Domy i mieszkania na sprzedaż Lądek-Zdrój (obszar wiejski)

Znajdź 45 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój, w cenach między 149 000 zł a 5 100 000 zł, przy średniej cenie 946 733 zł.

Średnia cena 946 733 zł cena sprzedaży
Przedział cen 149 000–5 100 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 161 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 892 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

45 łącznie
53% domy
  • Mieszkania 46,7%
    21 nieruchomości
  • Domy 53,3%
    24 nieruchomości

Ile pokoi

45 łącznie
29% 3 pokoje
  • 1 pokój 15,6%
    7 nieruchomości
  • 2 pokoje 20,0%
    9 nieruchomości
  • 3 pokoje 28,9%
    13 nieruchomości
  • 4 pokoje 6,7%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 28,9%
    13 nieruchomości

Przedziały cenowe

45 łącznie
  • 145 000–360 000 zł 22,2%
    10 nieruchomości
  • 390 000–455 000 zł 17,8%
    8 nieruchomości
  • 520 000–715 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości
  • 795 000–1 200 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości
  • 1 250 000–5 105 000 zł 20,0%
    9 nieruchomości

Przedziały powierzchni

45 łącznie
  • 30–70 m² 26,7%
    12 nieruchomości
  • 70–100 m² 15,6%
    7 nieruchomości
  • 100–160 m² 17,8%
    8 nieruchomości
  • 160–230 m² 22,2%
    10 nieruchomości
  • 280–490 m² 17,8%
    8 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 71 m² 239 m²
Cena za metr kwadratowy 5 886 zł/m² 5 893 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój sięga 45 nieruchomości, w podziale na 24 domy i 21 mieszkań; domy dominują z udziałem 53%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 239 m² i 5 893 zł/m², a mieszkania wokół 71 m² i 5 886 zł/m².

Domy 8-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 4- i 3-pokojowe.

Rynek nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lądek-Zdrój zamknął 2018 rok medianą ceny sprzedaży 100 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 84 333 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo.

Mediana ceny sprzedaży 100 000 zł 2018
Mediana ceny za m² 1 309 zł/m² 2018
Zarejestrowane sprzedaże 5 2018
Wobec mediany gminy -10,7% Lądek-Zdrój: 112 000 zł
Wobec mediany krajowej -58,1% Polska: 238 520 zł

Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Lądek-Zdrój obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 100 000 zł, czyli 1 309 zł/m², w obserwowanym przedziale od 20 000 zł do 129 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 40 000 zł do 240 000 zł (około 78% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami jednoizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 73,4 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 10,7% niższa od mediany gminy (Lądek-Zdrój: 112 000 zł), a od mediany krajowej (238 520 zł) jest o 58,1% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Lądek-Zdrój rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 100 000 zł -42,9% 1 289 zł/m²
2025 2 175 000 zł +75% 2 835 zł/m²
2024 3 100 000 zł -52,4% 4 000 zł/m²
2023 2 210 000 zł +90,9% 3 184 zł/m²
2022 4 110 000 zł +266,7% 4 984 zł/m²
2021 2 30 000 zł -83,3% 459 zł/m²
2020 1 180 000 zł +227,3% 1 361 zł/m²
2019 3 55 000 zł -45% 1 423 zł/m²
2018 5 100 000 zł — 1 309 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Lądek-Zdrój (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2018)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 100 000 zł
Cena za m² 1 309 zł/m²
Mediana powierzchni 73,4 m²
Typowy przedział 20 000 –
129 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój

Rozkład obliczony na podstawie 23 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 40 000 zł 8,7%
40 000 – 66 000 zł 21,7%
66 000 – 120 000 zł 30,4%
120 000 – 240 000 zł 26,1%
Powyżej 240 000 zł 13%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój

Rozkład ceny za m² na podstawie 23 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 640 zł/m² 13%
640 – 1 300 zł/m² 13%
1 300 – 3 100 zł/m² 43,5%
3 100 – 4 300 zł/m² 17,4%
Powyżej 4 300 zł/m² 13%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 19 m² 13%
19 – 34 m² 17,4%
34 – 76 m² 39,1%
76 – 120 m² 17,4%
Powyżej 120 m² 13%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Lądek-Zdrój (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 17,4% 70 000 zł 3 767 zł/m²
2 izby 17,4% 79 300 zł 2 223 zł/m²
3 izby 17,4% 95 000 zł 1 971 zł/m²
4 izby 43,5% 112 500 zł 1 888 zł/m²
6 izb i więcej 4,3% 140 000 zł 2 564 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Radochów 158 — 29 zł/m²
Trzebieszowice 155 80 500 zł 7,1 zł/m²
Konradów 74 — 6,8 zł/m²
Orłowiec 59 — 26 zł/m²
Skrzynka 47 — 6,6 zł/m²
Kąty Bystrzyckie 37 — 19 zł/m²
Wójtówka 30 — 30 zł/m²
Lutynia 26 — 9,7 zł/m²
Stójków 19 — 13 zł/m²
Wrzosówka 6 — 32 zł/m²

Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 139 29 zł/m² 60 000 zł 2 666 m²
Grunty rolne 254 10 zł/m² 67 089 zł 4 300 m²
Grunty leśne 5 4,3 zł/m² 24 000 zł 4 700 m²
Wszystkie działki 446 17 zł/m² 60 656 zł 3 384 m²

Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 93 3 0 72 18
2026 (do 17.08) 28 1 0 21 6
Razem 2010–2026 876 37 0 623 216

Liczby dla obszaru wiejskiego gminy Lądek-Zdrój opierają się na wszystkich sprzedażach notarialnych z lat 2010–2025. Rynek pierwotny odpowiada za 8,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój?

Nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój kosztują średnio około 946 733 zł, czyli około 5 892 zł/m².

Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój?

Obecnie dostępnych ofert: 45: 24 domy i 21 mieszkań.

Jaki jest przedział cen na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój?

Oferty zaczynają się od 149 000 zł i sięgają 5 100 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój?

Zazwyczaj oferują około 161 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 239 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku obszaru wiejskiego gminy Lądek-Zdrój:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
2 pokoje58 m²373 000 zł
3 pokoje88 m²453 538 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 5 892 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 886 zł/m², a dla domów rośnie do 5 893 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na obszarze wiejskim gminy Lądek-Zdrój?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 8-pokojowy dom.