Znajdź 29 nieruchomości na sprzedaż na terenie Międzylesia, w cenach między 249 000 zł a 999 000 zł, przy średniej cenie 572 143 zł.
Ceny nieruchomości Międzylesia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Międzylesia wyniosła 140 000 zł w 2025 roku, na podstawie 12 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 30,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 374 zł.
Mediana ceny sprzedaży
140 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 374 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
12
2025
Ceny w ciągu roku
-30,9%
mediana
Od 2010 roku
+194,7%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,4%
Międzylesie: 145 000 zł
Wobec mediany krajowej
-68,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Międzylesia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 140 000 zł, czyli 3 374 zł/m², w obserwowanym przedziale od 73 000 zł do 336 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 35 000 zł do 190 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43% transakcji zawarto między 60 000 zł a 130 000 zł, a 10,6% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 40 do 63 m², a 10,6% przekracza 83 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,4% niższa od mediany gminy (Międzylesie: 145 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 68,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 215 000 zł i 3 600 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 190 000 zł (3 465 zł/m²) przy 13 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Międzylesia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
215 000 zł |
+53,6% |
3 600 zł/m² |
| 2025 |
12 |
140 000 zł |
-30,9% |
3 374 zł/m² |
| 2024 |
6 |
202 500 zł |
+102,5% |
3 623 zł/m² |
| 2023 |
11 |
100 000 zł |
+1% |
2 217 zł/m² |
| 2022 |
11 |
99 000 zł |
+4,2% |
2 054 zł/m² |
| 2021 |
15 |
95 000 zł |
-13,6% |
2 000 zł/m² |
| 2020 |
15 |
110 000 zł |
+100% |
1 888 zł/m² |
| 2019 |
11 |
55 000 zł |
-58,2% |
1 613 zł/m² |
| 2018 |
6 |
131 500 zł |
+94,8% |
1 708 zł/m² |
| 2017 |
10 |
67 500 zł |
+8% |
1 246 zł/m² |
| 2016 |
12 |
62 500 zł |
-16,7% |
1 456 zł/m² |
| 2015 |
9 |
75 000 zł |
+0% |
1 431 zł/m² |
| 2014 |
13 |
75 000 zł |
+2,7% |
1 609 zł/m² |
| 2013 |
15 |
73 000 zł |
-39,2% |
1 459 zł/m² |
| 2012 |
13 |
120 000 zł |
+41,2% |
1 508 zł/m² |
| 2011 |
5 |
85 000 zł |
+78,9% |
1 486 zł/m² |
| 2010 |
8 |
47 500 zł |
— |
1 338 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Międzylesie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
140 000 zł |
| Cena za m² |
3 374 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,1 m² |
| Typowy przedział |
73 000 – 336 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Międzylesia
Rozkład obliczony na podstawie 179 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 000 zł |
8,9% |
| 35 000 – 60 000 zł |
17,9% |
| 60 000 – 130 000 zł |
43% |
| 130 000 – 190 000 zł |
19,6% |
| Powyżej 190 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Międzylesia
Rozkład ceny za m² na podstawie 179 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 890 zł/m² |
10,1% |
| 890 – 1 400 zł/m² |
19,6% |
| 1 400 – 2 200 zł/m² |
42,5% |
| 2 200 – 3 400 zł/m² |
18,4% |
| Powyżej 3 400 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Międzylesia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
9,5% |
| 29 – 40 m² |
19,6% |
| 40 – 63 m² |
42,5% |
| 63 – 83 m² |
17,9% |
| Powyżej 83 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Międzylesie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
50 000 zł |
1 813 zł/m² |
| 2 izby |
34,6% |
57 000 zł |
1 882 zł/m² |
| 3 izby |
38,5% |
100 000 zł |
1 876 zł/m² |
| 4 izby |
22,9% |
140 000 zł |
2 045 zł/m² |
| 5 izb |
1,7% |
300 000 zł |
3 037 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,6% |
255 000 zł |
1 814 zł/m² |
Ceny działek na terenie Międzylesia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
21 |
35 zł/m² |
60 000 zł |
2 399 m² |
| Grunty rolne |
24 |
11 zł/m² |
30 633 zł |
2 554 m² |
| Wszystkie działki |
46 |
20 zł/m² |
51 750 zł |
2 472 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Międzylesia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
22 |
14 |
0 |
3 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
14 |
7 |
0 |
2 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
528 |
333 |
0 |
88 |
107 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Międzylesia: 54,1 m², 3 izby, za 140 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Międzylesia
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Międzylesia?
Na zakup nieruchomości na terenie Międzylesia trzeba przeznaczyć średnio 572 143 zł, czyli około 2 863 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Międzylesia?
Obecnie dostępnych ofert: 29: 4 mieszkania i 3 domy oraz 22 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 249 000 zł i sięgają 999 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Międzylesia?
Średnia powierzchnia to około 200 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 372 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 71 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Międzylesia?
Wynosi ona około 2 863 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 284 zł/m², a dla domów spada do 2 504 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Międzylesia?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 10-pokojowy dom.