Porównaj 141 nieruchomości na sprzedaż na terenie Wołowa — średnia cena to 571 660 zł, a ceny sięgają od 191 250 zł do 1 699 000 zł.
Ceny nieruchomości Wołowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Wołowa sprzedawano w 2025 roku za medianę 280 000 zł. Typowa nieruchomość: 52,8 m², 3 izby. Ceny straciły 17,1% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
280 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 580 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
110
2025
Ceny w ciągu roku
-17,1%
mediana
Od 2010 roku
+172%
mediana
Wobec mediany powiatu
-12,5%
Wołowski: 320 000 zł
Wobec mediany krajowej
-37,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Wołowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 280 000 zł, czyli 5 580 zł/m², w obserwowanym przedziale od 123 350 zł do 492 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 53 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 100 000 zł a 240 000 zł, a 10,2% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 44 do 64 m², a 10,8% przekracza 78 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 12,5% niższa od mediany powiatu (Wołowski: 320 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 37,8% niższa.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Wołów — mediana 170 000 zł (3 281 zł/m², 1 621 transakcji od 2010 roku), dalej Wołów (obszar wiejski) z medianą 90 000 zł (1 570 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 106 sprzedaży mieszkań, z medianą 358 000 zł i 6 806 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 340 630 zł (6 246 zł/m²) przy 148 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wołowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
106 |
358 000 zł |
+27,9% |
6 806 zł/m² |
| 2025 |
110 |
280 000 zł |
-17,1% |
5 580 zł/m² |
| 2024 |
207 |
337 776 zł |
+46,2% |
5 959 zł/m² |
| 2023 |
124 |
231 000 zł |
+5,6% |
4 427 zł/m² |
| 2022 |
115 |
218 700 zł |
+41,1% |
4 211 zł/m² |
| 2021 |
107 |
155 000 zł |
-1,9% |
3 421 zł/m² |
| 2020 |
143 |
158 000 zł |
+43,6% |
3 198 zł/m² |
| 2019 |
133 |
110 000 zł |
-5% |
2 748 zł/m² |
| 2018 |
175 |
115 781 zł |
-3,5% |
2 089 zł/m² |
| 2017 |
151 |
120 000 zł |
+14,3% |
2 316 zł/m² |
| 2016 |
102 |
105 010 zł |
-12,5% |
2 342 zł/m² |
| 2015 |
89 |
120 000 zł |
+55,4% |
2 483 zł/m² |
| 2014 |
50 |
77 214 zł |
-10,2% |
1 620 zł/m² |
| 2013 |
20 |
85 964 zł |
-15,2% |
1 516 zł/m² |
| 2012 |
37 |
101 400 zł |
-21,1% |
1 782 zł/m² |
| 2011 |
122 |
128 500 zł |
+24,8% |
2 481 zł/m² |
| 2010 |
172 |
102 944 zł |
— |
2 196 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wołów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
110 |
| Mediana ceny |
280 000 zł |
| Cena za m² |
5 580 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,8 m² |
| Typowy przedział |
123 350 – 492 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wołowa
Rozkład obliczony na podstawie 1 963 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 53 000 zł |
9,9% |
| 53 000 – 100 000 zł |
17,1% |
| 100 000 – 240 000 zł |
44,3% |
| 240 000 – 360 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wołowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 962 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 200 zł/m² |
10,8% |
| 1 200 – 2 000 zł/m² |
16% |
| 2 000 – 4 300 zł/m² |
45,3% |
| 4 300 – 6 300 zł/m² |
18% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wołowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,9% |
| 33 – 44 m² |
18% |
| 44 – 64 m² |
43,9% |
| 64 – 78 m² |
17,3% |
| Powyżej 78 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wołów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
74 000 zł |
3 204 zł/m² |
| 2 izby |
18,3% |
120 000 zł |
3 403 zł/m² |
| 3 izby |
45,1% |
170 000 zł |
3 691 zł/m² |
| 4 izby |
26,8% |
160 000 zł |
3 116 zł/m² |
| 5 izb |
5,3% |
200 000 zł |
2 743 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
165 000 zł |
1 860 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wołowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wołów |
1 278 |
120 000 zł |
45 zł/m² |
| Lubiąż |
357 |
76 900 zł |
18 zł/m² |
| Mojęcice |
177 |
108 000 zł |
15 zł/m² |
| Pełczyn |
147 |
80 000 zł |
15 zł/m² |
| Garwół |
144 |
— |
18 zł/m² |
| Piotroniowice |
143 |
613 089 zł |
17 zł/m² |
| Lipnica |
128 |
— |
19 zł/m² |
| Stary Wołów |
124 |
77 300 zł |
16 zł/m² |
| Uskorz Wielki |
103 |
— |
20 zł/m² |
| Uskorz Mały |
101 |
400 050 zł |
20 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Wołowa
Mediany cen mieszkań w latach 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Cena za m² |
| Wołów |
1 621 |
170 000 zł |
3 281 zł/m² |
| Wołów (obszar wiejski) |
342 |
90 000 zł |
1 570 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wołowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
701 |
33 zł/m² |
65 000 zł |
1 680 m² |
| Grunty rolne |
1 302 |
6,4 zł/m² |
35 000 zł |
4 119 m² |
| Grunty leśne |
14 |
4,4 zł/m² |
23 128 zł |
5 602 m² |
| Wszystkie działki |
2 218 |
16 zł/m² |
45 000 zł |
2 696 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wołowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wołów |
492 |
45 zł/m² |
65 002 zł |
| Wołów (obszar wiejski) |
1 726 |
11 zł/m² |
40 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wołowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
349 |
111 |
0 |
162 |
76 |
| 2026 (do 17.08) |
283 |
118 |
0 |
98 |
67 |
| Razem 2010–2026 |
7 584 |
2 452 |
0 |
3 101 |
2 031 |
W porównaniu z medianą powiatu (Wołowski: 320 000 zł) ceny Wołowa są o 12,5% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -37,8%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +172%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Wołowa — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wołowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Wołowa trzeba przeznaczyć średnio 571 660 zł, czyli około 4 729 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wołowa?
W tej chwili do wyboru są 141 nieruchomości: 76 mieszkań i 65 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Wołowa?
Ceny wahają się od około 191 250 zł do 1 699 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Wołowa?
Zazwyczaj oferują około 121 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 183 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 68 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Wołowa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 323 515 zł |
| 3 pokoje | 87 m² | 404 940 zł |
| 4 pokoje | 125 m² | 587 998 zł |
| 5 pokoi | 155 m² | 821 938 zł |
| 6 pokoi | 220 m² | 907 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Wołowa?
Średnio wychodzi około 4 729 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 843 zł/m², a dla domów spada do 4 243 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wołowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.