
| Grunty rolne |
328 |
7,6 zł/m² |
42 845 zł |
3 968 m² |
| Grunty leśne |
14 |
86 zł/m² |
60 000 zł |
651 m² |
| Wszystkie działki |
1 791 |
39 zł/m² |
57 000 zł |
1 449 m² |
Ceny gruntu według osiedli na terenie Kunic
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Ziemnice |
109 |
71 zł/m² |
114 900 zł |
| Rybin |
215 |
49 zł/m² |
35 000 zł |
| Szczytniki Małe |
53 |
38 zł/m² |
89 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kunic
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
149 |
9 |
0 |
108 |
32 |
| 2026 (do 17.08) |
48 |
3 |
0 |
33 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
2 806 |
45 |
0 |
2 292 |
469 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 242 500 zł (5 054 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (24,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Kunic w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kunic?
Nieruchomości na terenie Kunic kosztują średnio około 1 104 452 zł, czyli około 6 528 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kunic?
Obecnie dostępnych ofert: 31: 25 domów i 6 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 220 000 zł i sięgają 2 498 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Kunic?
Średnio mają około 169 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 191 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 78 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kunic:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 73 m² | 585 000 zł |
| 4 pokoje | 96 m² | 822 889 zł |
| 5 pokoi | 175 m² | 1 426 571 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 6 528 zł/m². Dla mieszkań spada do 6 072 zł/m², a dla domów rośnie do 6 572 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kunic?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.