Zobacz 29 nieruchomości na sprzedaż na terenie Głuszycy: ceny od 89 000 zł do 1 550 000 zł, średnio 364 086 zł.
Ceny nieruchomości Głuszycy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 38 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 136 500 zł rynek Głuszycy najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 70,6%.
Mediana ceny sprzedaży
136 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 260 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
38
2025
Ceny w ciągu roku
+24,1%
mediana
Od 2010 roku
+70,6%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Głuszyca: 136 500 zł
Wobec mediany krajowej
-69,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Głuszycy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 136 500 zł, czyli 3 260 zł/m², w obserwowanym przedziale od 58 800 zł do 202 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 27 000 zł do 170 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,2% transakcji zawarto między 47 000 zł a 120 000 zł, a 10,8% przekroczyło 170 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 37 do 57 m², a 9,7% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Głuszyca: 136 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 69,7% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 150 000 zł (3 315 zł/m²) przy 17 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Głuszycy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
215 000 zł |
+57,5% |
4 138 zł/m² |
| 2025 |
38 |
136 500 zł |
+24,1% |
3 260 zł/m² |
| 2024 |
35 |
110 000 zł |
-33,3% |
2 470 zł/m² |
| 2023 |
23 |
165 000 zł |
+54,9% |
3 106 zł/m² |
| 2022 |
32 |
106 500 zł |
+42% |
2 483 zł/m² |
| 2021 |
43 |
75 000 zł |
-26,1% |
1 695 zł/m² |
| 2020 |
46 |
101 500 zł |
+95,2% |
1 984 zł/m² |
| 2019 |
38 |
52 000 zł |
-5,5% |
1 232 zł/m² |
| 2018 |
51 |
55 000 zł |
+10% |
1 311 zł/m² |
| 2017 |
37 |
50 000 zł |
-16,7% |
1 104 zł/m² |
| 2016 |
30 |
60 000 zł |
+13,2% |
1 261 zł/m² |
| 2015 |
27 |
53 000 zł |
+20,5% |
1 404 zł/m² |
| 2014 |
24 |
44 000 zł |
-50,3% |
1 337 zł/m² |
| 2013 |
20 |
88 500 zł |
+60,9% |
1 707 zł/m² |
| 2012 |
17 |
55 000 zł |
-36,8% |
1 385 zł/m² |
| 2011 |
19 |
87 000 zł |
+8,8% |
1 885 zł/m² |
| 2010 |
23 |
80 000 zł |
— |
1 445 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Głuszyca: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
38 |
| Mediana ceny |
136 500 zł |
| Cena za m² |
3 260 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
41,8 m² |
| Typowy przedział |
58 800 – 202 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Głuszycy
Rozkład obliczony na podstawie 507 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 000 zł |
9,9% |
| 27 000 – 47 000 zł |
18,1% |
| 47 000 – 120 000 zł |
43,2% |
| 120 000 – 170 000 zł |
17,9% |
| Powyżej 170 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Głuszycy
Rozkład ceny za m² na podstawie 506 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 730 zł/m² |
9,7% |
| 730 – 1 100 zł/m² |
17,8% |
| 1 100 – 2 400 zł/m² |
45,3% |
| 2 400 – 3 500 zł/m² |
17,4% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
9,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Głuszycy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
7,9% |
| 26 – 37 m² |
20,9% |
| 37 – 57 m² |
43,9% |
| 57 – 72 m² |
17,6% |
| Powyżej 72 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Głuszyca: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
35 000 zł |
1 947 zł/m² |
| 2 izby |
34,8% |
45 000 zł |
1 759 zł/m² |
| 3 izby |
40,3% |
83 000 zł |
1 968 zł/m² |
| 4 izby |
18,8% |
137 000 zł |
2 134 zł/m² |
| 5 izb |
2% |
150 000 zł |
1 727 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
220 000 zł |
1 557 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Głuszycy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Głuszyca 1 |
424 |
80 000 zł |
40 zł/m² |
| Głuszyca 2 |
129 |
65 000 zł |
27 zł/m² |
| Jedlinka |
5 |
80 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Głuszycy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
60 |
23 zł/m² |
67 500 zł |
2 608 m² |
| Wszystkie działki |
87 |
29 zł/m² |
65 000 zł |
2 069 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Głuszycy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
76 |
56 |
0 |
10 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
9 |
6 |
0 |
0 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
1 286 |
874 |
0 |
155 |
257 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Głuszycy zamyka się między 58 800 zł a 202 250 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 27 000 zł, a 10,8% powyżej 170 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Głuszycy w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Głuszycy?
Na zakup nieruchomości na terenie Głuszycy trzeba przeznaczyć średnio 364 086 zł, czyli około 5 103 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Głuszycy?
Aktualna oferta to około 29 nieruchomości: 25 mieszkań i 4 domy.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Głuszycy?
Oferty zaczynają się od 89 000 zł i sięgają 1 550 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Głuszycy?
Średnia powierzchnia to około 71 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 211 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Głuszycy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 35 m² | 124 200 zł |
| 2 pokoje | 38 m² | 164 450 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 295 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Głuszycy?
Wynosi ona około 5 103 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 478 zł/m², a dla domów rośnie do 6 013 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Głuszycy?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.