Znajdź 52 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Międzylesie, w cenach między 130 000 zł a 999 000 zł, przy średniej cenie 571 000 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Międzylesie według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 6 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 253 500 zł rynek obszaru wiejskiego gminy Międzylesie najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2012–2025 mediana wzrosła o 262,1%.
Mediana ceny sprzedaży
253 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 515 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
+37%
mediana
Od 2012 roku
+262,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+74,8%
Międzylesie: 145 000 zł
Wobec mediany krajowej
-43,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Międzylesie obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 253 500 zł, czyli 3 515 zł/m², w obserwowanym przedziale od 46 250 zł do 355 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 36 000 zł do 210 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 38% transakcji zawarto między 67 000 zł a 120 000 zł, a 10,9% przekroczyło 210 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,4% sprzedanych lokali ma od 46 do 75 m², a 10,9% przekracza 91 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Międzylesie: 145 000 zł) o 74,8%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 43,7% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Międzylesie rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
6 |
253 500 zł |
+37% |
3 515 zł/m² |
| 2024 |
9 |
185 000 zł |
-15,9% |
1 931 zł/m² |
| 2023 |
3 |
220 000 zł |
+158,8% |
2 920 zł/m² |
| 2022 |
5 |
85 000 zł |
-26,1% |
3 269 zł/m² |
| 2021 |
12 |
115 000 zł |
+64,3% |
1 772 zł/m² |
| 2020 |
7 |
70 000 zł |
-28,2% |
841 zł/m² |
| 2019 |
12 |
97 500 zł |
+2,6% |
1 419 zł/m² |
| 2018 |
5 |
95 000 zł |
+35,7% |
1 301 zł/m² |
| 2017 |
5 |
70 000 zł |
+7,7% |
1 054 zł/m² |
| 2016 |
6 |
65 000 zł |
-39,3% |
1 402 zł/m² |
| 2015 |
2 |
107 000 zł |
+33,8% |
1 575 zł/m² |
| 2014 |
7 |
80 000 zł |
-2,4% |
2 083 zł/m² |
| 2013 |
3 |
82 000 zł |
+17,1% |
1 088 zł/m² |
| 2012 |
5 |
70 000 zł |
+9,9% |
1 598 zł/m² |
| 2011 |
4 |
63 694 zł |
+41,5% |
1 370 zł/m² |
| 2010 |
1 |
45 000 zł |
— |
796 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Międzylesie (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
253 500 zł |
| Cena za m² |
3 515 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
64,4 m² |
| Typowy przedział |
46 250 – 355 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Międzylesie
Rozkład obliczony na podstawie 92 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 000 zł |
10,9% |
| 36 000 – 67 000 zł |
17,4% |
| 67 000 – 120 000 zł |
38% |
| 120 000 – 210 000 zł |
22,8% |
| Powyżej 210 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Międzylesie
Rozkład ceny za m² na podstawie 92 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 670 zł/m² |
10,9% |
| 670 – 1 200 zł/m² |
18,5% |
| 1 200 – 2 100 zł/m² |
42,4% |
| 2 100 – 3 400 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Międzylesie
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
10,9% |
| 28 – 46 m² |
17,4% |
| 46 – 75 m² |
42,4% |
| 75 – 91 m² |
18,5% |
| Powyżej 91 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Międzylesie (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,4% |
120 000 zł |
3 345 zł/m² |
| 2 izby |
25,8% |
70 000 zł |
1 992 zł/m² |
| 3 izby |
38,2% |
97 500 zł |
1 891 zł/m² |
| 4 izby |
24,7% |
114 000 zł |
1 620 zł/m² |
| 5 izb |
7,9% |
125 020 zł |
1 529 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Międzylesie
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Domaszków |
199 |
82 500 zł |
7,3 zł/m² |
| Długopole Górne |
90 |
105 000 zł |
11 zł/m² |
| Nowa Wieś |
58 |
— |
23 zł/m² |
| Boboszów |
54 |
110 000 zł |
4,0 zł/m² |
| Gajnik |
54 |
— |
18 zł/m² |
| Szklarnia |
52 |
— |
4,4 zł/m² |
| Goworów |
47 |
97 500 zł |
5,6 zł/m² |
| Różanka |
47 |
80 000 zł |
4,4 zł/m² |
| Jaworek |
45 |
— |
45 zł/m² |
| Jodłów |
45 |
— |
16 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Międzylesie: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
149 |
33 zł/m² |
70 000 zł |
2 100 m² |
| Grunty rolne |
535 |
4,4 zł/m² |
50 000 zł |
9 188 m² |
| Grunty leśne |
13 |
5,6 zł/m² |
48 000 zł |
9 595 m² |
| Wszystkie działki |
729 |
7,2 zł/m² |
57 000 zł |
6 080 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Międzylesie
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
96 |
9 |
0 |
66 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
57 |
1 |
0 |
45 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
1 499 |
128 |
0 |
1 029 |
342 |
Zasadnicza część sprzedaży na obszarze wiejskim gminy Międzylesie zamyka się między 46 250 zł a 355 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 10,9% nieruchomości sprzedano poniżej 36 000 zł, a 10,9% powyżej 210 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Międzylesie: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Międzylesie?
Na zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Międzylesie trzeba przeznaczyć średnio 571 000 zł, czyli około 2 616 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Międzylesie?
Aktualna oferta to około 52 nieruchomości: 6 domów i 2 mieszkania oraz 44 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 130 000 zł i sięgają 999 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 218 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 272 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Międzylesie?
Średnio wychodzi około 2 616 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 241 zł/m², a dla domów rośnie do 2 643 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Międzylesie?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 8-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.