Mamy 289 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Radków, w cenach od 159 900 zł do 2 200 000 zł, przy średniej cenie 680 800 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Radków według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Radków? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 95 000 zł — to mediana wyliczona z 6 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2010 roku zmiana wynosi +53,2%.
Mediana ceny sprzedaży
95 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 795 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-6,6%
mediana
Od 2010 roku
+53,2%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Radków: 95 000 zł
Wobec mediany krajowej
-78,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Radków obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 95 000 zł, czyli 1 795 zł/m², w obserwowanym przedziale od 30 000 zł do 130 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 27 000 zł do 160 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 41 000 zł a 98 000 zł, a 9,9% przekroczyło 160 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 46,9% sprzedanych lokali ma od 38 do 61 m², a 10% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Radków: 95 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 78,9% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 102 500 zł (2 502 zł/m²) przy 8 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Radków rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
130 000 zł |
+36,8% |
2 993 zł/m² |
| 2025 |
6 |
95 000 zł |
-6,6% |
1 795 zł/m² |
| 2024 |
14 |
101 660 zł |
+45,2% |
2 290 zł/m² |
| 2023 |
5 |
70 000 zł |
-12,5% |
1 620 zł/m² |
| 2022 |
13 |
80 000 zł |
-21,6% |
2 097 zł/m² |
| 2021 |
13 |
102 000 zł |
+45,7% |
1 709 zł/m² |
| 2020 |
7 |
70 000 zł |
+40% |
1 049 zł/m² |
| 2019 |
3 |
50 000 zł |
+0% |
764 zł/m² |
| 2018 |
10 |
50 000 zł |
-9,1% |
907 zł/m² |
| 2017 |
11 |
55 000 zł |
+46,7% |
1 111 zł/m² |
| 2016 |
4 |
37 500 zł |
-6,2% |
1 295 zł/m² |
| 2015 |
9 |
40 000 zł |
-8% |
692 zł/m² |
| 2014 |
6 |
43 500 zł |
-27,5% |
1 120 zł/m² |
| 2013 |
5 |
60 000 zł |
+100% |
1 342 zł/m² |
| 2012 |
9 |
30 000 zł |
-14,3% |
1 287 zł/m² |
| 2011 |
3 |
35 000 zł |
-43,5% |
643 zł/m² |
| 2010 |
9 |
62 000 zł |
— |
1 616 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radków (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
95 000 zł |
| Cena za m² |
1 795 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,5 m² |
| Typowy przedział |
30 000 – 130 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Radków
Rozkład obliczony na podstawie 131 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 27 000 zł |
10,7% |
| 27 000 – 41 000 zł |
17,6% |
| 41 000 – 98 000 zł |
43,5% |
| 98 000 – 160 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 160 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Radków
Rozkład ceny za m² na podstawie 130 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 700 zł/m² |
10% |
| 700 – 960 zł/m² |
18,5% |
| 960 – 1 900 zł/m² |
43,8% |
| 1 900 – 3 800 zł/m² |
17,7% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Radków
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
13,1% |
| 31 – 38 m² |
11,5% |
| 38 – 61 m² |
46,9% |
| 61 – 75 m² |
18,5% |
| Powyżej 75 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radków (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,9% |
22 000 zł |
1 749 zł/m² |
| 2 izby |
28,3% |
50 000 zł |
1 668 zł/m² |
| 3 izby |
48% |
70 000 zł |
1 985 zł/m² |
| 4 izby |
16,5% |
80 000 zł |
1 188 zł/m² |
| 5 izb |
3,1% |
117 500 zł |
1 253 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Radków
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Ścinawka Średnia |
127 |
60 000 zł |
6,9 zł/m² |
| Ścinawka Dolna |
127 |
97 000 zł |
3,0 zł/m² |
| Wambierzyce |
82 |
55 000 zł |
13 zł/m² |
| Tłumaczów |
56 |
81 500 zł |
6,2 zł/m² |
| Ścinawka Górna |
46 |
— |
3,0 zł/m² |
| Ratno Dolne |
32 |
— |
2,8 zł/m² |
| Raszków |
29 |
— |
2,2 zł/m² |
| Suszyna |
26 |
— |
3,7 zł/m² |
| Ratno Górne |
20 |
— |
3,6 zł/m² |
| Karłów |
19 |
— |
39 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Radków: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
74 |
28 zł/m² |
42 500 zł |
1 604 m² |
| Grunty rolne |
284 |
3,1 zł/m² |
48 062 zł |
10 200 m² |
| Wszystkie działki |
379 |
4,4 zł/m² |
48 620 zł |
7 300 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Radków
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
55 |
10 |
0 |
31 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
37 |
6 |
0 |
20 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 145 |
250 |
0 |
642 |
253 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Radków różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Ścinawka Dolna, z medianą 97 000 zł przy 15 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Ścinawka Średnia (127). Rynek pierwotny odpowiada za 7,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Radków — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Radków?
Licz się ze średnią kwotą 680 800 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Radków, czyli około 4 797 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Radków?
W tej chwili do wyboru są 289 nieruchomości: 7 mieszkań i 4 domy oraz 278 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Radków?
Oferty zaczynają się od 159 900 zł i sięgają 2 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Radków?
Zazwyczaj oferują około 142 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 241 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 85 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Radków:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 3 pokoje | 96 m² | 300 000 zł |
| 4 pokoje | 102 m² | 579 760 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na obszarze wiejskim gminy Radków?
Wynosi ona około 4 797 zł/m². Dla mieszkań spada do 3 543 zł/m², a dla domów rośnie do 5 576 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Radków?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.