Ceny nieruchomości Barda według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Barda oscylowały w 2025 roku wokół 147 000 zł (mediana). To około 2 027 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 2,6% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
147 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 027 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
9
2025
Ceny w ciągu roku
-22,6%
mediana
Od 2010 roku
+89,7%
mediana
Wobec mediany gminy
+63,3%
Bardo: 90 000 zł
Wobec mediany krajowej
-67,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Barda obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 147 000 zł, czyli 2 027 zł/m², w obserwowanym przedziale od 34 400 zł do 280 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 38 000 zł do 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 45,7% transakcji zawarto między 60 000 zł a 140 000 zł, a 10,9% przekroczyło 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,6% sprzedanych lokali ma od 38 do 57 m², a 10,3% przekracza 79 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Bardo: 90 000 zł) o 63,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 67,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 160 000 zł i 3 946 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 155 000 zł (3 643 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Barda rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
160 000 zł |
+8,8% |
3 946 zł/m² |
| 2025 |
9 |
147 000 zł |
-22,6% |
2 027 zł/m² |
| 2024 |
13 |
190 000 zł |
+127,5% |
3 861 zł/m² |
| 2023 |
6 |
83 500 zł |
-30,4% |
2 076 zł/m² |
| 2022 |
11 |
120 000 zł |
+0,8% |
2 757 zł/m² |
| 2021 |
16 |
119 000 zł |
+72,5% |
1 955 zł/m² |
| 2020 |
12 |
69 000 zł |
-34,3% |
1 250 zł/m² |
| 2019 |
9 |
105 000 zł |
+5% |
2 131 zł/m² |
| 2018 |
3 |
100 000 zł |
+68,1% |
1 349 zł/m² |
| 2017 |
6 |
59 500 zł |
-15% |
1 427 zł/m² |
| 2016 |
13 |
70 000 zł |
+16,7% |
1 566 zł/m² |
| 2015 |
9 |
60 000 zł |
-21,1% |
1 451 zł/m² |
| 2014 |
10 |
76 000 zł |
+41,4% |
1 509 zł/m² |
| 2013 |
9 |
53 760 zł |
-28,8% |
1 501 zł/m² |
| 2012 |
8 |
75 500 zł |
-11,2% |
1 845 zł/m² |
| 2011 |
11 |
85 000 zł |
+9,7% |
1 712 zł/m² |
| 2010 |
20 |
77 500 zł |
— |
1 656 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bardo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
9 |
| Mediana ceny |
147 000 zł |
| Cena za m² |
2 027 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45,9 m² |
| Typowy przedział |
34 400 – 280 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Barda
Rozkład obliczony na podstawie 175 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 000 zł |
10,3% |
| 38 000 – 60 000 zł |
17,1% |
| 60 000 – 140 000 zł |
45,7% |
| 140 000 – 200 000 zł |
16% |
| Powyżej 200 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Barda
Rozkład ceny za m² na podstawie 175 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 910 zł/m² |
10,3% |
| 910 – 1 400 zł/m² |
20% |
| 1 400 – 2 400 zł/m² |
42,9% |
| 2 400 – 3 800 zł/m² |
16% |
| Powyżej 3 800 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Barda
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
10,3% |
| 30 – 38 m² |
20,6% |
| 38 – 57 m² |
44,6% |
| 57 – 79 m² |
14,3% |
| Powyżej 79 m² |
10,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bardo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,2% |
13 900 zł |
808 zł/m² |
| 2 izby |
19,1% |
55 000 zł |
2 168 zł/m² |
| 3 izby |
45,7% |
80 000 zł |
2 087 zł/m² |
| 4 izby |
30,1% |
122 500 zł |
2 263 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
175 000 zł |
1 817 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,7% |
120 000 zł |
1 292 zł/m² |
Ceny działek na terenie Barda: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
169 zł/m² |
80 000 zł |
963 m² |
| Grunty rolne |
30 |
44 zł/m² |
74 000 zł |
1 428 m² |
| Wszystkie działki |
55 |
47 zł/m² |
70 000 zł |
1 060 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Barda
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
26 |
9 |
0 |
7 |
10 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
10 |
0 |
7 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
442 |
239 |
0 |
93 |
110 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 147 000 zł (2 027 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (45,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Barda w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Barda?
Na zakup nieruchomości na terenie Barda trzeba przeznaczyć średnio 169 000 zł, czyli około 3 314 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Barda?
Aktualna oferta to około 186 nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Barda?
Zazwyczaj oferują około 51 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Barda?
Średnio wychodzi około 3 314 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Barda?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie.