Porównaj 524 nieruchomości na sprzedaż na terenie Legnickiego Pola — średnia cena to 827 047 zł, a ceny sięgają od 399 000 zł do 1 999 999 zł.
Ceny nieruchomości Legnickiego Pola według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 16 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Legnickiego Pola, przy medianie ceny 277 500 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2022 roku ceny wzrosły o 105,6%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 4 942 zł.
Mediana ceny sprzedaży
277 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 942 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
16
2025
Ceny w ciągu roku
+40,5%
mediana
Od 2022 roku
+105,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+6,7%
Legnicki: 260 000 zł
Wobec mediany krajowej
-38,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Legnickiego Pola obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 277 500 zł, czyli 4 942 zł/m², w obserwowanym przedziale od 111 400 zł do 694 874 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 560 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 150 000 zł a 300 000 zł, a 10,5% przekroczyło 560 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 35,1% sprzedanych lokali ma od 43 do 62 m², a 3,5% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Legnicki: 260 000 zł) o 6,7%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 38,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 370 000 zł i 5 910 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 291 000 zł (5 874 zł/m²) przy 16 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Legnickiego Pola rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
370 000 zł |
+33,3% |
5 910 zł/m² |
| 2025 |
16 |
277 500 zł |
+40,5% |
4 942 zł/m² |
| 2024 |
14 |
197 500 zł |
-1,2% |
3 750 zł/m² |
| 2023 |
9 |
200 000 zł |
+48,1% |
4 771 zł/m² |
| 2022 |
7 |
135 000 zł |
-55,1% |
3 447 zł/m² |
| 2021 |
4 |
300 500 zł |
— |
4 236 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Legnickie Pole: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
16 |
| Mediana ceny |
277 500 zł |
| Cena za m² |
4 942 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,9 m² |
| Typowy przedział |
111 400 – 694 874 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Legnickiego Pola
Rozkład obliczony na podstawie 57 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10,5% |
| 110 000 – 150 000 zł |
19,3% |
| 150 000 – 300 000 zł |
42,1% |
| 300 000 – 560 000 zł |
17,5% |
| Powyżej 560 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Legnickiego Pola
Rozkład ceny za m² na podstawie 57 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,5% |
| 2 400 – 3 300 zł/m² |
15,8% |
| 3 300 – 5 600 zł/m² |
45,6% |
| 5 600 – 6 600 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 6 600 zł/m² |
10,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Legnickiego Pola
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,5% |
| 30 – 43 m² |
26,3% |
| 43 – 62 m² |
35,1% |
| 62 – 120 m² |
24,6% |
| Powyżej 120 m² |
3,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Legnickie Pole: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,6% |
377 500 zł |
6 940 zł/m² |
| 2 izby |
22,2% |
214 000 zł |
5 219 zł/m² |
| 3 izby |
36,1% |
195 000 zł |
4 261 zł/m² |
| 4 izby |
30,6% |
660 000 zł |
4 951 zł/m² |
| 5 izb |
5,6% |
235 000 zł |
2 932 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Legnickiego Pola
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Legnickie Pole |
280 |
290 000 zł |
62 zł/m² |
| Koskowice |
175 |
— |
26 zł/m² |
| Bartoszów |
157 |
— |
62 zł/m² |
| Nowa Wieś Legnicka |
113 |
— |
39 zł/m² |
| Gniewomierz |
75 |
— |
33 zł/m² |
| Mikołajowice |
65 |
— |
4,5 zł/m² |
| Taczalin |
58 |
— |
4,0 zł/m² |
| Raczkowa |
46 |
— |
5,0 zł/m² |
| Kłębanowice |
39 |
— |
5,0 zł/m² |
| Koiszków |
31 |
— |
22 zł/m² |
Ceny działek na terenie Legnickiego Pola: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
375 |
64 zł/m² |
75 000 zł |
1 200 m² |
| Grunty rolne |
245 |
4,4 zł/m² |
63 000 zł |
19 400 m² |
| Wszystkie działki |
835 |
26 zł/m² |
70 000 zł |
2 077 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Legnickiego Pola
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
113 |
19 |
0 |
64 |
30 |
| 2026 (do 17.08) |
52 |
7 |
0 |
33 |
12 |
| Razem 2010–2026 |
1 518 |
64 |
0 |
1 017 |
437 |
Między 2022 a 2025 rokiem mediana na terenie Legnickiego Pola przeszła z 135 000 zł na 277 500 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 14% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Legnickiego Pola: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Legnickiego Pola?
Licz się ze średnią kwotą 827 047 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Legnickiego Pola, czyli około 4 860 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 524 nieruchomości: 17 domów i 4 mieszkania oraz 503 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Legnickiego Pola?
Oferty zaczynają się od 399 000 zł i sięgają 1 999 999 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Legnickiego Pola?
Zazwyczaj oferują około 170 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 191 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 83 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Legnickiego Pola:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 83 m² | 412 000 zł |
| 4 pokoje | 128 m² | 582 429 zł |
| 5 pokoi | 223 m² | 842 000 zł |
| 6 pokoi | 231 m² | 1 183 995 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 4 860 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 964 zł/m², a dla domów spada do 4 849 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Legnickiego Pola?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.