Znajdź swoją nieruchomość na terenie Jawora: 77 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 139 000 zł do 4 000 000 zł, średnio 633 735 zł.
Ceny nieruchomości Jawora według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Jawora zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 330 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 327 201 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 2,7% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
330 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 095 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
107
2025
Ceny w ciągu roku
+8,9%
mediana
Od 2010 roku
+104%
mediana
Wobec mediany powiatu
+28,2%
Jaworski: 257 500 zł
Wobec mediany krajowej
-26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Jawora obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 330 000 zł, czyli 6 095 zł/m², w obserwowanym przedziale od 120 000 zł do 643 619 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 81 000 zł do 380 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 45,4% transakcji zawarto między 130 000 zł a 270 000 zł, a 9,8% przekroczyło 380 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 43 do 66 m², a 9,9% przekracza 87 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Jaworski: 257 500 zł) o 28,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 26,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 53 sprzedaże mieszkań, z medianą 280 000 zł i 5 350 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 280 000 zł (5 447 zł/m²) przy 87 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Jawora rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
53 |
280 000 zł |
-15,2% |
5 350 zł/m² |
| 2025 |
107 |
330 000 zł |
+8,9% |
6 095 zł/m² |
| 2024 |
110 |
303 045 zł |
-4,8% |
5 350 zł/m² |
| 2023 |
172 |
318 276 zł |
+37,8% |
6 500 zł/m² |
| 2022 |
112 |
231 000 zł |
+13,3% |
4 952 zł/m² |
| 2021 |
126 |
203 903 zł |
+3,5% |
4 133 zł/m² |
| 2020 |
111 |
197 000 zł |
+9,4% |
3 800 zł/m² |
| 2019 |
98 |
180 000 zł |
+20% |
3 172 zł/m² |
| 2018 |
86 |
150 000 zł |
+11,5% |
2 901 zł/m² |
| 2017 |
82 |
134 500 zł |
+17% |
2 421 zł/m² |
| 2016 |
80 |
115 000 zł |
-17% |
2 240 zł/m² |
| 2015 |
80 |
138 500 zł |
+41,3% |
2 350 zł/m² |
| 2014 |
52 |
98 000 zł |
-25,5% |
2 185 zł/m² |
| 2013 |
60 |
131 500 zł |
+9,6% |
2 304 zł/m² |
| 2012 |
60 |
120 000 zł |
-7,7% |
2 354 zł/m² |
| 2011 |
79 |
130 000 zł |
-19,6% |
2 433 zł/m² |
| 2010 |
6 |
161 744 zł |
— |
2 667 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Jawor: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
107 |
| Mediana ceny |
330 000 zł |
| Cena za m² |
6 095 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,4 m² |
| Typowy przedział |
120 000 – 643 619 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Jawora
Rozkład obliczony na podstawie 1 474 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 81 000 zł |
9,8% |
| 81 000 – 130 000 zł |
16,4% |
| 130 000 – 270 000 zł |
45,4% |
| 270 000 – 380 000 zł |
18,7% |
| Powyżej 380 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Jawora
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 474 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 900 zł/m² |
10,2% |
| 1 900 – 2 500 zł/m² |
19,5% |
| 2 500 – 4 800 zł/m² |
42,3% |
| 4 800 – 6 500 zł/m² |
15,5% |
| Powyżej 6 500 zł/m² |
12,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Jawora
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 32 m² |
9,8% |
| 32 – 43 m² |
17,6% |
| 43 – 66 m² |
45% |
| 66 – 87 m² |
17,6% |
| Powyżej 87 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Jawor: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,8% |
173 219 zł |
5 061 zł/m² |
| 2 izby |
17,8% |
130 000 zł |
4 451 zł/m² |
| 3 izby |
42,1% |
167 706 zł |
3 859 zł/m² |
| 4 izby |
26,6% |
207 500 zł |
3 411 zł/m² |
| 5 izb |
8,1% |
300 000 zł |
3 732 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
330 987 zł |
3 584 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Jawora
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nr 7 Stare Miasto |
671 |
147 500 zł |
95 zł/m² |
| Nr 5 Przedmieście |
391 |
150 000 zł |
88 zł/m² |
| Nr 8 Zacisze |
152 |
210 000 zł |
116 zł/m² |
| Nr 6 Przemysłowy |
97 |
284 734 zł |
60 zł/m² |
| Nr 2 Stary Jawor |
95 |
144 000 zł |
30 zł/m² |
| Nr 4 Ogrody |
46 |
305 028 zł |
19 zł/m² |
| Nr 1 Gospodarstwo |
38 |
110 000 zł |
117 zł/m² |
| Nr 3 Łany |
27 |
152 500 zł |
6,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Jawora: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
136 |
90 zł/m² |
146 300 zł |
1 668 m² |
| Grunty rolne |
36 |
4,9 zł/m² |
56 880 zł |
9 938 m² |
| Wszystkie działki |
181 |
75 zł/m² |
125 000 zł |
2 643 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Jawora
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
228 |
140 |
0 |
16 |
72 |
| 2026 (do 17.08) |
131 |
70 |
0 |
5 |
56 |
| Razem 2010–2026 |
2 855 |
1 886 |
0 |
276 |
693 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 330 000 zł (6 095 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (42,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Jawora: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Jawora?
Na zakup nieruchomości na terenie Jawora trzeba przeznaczyć średnio 633 735 zł, czyli około 3 979 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Aktualna oferta to około 77 nieruchomości: 59 mieszkań i 18 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 139 000 zł i sięgają 4 000 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Jawora?
Średnio mają około 159 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 492 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Jawora:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 272 008 zł |
| 2 pokoje | 48 m² | 313 420 zł |
| 3 pokoje | 71 m² | 499 553 zł |
| 4 pokoje | 86 m² | 514 100 zł |
| 5 pokoi | 282 m² | 1 121 970 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Jawora?
Średnia cena to 3 979 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 119 zł/m², a dla domów spada do 2 771 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Jawora?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.