Znajdź 553 nieruchomości na sprzedaż na terenie Lubina, w cenach między 89 000 zł a 2 500 000 zł, przy średniej cenie 529 294 zł.
Ceny nieruchomości Lubina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Lubina oscylowały w 2025 roku wokół 387 000 zł (mediana). To około 5 819 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 25,4% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
387 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 819 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
44
2025
Ceny w ciągu roku
-1,4%
mediana
Od 2010 roku
+267,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
+22,3%
Lubiński: 316 360 zł
Wobec mediany krajowej
-14%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Lubina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 387 000 zł, czyli 5 819 zł/m², w obserwowanym przedziale od 121 400 zł do 654 712 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 570 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 42,5% transakcji zawarto między 110 000 zł a 340 000 zł, a 10,4% przekroczyło 570 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 51 do 83 m², a 9,8% przekracza 110 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Lubiński: 316 360 zł) o 22,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 14% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 17 sprzedaży mieszkań, z medianą 585 000 zł i 7 332 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 489 000 zł (6 148 zł/m²) przy 36 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Lubina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
17 |
585 000 zł |
+51,2% |
7 332 zł/m² |
| 2025 |
44 |
387 000 zł |
-1,4% |
5 819 zł/m² |
| 2024 |
36 |
392 500 zł |
+31,3% |
5 423 zł/m² |
| 2023 |
21 |
299 000 zł |
+186,1% |
3 333 zł/m² |
| 2022 |
17 |
104 500 zł |
-56,2% |
2 951 zł/m² |
| 2021 |
38 |
238 500 zł |
+4,6% |
3 867 zł/m² |
| 2020 |
23 |
228 000 zł |
+128% |
3 404 zł/m² |
| 2019 |
16 |
100 000 zł |
-5,7% |
2 232 zł/m² |
| 2018 |
16 |
106 000 zł |
-26,2% |
2 408 zł/m² |
| 2017 |
30 |
143 712 zł |
-7,3% |
2 606 zł/m² |
| 2016 |
29 |
155 000 zł |
-33,1% |
2 108 zł/m² |
| 2015 |
18 |
231 594 zł |
+118,5% |
3 281 zł/m² |
| 2014 |
18 |
106 000 zł |
+0% |
2 042 zł/m² |
| 2013 |
20 |
106 000 zł |
-44,2% |
2 226 zł/m² |
| 2012 |
28 |
189 898 zł |
+26,6% |
2 993 zł/m² |
| 2011 |
7 |
150 000 zł |
+42,5% |
2 555 zł/m² |
| 2010 |
8 |
105 250 zł |
— |
1 810 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Lubin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
44 |
| Mediana ceny |
387 000 zł |
| Cena za m² |
5 819 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
68,7 m² |
| Typowy przedział |
121 400 – 654 712 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Lubina
Rozkład obliczony na podstawie 386 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 000 zł |
7,8% |
| 50 000 – 110 000 zł |
19,9% |
| 110 000 – 340 000 zł |
42,5% |
| 340 000 – 570 000 zł |
19,4% |
| Powyżej 570 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Lubina
Rozkład ceny za m² na podstawie 358 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
10,3% |
| 1 300 – 2 300 zł/m² |
18,2% |
| 2 300 – 4 700 zł/m² |
44,4% |
| 4 700 – 6 400 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 6 400 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Lubina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
9,8% |
| 35 – 51 m² |
16,8% |
| 51 – 83 m² |
45,5% |
| 83 – 110 m² |
18,2% |
| Powyżej 110 m² |
9,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Lubin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
48 750 zł |
2 034 zł/m² |
| 2 izby |
17,3% |
80 000 zł |
2 708 zł/m² |
| 3 izby |
33% |
145 000 zł |
3 272 zł/m² |
| 4 izby |
29,6% |
200 000 zł |
3 322 zł/m² |
| 5 izb |
18,5% |
343 544 zł |
3 738 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,9% |
230 000 zł |
2 505 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Lubina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Osiek |
544 |
— |
97 zł/m² |
| Obora |
420 |
— |
102 zł/m² |
| Niemstów |
288 |
— |
34 zł/m² |
| Miroszowice |
255 |
— |
84 zł/m² |
| Szklary Górne |
229 |
— |
58 zł/m² |
| Chróstnik |
199 |
130 000 zł |
50 zł/m² |
| Krzeczyn Wielki |
184 |
— |
46 zł/m² |
| Składowice |
165 |
— |
55 zł/m² |
| Gorzyca |
165 |
— |
59 zł/m² |
| Raszówka |
146 |
90 000 zł |
43 zł/m² |
Ceny działek na terenie Lubina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 614 |
60 zł/m² |
80 000 zł |
1 185 m² |
| Grunty rolne |
1 332 |
47 zł/m² |
75 872 zł |
1 500 m² |
| Grunty leśne |
8 |
4,4 zł/m² |
32 091 zł |
9 576 m² |
| Wszystkie działki |
3 158 |
52 zł/m² |
80 000 zł |
1 292 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Lubina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
461 |
44 |
0 |
318 |
99 |
| 2026 (do 17.08) |
217 |
18 |
0 |
146 |
53 |
| Razem 2010–2026 |
6 048 |
432 |
0 |
4 274 |
1 342 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Lubina zamyka się między 121 400 zł a 654 712 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 7,8% nieruchomości sprzedano poniżej 50 000 zł, a 10,4% powyżej 570 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Lubina: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Lubina?
Licz się ze średnią kwotą 529 294 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Lubina, czyli około 6 729 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Lubina?
W tej chwili do wyboru są 553 nieruchomości: 431 mieszkań i 122 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 89 000 zł do 2 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Lubina?
Średnio mają około 79 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 170 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 53 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Lubina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 31 m² | 218 634 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 323 470 zł |
| 3 pokoje | 65 m² | 484 727 zł |
| 4 pokoje | 116 m² | 753 438 zł |
| 5 pokoi | 160 m² | 1 048 750 zł |
| 6 pokoi | 197 m² | 977 364 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 729 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 510 zł/m², a dla domów spada do 5 875 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Lubina?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.