Odkryj 340 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kątów Wrocławskich. Ceny wahają się od 220 000 zł do 10 400 000 zł, a średnia cena to 1 186 240 zł.
Ceny nieruchomości Kątów Wrocławskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Kątów Wrocławskich sprzedawano w 2025 roku za medianę 549 150 zł. Typowa nieruchomość: 54,3 m², 3 izby. Ceny straciły 0,6% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
549 150 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 995 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
450
2025
Ceny w ciągu roku
-0,6%
mediana
Od 2010 roku
+128%
mediana
Wobec mediany powiatu
-5,3%
Wrocławski: 580 000 zł
Wobec mediany krajowej
+22%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kątów Wrocławskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 549 150 zł, czyli 9 995 zł/m², w obserwowanym przedziale od 287 250 zł do 979 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 620 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 240 000 zł a 420 000 zł, a 10,2% przekroczyło 620 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 43 do 67 m², a 10% przekracza 81 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 5,3% niższa od mediany powiatu (Wrocławski: 580 000 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 22%.
Ceny wyraźnie różnią się między poszczególnymi miejscowościami. Najdroższa lokalizacja to Kąty Wrocławskie (obszar wiejski) — mediana 315 000 zł (5 657 zł/m², 3 538 transakcji od 2010 roku), dalej Kąty Wrocławskie z medianą 260 000 zł (4 696 zł/m²).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 131 sprzedaży mieszkań, z medianą 650 000 zł i 9 698 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 582 268 zł (10 536 zł/m²) przy 307 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kątów Wrocławskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
131 |
650 000 zł |
+18,4% |
9 698 zł/m² |
| 2025 |
450 |
549 150 zł |
-0,6% |
9 995 zł/m² |
| 2024 |
340 |
552 374 zł |
+21,7% |
8 432 zł/m² |
| 2023 |
227 |
454 000 zł |
+25% |
7 953 zł/m² |
| 2022 |
420 |
363 300 zł |
+20,8% |
6 773 zł/m² |
| 2021 |
668 |
300 860 zł |
+6,2% |
6 001 zł/m² |
| 2020 |
563 |
283 300 zł |
+8,5% |
5 249 zł/m² |
| 2019 |
264 |
261 000 zł |
+2,5% |
4 822 zł/m² |
| 2018 |
248 |
254 650 zł |
+1,8% |
4 591 zł/m² |
| 2017 |
264 |
250 050 zł |
+9,3% |
4 193 zł/m² |
| 2016 |
298 |
228 846 zł |
-2,8% |
4 116 zł/m² |
| 2015 |
185 |
235 476 zł |
+11,3% |
4 032 zł/m² |
| 2014 |
118 |
211 643 zł |
+12,9% |
3 904 zł/m² |
| 2013 |
89 |
187 440 zł |
-0,6% |
3 400 zł/m² |
| 2012 |
110 |
188 640 zł |
-11,3% |
3 554 zł/m² |
| 2011 |
88 |
212 604 zł |
-11,7% |
4 468 zł/m² |
| 2010 |
45 |
240 830 zł |
— |
4 507 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kąty Wrocławskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
450 |
| Mediana ceny |
549 150 zł |
| Cena za m² |
9 995 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,3 m² |
| Typowy przedział |
287 250 – 979 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kątów Wrocławskich
Rozkład obliczony na podstawie 4 508 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
10% |
| 170 000 – 240 000 zł |
17,1% |
| 240 000 – 420 000 zł |
44% |
| 420 000 – 620 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 620 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kątów Wrocławskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 4 505 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
10% |
| 3 600 – 4 600 zł/m² |
18,3% |
| 4 600 – 7 100 zł/m² |
43,9% |
| 7 100 – 10 000 zł/m² |
16,5% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
11,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kątów Wrocławskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
11,3% |
| 36 – 43 m² |
16,4% |
| 43 – 67 m² |
44,5% |
| 67 – 81 m² |
17,7% |
| Powyżej 81 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kąty Wrocławskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
6,3% |
250 000 zł |
7 194 zł/m² |
| 2 izby |
33,6% |
247 478 zł |
6 197 zł/m² |
| 3 izby |
40,4% |
295 628 zł |
5 497 zł/m² |
| 4 izby |
15,2% |
298 820 zł |
5 048 zł/m² |
| 5 izb |
3,4% |
531 000 zł |
5 131 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,1% |
599 000 zł |
5 039 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kątów Wrocławskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kąty Wrocławskie |
1 188 |
260 000 zł |
246 zł/m² |
| Smolec |
1 033 |
385 000 zł |
145 zł/m² |
| Pietrzykowice-Rybnica |
313 |
— |
58 zł/m² |
| Sadków |
299 |
— |
113 zł/m² |
| Kębłowice |
291 |
— |
25 zł/m² |
| Mokronos Górny |
260 |
— |
130 zł/m² |
| Krzeptów |
230 |
— |
102 zł/m² |
| Bogdaszowice |
205 |
— |
43 zł/m² |
| Gniechowice |
201 |
220 000 zł |
28 zł/m² |
| Mokronos Dolny |
182 |
185 000 zł |
180 zł/m² |
Mediana ceny według miejscowości na terenie Kątów Wrocławskich
Ceny działek na terenie Kątów Wrocławskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 632 |
114 zł/m² |
192 000 zł |
1 586 m² |
| Grunty rolne |
1 464 |
19 zł/m² |
125 818 zł |
5 670 m² |
| Wszystkie działki |
3 442 |
63 zł/m² |
153 642 zł |
2 626 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Kątów Wrocławskich
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kątów Wrocławskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
829 |
458 |
0 |
239 |
132 |
| 2026 (do 17.08) |
262 |
133 |
0 |
67 |
62 |
| Razem 2010–2026 |
11 819 |
4 644 |
0 |
4 514 |
2 661 |
W porównaniu z medianą powiatu (Wrocławski: 580 000 zł) ceny Kątów Wrocławskich są o 5,3% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +22%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +128%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kątów Wrocławskich: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kątów Wrocławskich?
Na zakup nieruchomości na terenie Kątów Wrocławskich trzeba przeznaczyć średnio 1 186 240 zł, czyli około 8 992 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Kątów Wrocławskich?
Obecnie dostępnych ofert: 340: 196 domów i 144 mieszkania.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 220 000 zł do 10 400 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 184 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kątów Wrocławskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 338 245 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 478 734 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 674 620 zł |
| 4 pokoje | 110 m² | 917 754 zł |
| 5 pokoi | 156 m² | 1 426 995 zł |
| 6 pokoi | 210 m² | 1 892 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 8 992 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 085 zł/m², a dla domów spada do 8 727 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kątów Wrocławskich?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.