Porównaj 28 nieruchomości na sprzedaż na terenie Kamieńca Ząbkowickiego — średnia cena to 252 571 zł, a ceny sięgają od 199 000 zł do 299 999 zł.
Mediana ceny sprzedaży
225 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 718 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
20
2025
Ceny w ciągu roku
-10,6%
mediana
Od 2014 roku
+155,8%
mediana
Wobec mediany gminy
+25%
Kamieniec Ząbkowicki: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-50%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Kamieńca Ząbkowickiego obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 225 000 zł, czyli 3 718 zł/m², w obserwowanym przedziale od 59 800 zł do 635 625 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 45 000 zł do 300 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 75 000 zł a 200 000 zł, a 9,5% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 42 do 65 m², a 10,6% przekracza 80 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Kamieniec Ząbkowicki: 180 000 zł) o 25%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 50% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 13 sprzedaży mieszkań, z medianą 288 000 zł i 4 565 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 225 000 zł (4 296 zł/m²) przy 20 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamieńca Ząbkowickiego rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
13 |
288 000 zł |
+28% |
4 565 zł/m² |
| 2025 |
20 |
225 000 zł |
-10,6% |
3 718 zł/m² |
| 2024 |
23 |
251 728 zł |
+84,4% |
4 865 zł/m² |
| 2023 |
20 |
136 500 zł |
-8,7% |
3 020 zł/m² |
| 2022 |
20 |
149 490 zł |
+12,2% |
2 827 zł/m² |
| 2021 |
28 |
133 223 zł |
+40,2% |
2 873 zł/m² |
| 2020 |
31 |
95 000 zł |
+5,6% |
1 997 zł/m² |
| 2019 |
15 |
90 000 zł |
-13,2% |
2 337 zł/m² |
| 2018 |
2 |
103 693 zł |
+72,8% |
1 706 zł/m² |
| 2017 |
9 |
60 000 zł |
-45,2% |
1 716 zł/m² |
| 2016 |
14 |
109 500 zł |
+119% |
2 098 zł/m² |
| 2015 |
3 |
50 000 zł |
-43,1% |
1 323 zł/m² |
| 2014 |
8 |
87 950 zł |
+2,1% |
1 596 zł/m² |
| 2013 |
2 |
86 135 zł |
+32,5% |
1 608 zł/m² |
| 2012 |
3 |
65 000 zł |
— |
1 842 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamieniec Ząbkowicki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
20 |
| Mediana ceny |
225 000 zł |
| Cena za m² |
3 718 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,4 m² |
| Typowy przedział |
59 800 – 635 625 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamieńca Ząbkowickiego
Rozkład obliczony na podstawie 211 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 000 zł |
10% |
| 45 000 – 75 000 zł |
16,6% |
| 75 000 – 200 000 zł |
43,1% |
| 200 000 – 300 000 zł |
20,9% |
| Powyżej 300 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamieńca Ząbkowickiego
Rozkład ceny za m² na podstawie 207 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 970 zł/m² |
10,1% |
| 970 – 1 700 zł/m² |
18,8% |
| 1 700 – 3 600 zł/m² |
43% |
| 3 600 – 5 900 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 5 900 zł/m² |
10,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamieńca Ząbkowickiego
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
9,2% |
| 29 – 42 m² |
18,8% |
| 42 – 65 m² |
44,9% |
| 65 – 80 m² |
16,4% |
| Powyżej 80 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamieniec Ząbkowicki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
15 000 zł |
968 zł/m² |
| 2 izby |
31,6% |
90 000 zł |
3 138 zł/m² |
| 3 izby |
39,5% |
140 000 zł |
2 739 zł/m² |
| 4 izby |
24,7% |
185 000 zł |
2 767 zł/m² |
| 5 izb |
0,5% |
296 000 zł |
4 193 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,6% |
180 000 zł |
1 995 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamieńca Ząbkowickiego
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kamieniec Ząbk.I |
200 |
140 500 zł |
11 zł/m² |
| Kamieniec Ząbk.II |
97 |
95 000 zł |
39 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kamieńca Ząbkowickiego: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
37 |
44 zł/m² |
57 700 zł |
1 219 m² |
| Grunty rolne |
98 |
11 zł/m² |
48 000 zł |
2 857 m² |
| Wszystkie działki |
150 |
25 zł/m² |
50 000 zł |
1 794 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamieńca Ząbkowickiego
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
64 |
38 |
0 |
15 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
34 |
21 |
0 |
6 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
765 |
356 |
0 |
243 |
166 |
Trajektorię cen Kamieńca Ząbkowickiego widać w dłuższej perspektywie: 87 950 zł mediany w 2014 roku, 225 000 zł w 2025 roku, czyli +155,8%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 13% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kamieńca Ząbkowickiego: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Kamieńca Ząbkowickiego?
Licz się ze średnią kwotą 252 571 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kamieńca Ząbkowickiego, czyli około 2 745 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 28 nieruchomości: 6 mieszkań i 1 dom oraz 21 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Kamieńca Ząbkowickiego?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 299 999 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 92 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 250 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 2 745 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 904 zł/m², a dla domów spada do 920 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kamieńca Ząbkowickiego?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.