Znajdź 340 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie, w cenach między 220 000 zł a 10 400 000 zł, przy średniej cenie 1 186 240 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kąty Wrocławskie według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny obszaru wiejskiego gminy Kąty Wrocławskie oscylowały w 2025 roku wokół 550 983 zł (mediana). To około 10 007 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 76,9% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
550 983 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 007 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
430
2025
Ceny w ciągu roku
-2,4%
mediana
Od 2011 roku
+160%
mediana
Wobec mediany gminy
+0,3%
Kąty Wrocławskie: 549 150 zł
Wobec mediany krajowej
+22,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Kąty Wrocławskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 550 983 zł, czyli 10 007 zł/m², w obserwowanym przedziale od 350 000 zł do 979 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 650 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 250 000 zł a 460 000 zł, a 10,4% przekroczyło 650 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 43 do 68 m², a 10% przekracza 82 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Kąty Wrocławskie: 549 150 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 22,4%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 118 sprzedaży mieszkań, z medianą 661 285 zł i 9 703 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 584 000 zł (10 576 zł/m²) przy 283 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Kąty Wrocławskie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
118 |
661 285 zł |
+20% |
9 703 zł/m² |
| 2025 |
430 |
550 983 zł |
-2,4% |
10 007 zł/m² |
| 2024 |
296 |
564 377 zł |
+12,9% |
8 765 zł/m² |
| 2023 |
167 |
500 000 zł |
+36,2% |
9 184 zł/m² |
| 2022 |
326 |
367 080 zł |
+19,8% |
6 822 zł/m² |
| 2021 |
505 |
306 400 zł |
+7,9% |
5 985 zł/m² |
| 2020 |
519 |
284 000 zł |
+9,2% |
5 234 zł/m² |
| 2019 |
225 |
260 000 zł |
+0,9% |
4 803 zł/m² |
| 2018 |
208 |
257 800 zł |
+2,1% |
4 608 zł/m² |
| 2017 |
214 |
252 521 zł |
+9,8% |
4 383 zł/m² |
| 2016 |
257 |
230 001 zł |
-5,9% |
4 120 zł/m² |
| 2015 |
131 |
244 476 zł |
+15,7% |
4 202 zł/m² |
| 2014 |
60 |
211 217 zł |
+69,7% |
4 047 zł/m² |
| 2013 |
18 |
124 500 zł |
-42,5% |
2 197 zł/m² |
| 2012 |
28 |
216 500 zł |
+2,2% |
5 121 zł/m² |
| 2011 |
36 |
211 890 zł |
— |
5 185 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kąty Wrocławskie (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
430 |
| Mediana ceny |
550 983 zł |
| Cena za m² |
10 007 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,4 m² |
| Typowy przedział |
350 000 – 979 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie
Rozkład obliczony na podstawie 3 538 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,3% |
| 180 000 – 250 000 zł |
17,6% |
| 250 000 – 460 000 zł |
45% |
| 460 000 – 650 000 zł |
17,6% |
| Powyżej 650 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie
Rozkład ceny za m² na podstawie 3 537 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 900 zł/m² |
10,3% |
| 3 900 – 4 800 zł/m² |
18,7% |
| 4 800 – 7 700 zł/m² |
43,3% |
| 7 700 – 11 000 zł/m² |
18,9% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
8,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10,5% |
| 36 – 43 m² |
17,7% |
| 43 – 68 m² |
44,1% |
| 68 – 82 m² |
17,6% |
| Powyżej 82 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kąty Wrocławskie (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,8% |
294 057 zł |
7 901 zł/m² |
| 2 izby |
36% |
250 000 zł |
6 313 zł/m² |
| 3 izby |
39,5% |
295 500 zł |
5 622 zł/m² |
| 4 izby |
14% |
320 000 zł |
5 274 zł/m² |
| 5 izb |
3,4% |
568 750 zł |
5 445 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,2% |
655 000 zł |
5 392 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Smolec |
1 033 |
385 000 zł |
145 zł/m² |
| Pietrzykowice-Rybnica |
313 |
— |
58 zł/m² |
| Sadków |
299 |
— |
113 zł/m² |
| Kębłowice |
291 |
— |
25 zł/m² |
| Mokronos Górny |
260 |
— |
130 zł/m² |
| Krzeptów |
230 |
— |
102 zł/m² |
| Bogdaszowice |
205 |
— |
43 zł/m² |
| Gniechowice |
201 |
220 000 zł |
28 zł/m² |
| Mokronos Dolny |
182 |
185 000 zł |
180 zł/m² |
| Zachowice |
181 |
115 000 zł |
50 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
1 500 |
106 zł/m² |
190 000 zł |
1 610 m² |
| Grunty rolne |
1 418 |
17 zł/m² |
124 670 zł |
5 907 m² |
| Wszystkie działki |
3 228 |
57 zł/m² |
150 000 zł |
2 774 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
771 |
435 |
0 |
228 |
108 |
| 2026 (do 17.08) |
233 |
118 |
0 |
61 |
54 |
| Razem 2010–2026 |
9 959 |
3 642 |
0 |
4 245 |
2 072 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 550 983 zł (10 007 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (39,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie?
Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie kosztują średnio około 1 186 240 zł, czyli około 8 992 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie?
W tej chwili do wyboru są 340 nieruchomości: 196 domów i 144 mieszkania.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie?
Oferty zaczynają się od 220 000 zł i sięgają 10 400 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie?
Średnia powierzchnia to około 132 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 184 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 61 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Kąty Wrocławskie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 30 m² | 338 245 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 478 734 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 674 620 zł |
| 4 pokoje | 110 m² | 917 754 zł |
| 5 pokoi | 156 m² | 1 426 995 zł |
| 6 pokoi | 210 m² | 1 892 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie?
Średnia cena to 8 992 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 10 085 zł/m², a dla domów spada do 8 727 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Kąty Wrocławskie?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.