Odkryj 43 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie. Ceny wahają się od 99 000 zł do 1 950 000 zł, a średnia cena to 537 132 zł.
Mediana ceny sprzedaży
115 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
1 866 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
-4,2%
mediana
Od 2011 roku
+253,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-43,9%
Ząbkowice Śląskie: 205 000 zł
Wobec mediany krajowej
-74,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Ząbkowice Śląskie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 115 000 zł, czyli 1 866 zł/m², w obserwowanym przedziale od 41 000 zł do 242 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 28 000 zł do 210 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 45,8% transakcji zawarto między 50 000 zł a 130 000 zł, a 10,8% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,4% sprzedanych lokali ma od 38 do 68 m², a 9,6% przekracza 98 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 43,9% niższa od mediany gminy (Ząbkowice Śląskie: 205 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 74,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 65 000 zł i 2 766 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 115 000 zł (2 580 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Ząbkowice Śląskie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
65 000 zł |
-43,5% |
2 766 zł/m² |
| 2025 |
15 |
115 000 zł |
-4,2% |
1 866 zł/m² |
| 2024 |
11 |
120 000 zł |
+87,5% |
2 941 zł/m² |
| 2023 |
6 |
64 000 zł |
-8,6% |
1 281 zł/m² |
| 2022 |
12 |
70 000 zł |
+40% |
1 443 zł/m² |
| 2021 |
7 |
50 000 zł |
-51,9% |
913 zł/m² |
| 2020 |
6 |
104 000 zł |
— |
2 178 zł/m² |
| 2018 |
4 |
93 000 zł |
+80,6% |
1 355 zł/m² |
| 2017 |
4 |
51 500 zł |
-8% |
1 523 zł/m² |
| 2016 |
2 |
56 000 zł |
-60% |
406 zł/m² |
| 2015 |
1 |
140 000 zł |
— |
1 462 zł/m² |
| 2012 |
2 |
20 000 zł |
-38,5% |
671 zł/m² |
| 2011 |
8 |
32 500 zł |
— |
848 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Ząbkowice Śląskie (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
115 000 zł |
| Cena za m² |
1 866 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,8 m² |
| Typowy przedział |
41 000 – 242 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie
Rozkład obliczony na podstawie 83 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 000 zł |
10,8% |
| 28 000 – 50 000 zł |
14,5% |
| 50 000 – 130 000 zł |
45,8% |
| 130 000 – 210 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 210 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie
Rozkład ceny za m² na podstawie 83 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 410 zł/m² |
9,6% |
| 410 – 920 zł/m² |
18,1% |
| 920 – 2 600 zł/m² |
47% |
| 2 600 – 3 400 zł/m² |
15,7% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,8% |
| 28 – 38 m² |
18,1% |
| 38 – 68 m² |
43,4% |
| 68 – 98 m² |
18,1% |
| Powyżej 98 m² |
9,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Ząbkowice Śląskie (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,8% |
20 000 zł |
1 050 zł/m² |
| 2 izby |
26,9% |
50 000 zł |
1 495 zł/m² |
| 3 izby |
39,7% |
73 000 zł |
1 746 zł/m² |
| 4 izby |
23,1% |
143 000 zł |
1 963 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
70 000 zł |
1 200 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,6% |
76 000 zł |
546 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Jaworek |
168 |
— |
42 zł/m² |
| Stolec |
124 |
82 000 zł |
4,6 zł/m² |
| Braszowice |
95 |
— |
4,9 zł/m² |
| Olbrachcice Wielkie |
94 |
— |
5,1 zł/m² |
| Szklary |
77 |
55 000 zł |
5,4 zł/m² |
| Tarnów |
71 |
60 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Zwrócona |
68 |
— |
5,3 zł/m² |
| Brodziszów |
62 |
— |
5,5 zł/m² |
| Strąkowa |
54 |
— |
4,4 zł/m² |
| Bobolice |
47 |
50 000 zł |
4,0 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
18 |
51 zł/m² |
80 000 zł |
1 506 m² |
| Grunty rolne |
642 |
5,5 zł/m² |
53 210 zł |
5 650 m² |
| Wszystkie działki |
703 |
5,8 zł/m² |
54 000 zł |
5 324 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
98 |
15 |
0 |
56 |
27 |
| 2026 (do 17.08) |
55 |
7 |
0 |
31 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
1 530 |
121 |
0 |
968 |
441 |
Między obrębami ewidencyjnymi na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Stolec, z medianą 82 000 zł przy 3 sprzedażach mieszkań. Najwięcej transakcji przypada na obręb Jaworek (168). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie trzeba przeznaczyć średnio 537 132 zł, czyli około 2 942 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 43 nieruchomości: 29 mieszkań i 14 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 99 000 zł do 1 950 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 183 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 414 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Ząbkowice Śląskie:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 34 m² | 183 000 zł |
| 2 pokoje | 46 m² | 250 686 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 341 453 zł |
| 5 pokoi | 190 m² | 745 000 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Ząbkowice Śląskie?
Średnia cena to 2 942 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 027 zł/m², a dla domów spada do 2 200 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Ząbkowice Śląskie?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.