Znajdź 129 domów na sprzedaż na terenie Męcinki, w cenach między 400 000 zł a 7 000 000 zł, przy średniej cenie 2 103 750 zł.
Ceny nieruchomości Męcinki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Męcinki zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 290 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 396 143 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 100% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
290 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 345 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+155,5%
mediana
Od 2020 roku
+427,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
+12,6%
Jaworski: 257 500 zł
Wobec mediany krajowej
-35,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Męcinki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 290 000 zł, czyli 2 345 zł/m², w obserwowanym przedziale od 127 250 zł do 719 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 29 000 zł do 510 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 37,3% transakcji zawarto między 69 000 zł a 240 000 zł, a 9,8% przekroczyło 510 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 37,3% sprzedanych lokali ma od 55 do 100 m², a 9,8% przekracza 130 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Jaworski: 257 500 zł) o 12,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 539 500 zł (5 533 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Męcinki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
262 500 zł |
-9,5% |
3 365 zł/m² |
| 2025 |
8 |
290 000 zł |
+155,5% |
2 345 zł/m² |
| 2024 |
4 |
113 500 zł |
-53,7% |
1 140 zł/m² |
| 2023 |
4 |
245 000 zł |
+69% |
4 922 zł/m² |
| 2022 |
9 |
145 000 zł |
+3,6% |
4 119 zł/m² |
| 2021 |
5 |
140 000 zł |
+154,5% |
2 100 zł/m² |
| 2020 |
5 |
55 000 zł |
-48,6% |
790 zł/m² |
| 2019 |
3 |
107 000 zł |
-26,2% |
1 332 zł/m² |
| 2018 |
1 |
145 000 zł |
— |
1 155 zł/m² |
| 2016 |
4 |
63 985 zł |
— |
1 079 zł/m² |
| 2014 |
2 |
59 500 zł |
— |
1 135 zł/m² |
| 2012 |
1 |
1 000 zł |
-95% |
9 zł/m² |
| 2011 |
1 |
20 000 zł |
— |
559 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Męcinka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
290 000 zł |
| Cena za m² |
2 345 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
116 m² |
| Typowy przedział |
127 250 – 719 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Męcinki
Rozkład obliczony na podstawie 51 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 000 zł |
9,8% |
| 29 000 – 69 000 zł |
19,6% |
| 69 000 – 240 000 zł |
37,3% |
| 240 000 – 510 000 zł |
23,5% |
| Powyżej 510 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Męcinki
Rozkład ceny za m² na podstawie 51 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 690 zł/m² |
11,8% |
| 690 – 1 100 zł/m² |
19,6% |
| 1 100 – 3 900 zł/m² |
41,2% |
| 3 900 – 5 500 zł/m² |
15,7% |
| Powyżej 5 500 zł/m² |
11,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Męcinki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
9,8% |
| 40 – 55 m² |
17,6% |
| 55 – 100 m² |
37,3% |
| 100 – 130 m² |
25,5% |
| Powyżej 130 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Męcinka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,6% |
100 000 zł |
2 668 zł/m² |
| 3 izby |
31,4% |
76 835 zł |
1 711 zł/m² |
| 4 izby |
19,6% |
143 500 zł |
1 472 zł/m² |
| 5 izb |
13,7% |
435 000 zł |
3 236 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
13,7% |
629 000 zł |
5 903 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Męcinki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Piotrowice |
243 |
115 000 zł |
24 zł/m² |
| Męcinka |
130 |
442 500 zł |
26 zł/m² |
| Sichów |
114 |
— |
9,3 zł/m² |
| Myślinów |
67 |
100 000 zł |
10 zł/m² |
| Małuszów |
65 |
— |
6,0 zł/m² |
| Pomocne |
55 |
— |
3,0 zł/m² |
| Słup |
50 |
— |
24 zł/m² |
| Chełmiec |
43 |
— |
19 zł/m² |
| Kondratów |
39 |
— |
2,9 zł/m² |
| Przybyłowice |
36 |
— |
5,6 zł/m² |
Ceny działek na terenie Męcinki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
304 |
36 zł/m² |
70 000 zł |
1 792 m² |
| Grunty rolne |
377 |
4,3 zł/m² |
45 900 zł |
10 318 m² |
| Grunty leśne |
5 |
3,7 zł/m² |
333 700 zł |
75 200 m² |
| Wszystkie działki |
695 |
12 zł/m² |
60 000 zł |
3 419 m² |
Ceny gruntu według osiedli na terenie Męcinki
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Osiedle |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Piotrowice-Osiedle |
25 |
155 zł/m² |
170 000 zł |
| Nowa Męcinka |
21 |
27 zł/m² |
53 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Męcinki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
97 |
8 |
0 |
64 |
25 |
| 2026 (do 17.08) |
58 |
4 |
0 |
43 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 332 |
75 |
0 |
918 |
339 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Męcinki różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Męcinka, z medianą 442 500 zł przy 8 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Piotrowice (243). Rynek pierwotny odpowiada za 30% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Męcinki: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Męcinki?
Na zakup nieruchomości na terenie Męcinki trzeba przeznaczyć średnio 2 103 750 zł, czyli około 4 248 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Męcinki?
W tej chwili do wyboru są 129 nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Męcinki?
Oferty zaczynają się od 400 000 zł i sięgają 7 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Męcinki?
Średnia powierzchnia to około 495 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Męcinki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 201 m² | 999 000 zł |
| 6 pokoi | 171 m² | 1 325 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Męcinki?
Wynosi ona około 4 248 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Męcinki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.