Znajdź 42 nieruchomości na sprzedaż na obszarze wiejskim gminy Bardo, w cenach między 169 000 zł a 1 450 000 zł, przy średniej cenie 559 300 zł.
Ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Bardo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla obszaru wiejskiego gminy Bardo obejmują 6 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 83 500 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 2 320 zł. To o 81,4% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
83 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
2 320 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-38,1%
mediana
Od 2021 roku
+89,8%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,2%
Bardo: 90 000 zł
Wobec mediany krajowej
-81,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla obszaru wiejskiego gminy Bardo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 83 500 zł, czyli 2 320 zł/m², w obserwowanym przedziale od 30 000 zł do 351 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 29 000 zł do 230 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 45 000 zł a 94 000 zł, a 12,8% przekroczyło 230 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,6% sprzedanych lokali ma od 44 do 69 m², a 12,8% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,2% niższa od mediany gminy (Bardo: 90 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 81,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 100 000 zł (3 372 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości obszaru wiejskiego gminy Bardo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
100 000 zł |
+19,8% |
3 493 zł/m² |
| 2025 |
6 |
83 500 zł |
-38,1% |
2 320 zł/m² |
| 2024 |
4 |
135 000 zł |
+107,7% |
2 302 zł/m² |
| 2023 |
2 |
65 000 zł |
— |
1 086 zł/m² |
| 2021 |
9 |
44 000 zł |
+10% |
876 zł/m² |
| 2020 |
3 |
40 000 zł |
-54,3% |
886 zł/m² |
| 2019 |
2 |
87 500 zł |
— |
1 514 zł/m² |
| 2016 |
3 |
60 000 zł |
+20% |
1 034 zł/m² |
| 2015 |
2 |
50 000 zł |
-32,4% |
773 zł/m² |
| 2014 |
3 |
74 000 zł |
— |
712 zł/m² |
| 2012 |
1 |
120 000 zł |
— |
1 581 zł/m² |
| 2010 |
1 |
50 000 zł |
— |
816 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bardo (obszar wiejski): ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
83 500 zł |
| Cena za m² |
2 320 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,8 m² |
| Typowy przedział |
30 000 – 351 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bardo
Rozkład obliczony na podstawie 39 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 000 zł |
10,3% |
| 29 000 – 45 000 zł |
17,9% |
| 45 000 – 94 000 zł |
43,6% |
| 94 000 – 230 000 zł |
15,4% |
| Powyżej 230 000 zł |
12,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na obszarze wiejskim gminy Bardo
Rozkład ceny za m² na podstawie 39 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 520 zł/m² |
10,3% |
| 520 – 820 zł/m² |
20,5% |
| 820 – 1 700 zł/m² |
41% |
| 1 700 – 3 300 zł/m² |
17,9% |
| Powyżej 3 300 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bardo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
15,4% |
| 37 – 44 m² |
12,8% |
| 44 – 69 m² |
43,6% |
| 69 – 100 m² |
15,4% |
| Powyżej 100 m² |
12,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bardo (obszar wiejski): mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
10,5% |
63 500 zł |
1 976 zł/m² |
| 2 izby |
26,3% |
52 500 zł |
1 230 zł/m² |
| 3 izby |
34,2% |
60 000 zł |
1 414 zł/m² |
| 4 izby |
18,4% |
120 000 zł |
1 802 zł/m² |
| 5 izb |
5,3% |
46 000 zł |
558 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
5,3% |
320 000 zł |
1 845 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na obszarze wiejskim gminy Bardo
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Brzeźnica |
106 |
— |
20 zł/m² |
| Opolnica |
71 |
— |
4,9 zł/m² |
| Przyłęk |
69 |
55 000 zł |
4,8 zł/m² |
| Dębowina |
46 |
— |
31 zł/m² |
| Laskówka |
43 |
— |
17 zł/m² |
| Dzbanów |
31 |
— |
4,9 zł/m² |
| Janowiec |
24 |
— |
6,4 zł/m² |
| Potworów |
24 |
— |
7,1 zł/m² |
| Grochowa |
21 |
— |
4,9 zł/m² |
Ceny działek na obszarze wiejskim gminy Bardo: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
16 |
29 zł/m² |
78 500 zł |
2 476 m² |
| Grunty rolne |
280 |
12 zł/m² |
51 000 zł |
3 643 m² |
| Wszystkie działki |
341 |
12 zł/m² |
55 000 zł |
4 002 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bardo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
36 |
6 |
0 |
22 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
26 |
3 |
0 |
17 |
6 |
| Razem 2010–2026 |
586 |
61 |
0 |
404 |
121 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 83 500 zł (2 320 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (34,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na obszarze wiejskim gminy Bardo: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Bardo?
Licz się ze średnią kwotą 559 300 zł, aby kupić nieruchomość na obszarze wiejskim gminy Bardo, czyli około 4 688 zł/m².
Jak duża jest oferta na obszarze wiejskim gminy Bardo?
W tej chwili do wyboru są 42 nieruchomości: 7 domów i 3 mieszkania oraz 32 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na obszarze wiejskim gminy Bardo?
Oferty zaczynają się od 169 000 zł i sięgają 1 450 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 145 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na obszarze wiejskim gminy Bardo?
Średnia cena to 4 688 zł/m². Dla mieszkań spada do 2 966 zł/m², a dla domów rośnie do 4 990 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży obszaru wiejskiego gminy Bardo?
Największym zainteresowaniem cieszy się 1-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.