Domy i mieszkania na sprzedaż Żarów

Odkryj 45 nieruchomości na sprzedaż na terenie Żarowa. Ceny wahają się od 130 000 zł do 2 070 000 zł, a średnia cena to 649 376 zł.

Średnia cena 649 376 zł cena sprzedaży
Przedział cen 130 000–2 070 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 100 m² na nieruchomość
Cena za m² 6 498 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

45 łącznie
62% mieszkania
  • Mieszkania 62,2%
    28 nieruchomości
  • Domy 37,8%
    17 nieruchomości

Ile pokoi

45 łącznie
31% 4 pokoje
  • 1 pokój 6,7%
    3 nieruchomości
  • 2 pokoje 24,4%
    11 nieruchomości
  • 3 pokoje 24,4%
    11 nieruchomości
  • 4 pokoje 31,1%
    14 nieruchomości
  • 5+ pokoi 13,3%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

45 łącznie
  • 130 000–285 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości
  • 285 000–435 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości
  • 460 000–575 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości
  • 600 000–855 000 zł 22,2%
    10 nieruchomości
  • 1 130 000–2 075 000 zł 17,8%
    8 nieruchomości

Przedziały powierzchni

45 łącznie
  • 20–50 m² 26,7%
    12 nieruchomości
  • 50–60 m² 24,4%
    11 nieruchomości
  • 60–70 m² 8,9%
    4 nieruchomości
  • 90–170 m² 22,2%
    10 nieruchomości
  • 190–510 m² 17,8%
    8 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 50 m² 182 m²
Cena za metr kwadratowy 7 909 zł/m² 5 856 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Żarowa liczy 45 nieruchomości, w tym 28 mieszkań i 17 domów, a mieszkania stanowią 62%. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 50 m², przy cenie 7 909 zł/m², wobec 182 m² i 5 856 zł/m² w przypadku domów.

Pod względem typu największą część oferty stanowią mieszkania 2-pokojowe, a dalej opcje 3- i 1-pokojowe.

Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Żarowa sprzedawano w 2025 roku za medianę 250 000 zł. Typowa nieruchomość: 51,2 m², 3 izby. Ceny straciły 4,6% w ciągu roku.

Mediana ceny sprzedaży 250 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 510 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 51 2025
Ceny w ciągu roku -4,6% mediana
Od 2010 roku +127,3% mediana
Wobec mediany gminy +6,4% Żarów: 235 000 zł
Wobec mediany krajowej -44,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Żarowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 250 000 zł, czyli 5 510 zł/m², w obserwowanym przedziale od 122 500 zł do 432 500 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 58 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,3% transakcji zawarto między 100 000 zł a 220 000 zł, a 10% przekroczyło 320 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,6% sprzedanych lokali ma od 39 do 58 m², a 9,8% przekracza 71 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Żarów: 235 000 zł) o 6,4%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 44,4% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań, z medianą 246 000 zł i 5 054 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 260 000 zł (5 074 zł/m²) przy 35 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Żarowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 21 246 000 zł -1,6% 5 054 zł/m²
2025 51 250 000 zł -4,6% 5 510 zł/m²
2024 64 261 968 zł +6,9% 5 597 zł/m²
2023 65 245 000 zł +36,1% 5 454 zł/m²
2022 33 180 000 zł +2,9% 4 485 zł/m²
2021 57 175 000 zł +45,8% 3 556 zł/m²
2020 43 120 000 zł +6,7% 2 849 zł/m²
2019 56 112 500 zł -24% 2 522 zł/m²
2018 65 148 000 zł +30,4% 2 928 zł/m²
2017 57 113 500 zł +7,1% 2 580 zł/m²
2016 36 106 000 zł -20% 2 040 zł/m²
2015 28 132 502 zł +11,5% 2 480 zł/m²
2014 33 118 824 zł +8% 2 685 zł/m²
2013 35 110 000 zł +12,8% 2 162 zł/m²
2012 28 97 500 zł -14,3% 2 083 zł/m²
2011 16 113 750 zł +3,4% 2 673 zł/m²
2010 25 110 000 zł — 2 704 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Żarów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 51
Mediana ceny 250 000 zł
Cena za m² 5 510 zł/m²
Mediana powierzchni 51,2 m²
Typowy przedział 122 500 –
432 500 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Żarowa

Rozkład obliczony na podstawie 713 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 58 000 zł 10%
58 000 – 100 000 zł 16,7%
100 000 – 220 000 zł 44,3%
220 000 – 320 000 zł 19,1%
Powyżej 320 000 zł 10%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Żarowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 713 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 500 zł/m² 9,7%
1 500 – 2 400 zł/m² 19,5%
2 400 – 4 200 zł/m² 43,1%
4 200 – 5 900 zł/m² 17,7%
Powyżej 5 900 zł/m² 10,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Żarowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 32 m² 10,2%
32 – 39 m² 19,1%
39 – 58 m² 42,6%
58 – 71 m² 18,2%
Powyżej 71 m² 9,8%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Żarów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,4% 85 000 zł 3 369 zł/m²
2 izby 32,2% 100 000 zł 3 184 zł/m²
3 izby 50,2% 170 300 zł 3 645 zł/m²
4 izby 12,1% 205 000 zł 3 230 zł/m²
5 izb 3% 250 000 zł 3 133 zł/m²
6 izb i więcej 0,1% 276 000 zł 3 360 zł/m²

Ceny działek na terenie Żarowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 165 69 zł/m² 80 000 zł 1 065 m²
Grunty rolne 15 37 zł/m² 99 630 zł 3 000 m²
Wszystkie działki 197 64 zł/m² 80 000 zł 1 112 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Żarowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 87 53 0 11 23
2026 (do 17.08) 41 26 0 6 9
Razem 2010–2026 1 779 1 032 0 369 378

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Żarowa to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 170 300 zł. W ciągu roku mediana straciła 4,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Żarowa?

Licz się ze średnią kwotą 649 376 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Żarowa, czyli około 6 498 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Żarowa?

Obecnie dostępnych ofert: 45: 28 mieszkań i 17 domów.

Jaki jest przedział cen na terenie Żarowa?

Oferty zaczynają się od 130 000 zł i sięgają 2 070 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Żarowa?

Średnia powierzchnia to około 100 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 182 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Żarowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje43 m²287 689 zł
3 pokoje56 m²522 285 zł
4 pokoje128 m²1 023 585 zł
5 pokoi201 m²862 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 6 498 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 909 zł/m², a dla domów spada do 5 856 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Żarowa?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.