Znajdź swoją nieruchomość na terenie Miękini: 178 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 259 000 zł do 5 100 000 zł, średnio 1 068 728 zł.
Ceny nieruchomości Miękini według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 284 mieszkania zmieniły właściciela na terenie Miękini, przy medianie ceny 542 562 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 442,6%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 8 311 zł.
Mediana ceny sprzedaży
542 562 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 311 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
284
2025
Ceny w ciągu roku
+18,1%
mediana
Od 2010 roku
+442,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
+16,3%
Średzki: 466 501 zł
Wobec mediany krajowej
+20,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Miękini obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 542 562 zł, czyli 8 311 zł/m², w obserwowanym przedziale od 272 550 zł do 943 840 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 640 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,6% transakcji zawarto między 280 000 zł a 490 000 zł, a 10,1% przekroczyło 640 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 47,7% sprzedanych lokali ma od 52 do 73 m², a 9,6% przekracza 94 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Średzki: 466 501 zł) o 16,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 20,6%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 443 633 zł i 8 045 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 570 000 zł (8 280 zł/m²) przy 125 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Miękini rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
14 |
443 633 zł |
-18,2% |
8 045 zł/m² |
| 2025 |
284 |
542 562 zł |
+18,1% |
8 311 zł/m² |
| 2024 |
419 |
459 603 zł |
+3,3% |
7 707 zł/m² |
| 2023 |
257 |
445 000 zł |
+11,2% |
7 021 zł/m² |
| 2022 |
133 |
400 000 zł |
+12,2% |
5 654 zł/m² |
| 2021 |
190 |
356 500 zł |
+13,2% |
5 485 zł/m² |
| 2020 |
136 |
315 000 zł |
+18,4% |
5 226 zł/m² |
| 2019 |
167 |
266 000 zł |
+2,3% |
4 632 zł/m² |
| 2018 |
67 |
259 900 zł |
+10,6% |
4 389 zł/m² |
| 2017 |
79 |
235 000 zł |
+2,2% |
4 127 zł/m² |
| 2016 |
71 |
230 000 zł |
-2,6% |
4 130 zł/m² |
| 2015 |
42 |
236 190 zł |
-13,3% |
3 769 zł/m² |
| 2014 |
11 |
272 500 zł |
+17,3% |
3 490 zł/m² |
| 2013 |
26 |
232 294 zł |
+1% |
3 308 zł/m² |
| 2012 |
48 |
230 000 zł |
+33,1% |
3 321 zł/m² |
| 2011 |
13 |
172 800 zł |
+72,8% |
3 498 zł/m² |
| 2010 |
9 |
100 000 zł |
— |
1 565 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Miękinia: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
284 |
| Mediana ceny |
542 562 zł |
| Cena za m² |
8 311 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
64,9 m² |
| Typowy przedział |
272 550 – 943 840 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Miękini
Rozkład obliczony na podstawie 1 966 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
10% |
| 200 000 – 280 000 zł |
17,1% |
| 280 000 – 490 000 zł |
44,6% |
| 490 000 – 640 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 640 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Miękini
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 952 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
9,4% |
| 3 600 – 4 700 zł/m² |
18,2% |
| 4 700 – 7 600 zł/m² |
45,1% |
| 7 600 – 8 800 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Miękini
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
5,2% |
| 40 – 52 m² |
22,4% |
| 52 – 73 m² |
47,7% |
| 73 – 94 m² |
15,1% |
| Powyżej 94 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Miękinia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,4% |
159 500 zł |
5 305 zł/m² |
| 2 izby |
24,8% |
361 025 zł |
7 508 zł/m² |
| 3 izby |
33,7% |
456 239 zł |
6 937 zł/m² |
| 4 izby |
16,6% |
386 000 zł |
5 353 zł/m² |
| 5 izb |
17% |
454 100 zł |
5 722 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
7,5% |
505 000 zł |
4 999 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Miękini
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wilkszyn |
154 |
— |
206 zł/m² |
| Brzezina |
89 |
— |
213 zł/m² |
| Lutynia |
87 |
635 000 zł |
166 zł/m² |
| Krępice |
66 |
— |
218 zł/m² |
| Gałów |
65 |
— |
188 zł/m² |
| Miękinia |
49 |
— |
173 zł/m² |
| Mrozów |
42 |
— |
148 zł/m² |
| Księginice |
30 |
— |
95 zł/m² |
| Wróblowice |
26 |
577 000 zł |
187 zł/m² |
| Głoska |
24 |
— |
11 zł/m² |
Ceny działek na terenie Miękini: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 374 |
84 zł/m² |
137 125 zł |
1 674 m² |
| Grunty rolne |
1 649 |
60 zł/m² |
150 000 zł |
2 413 m² |
| Wszystkie działki |
3 150 |
71 zł/m² |
145 000 zł |
2 015 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Miękini
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
718 |
288 |
0 |
270 |
160 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
14 |
0 |
14 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
7 377 |
2 067 |
0 |
3 672 |
1 638 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Miękini zamyka się między 272 550 zł a 943 840 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10% nieruchomości sprzedano poniżej 200 000 zł, a 10,1% powyżej 640 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Miękini — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Miękini?
Nieruchomości na terenie Miękini kosztują średnio około 1 068 728 zł, czyli około 6 597 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Miękini?
Aktualna oferta to około 178 nieruchomości: 119 domów i 59 mieszkań.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 259 000 zł do 5 100 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Miękini?
Średnia powierzchnia to około 162 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 205 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 76 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Miękini:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 458 200 zł |
| 3 pokoje | 78 m² | 637 430 zł |
| 4 pokoje | 138 m² | 946 308 zł |
| 5 pokoi | 162 m² | 1 179 673 zł |
| 6 pokoi | 270 m² | 1 780 599 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Miękini?
Średnia cena to 6 597 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 532 zł/m², a dla domów spada do 6 425 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Miękini?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.