Zobacz 23 nieruchomości na sprzedaż na terenie Góry: ceny od 109 000 zł do 1 350 000 zł, średnio 483 511 zł.
Ceny nieruchomości Góry według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 72 mieszkania zmieniły właściciela na terenie Góry, przy medianie ceny 160 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 39,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 350 zł.
Mediana ceny sprzedaży
160 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 350 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
72
2025
Ceny w ciągu roku
bez zmian
mediana
Od 2021 roku
+39,1%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,6%
Górowski: 159 000 zł
Wobec mediany krajowej
-64,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Góry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 160 000 zł, czyli 3 350 zł/m², w obserwowanym przedziale od 39 400 zł do 399 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 47 000 zł do 290 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46,1% transakcji zawarto między 100 000 zł a 200 000 zł, a 10,5% przekroczyło 290 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47% sprzedanych lokali ma od 43 do 63 m², a 9,5% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Górowski: 159 000 zł) o 0,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 64,4% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Góra — mediana 158 000 zł (3 106 zł/m², 243 transakcje od 2010 roku), dalej Góra (obszar wiejski) z medianą 120 000 zł (2 083 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 30 sprzedaży mieszkań, z medianą 191 000 zł i 3 917 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 190 000 zł (3 795 zł/m²) przy 55 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Góry rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
30 |
191 000 zł |
+19,4% |
3 917 zł/m² |
| 2025 |
72 |
160 000 zł |
+0% |
3 350 zł/m² |
| 2024 |
65 |
160 000 zł |
+6,7% |
3 130 zł/m² |
| 2023 |
47 |
150 000 zł |
+25% |
2 577 zł/m² |
| 2022 |
49 |
120 000 zł |
+4,3% |
2 326 zł/m² |
| 2021 |
41 |
115 000 zł |
— |
1 977 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Góra: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
72 |
| Mediana ceny |
160 000 zł |
| Cena za m² |
3 350 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
50,9 m² |
| Typowy przedział |
39 400 – 399 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Góry
Rozkład obliczony na podstawie 304 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 47 000 zł |
10,2% |
| 47 000 – 100 000 zł |
14,1% |
| 100 000 – 200 000 zł |
46,1% |
| 200 000 – 290 000 zł |
19,1% |
| Powyżej 290 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Góry
Rozkład ceny za m² na podstawie 304 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 100 zł/m² |
10,5% |
| 1 100 – 2 100 zł/m² |
18,8% |
| 2 100 – 3 700 zł/m² |
43,8% |
| 3 700 – 4 800 zł/m² |
16,8% |
| Powyżej 4 800 zł/m² |
10,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Góry
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
10,5% |
| 33 – 43 m² |
16,4% |
| 43 – 63 m² |
47% |
| 63 – 80 m² |
16,4% |
| Powyżej 80 m² |
9,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Góra: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
38 000 zł |
1 851 zł/m² |
| 2 izby |
11,7% |
63 000 zł |
2 234 zł/m² |
| 3 izby |
44% |
130 000 zł |
2 773 zł/m² |
| 4 izby |
35% |
204 000 zł |
3 378 zł/m² |
| 5 izb |
6,7% |
215 500 zł |
2 910 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2% |
415 000 zł |
4 554 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Góry
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Góra |
333 |
165 000 zł |
76 zł/m² |
| Stara Góra |
36 |
— |
56 zł/m² |
| Czernina |
29 |
124 500 zł |
26 zł/m² |
| Chróścina |
28 |
— |
5,8 zł/m² |
| Witoszyce |
27 |
255 000 zł |
5,0 zł/m² |
| Ślubów |
21 |
138 750 zł |
5,7 zł/m² |
| Kłoda Górowska |
18 |
77 000 zł |
18 zł/m² |
| Radosław |
17 |
— |
3,1 zł/m² |
| Ligota |
16 |
— |
4,0 zł/m² |
| Czernina Dolna |
16 |
— |
3,3 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Góry
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Góra |
243 |
158 000 zł |
3 106 zł/m² |
| Góra (obszar wiejski) |
61 |
120 000 zł |
2 083 zł/m² |
Ceny działek na terenie Góry: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
143 |
49 zł/m² |
75 000 zł |
1 325 m² |
| Grunty rolne |
178 |
4,7 zł/m² |
65 000 zł |
15 000 m² |
| Wszystkie działki |
330 |
7,3 zł/m² |
70 000 zł |
4 300 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Góry
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Góra |
72 |
76 zł/m² |
85 000 zł |
| Góra (obszar wiejski) |
258 |
6,0 zł/m² |
70 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Góry
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
241 |
76 |
0 |
76 |
89 |
| 2026 (do 17.08) |
123 |
31 |
0 |
44 |
48 |
| Razem 2010–2026 |
1 150 |
335 |
0 |
420 |
395 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Góry: 50,9 m², 3 izby, za 160 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Góry
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Góry?
Nieruchomości na terenie Góry kosztują średnio około 483 511 zł, czyli około 4 508 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 23 nieruchomości: 16 domów i 7 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 109 000 zł do 1 350 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 107 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 135 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 45 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Góry:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 171 625 zł |
| 3 pokoje | 102 m² | 677 667 zł |
| 5 pokoi | 167 m² | 703 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Góry?
Średnia cena to 4 508 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 977 zł/m², a dla domów rośnie do 4 585 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Góry?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 3-pokojowy dom.